Помогнете, кърмата ми спира…

  • 1 382
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 729
От седмица, откакто не ми достига кърмата. Той по принцип си е ревлив, но сега знам че е защото е гладен. От вчера съм на поискване, на всеки час, час и нещо, /дори на по-малко, когато е повънал много/ освен когато спи през деня може и два часа да минат между хранения. Но най -много реве след като съм му дала да яде и не му е стигнало. След борбата която се опитва да води с мен, понякога заспива от изтощение.

Забелязах, че  при теб нещата са се нормализирали за около седмица. Стискам зъби и продължавам!

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 16:12 от emsy

# 16
  • Мнения: 385
Може би трябва да мине известно време, през което се опитай да вземеш някакви мерки за увеличаване на млякото, може и седмица да е както казваш, може и две да са! Но все пак нека между храненията да има поне час час и половина, за да може да се възстанови кърмата! Успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 729
Благодаря на всички ви за подкрепата и съветите!  Hug
С честото  и нощно кърмене, долу-грое се пооправихме, но пак му беше малко. От 5 дена вземам Рицинус, нощем го кърмя на 2 часа и за деня се събират около 10 хранения. За сега държим положението и е по-добре значително. Дано продължим все така. Лошото е че не мога да върна стария режим и с това често кърмене не остава време за нищо, но по- добре така, от колкото да пищи от глад.
Другото лошо е, че при бебчо няма спирка - независимо че го кърмя често, той пак яде лакомо и по много и съответно повръща по-обилно.
Мъжа ми само ми се кара, че го прехранвам и дори понякога като вижда, че видимо му е пълен стомаха не ми дава да го кърмя, а той нали мрънка и аз веднага съм готова да го храня. newsm78

Тези мерки, които ги вземам май ще си останат постоянни, вместо да е само за седмица - две. Whistling

# 18
  • Мнения: 385
Виж дали наистина проблема е в желанието му да яде,  Thinkingнякой бебета обичат да си стоят на цицата доста често, опитай се да му отвлечеш вниманието с нещо друго-разходки из апартамента, дрънкалки, залъгалки, песнички, каквото ти дойде на ума newsm78!Пиши какво е станало!

# 19

Моето бебе е на три месеца и го кърмя по 7 пъти на денонощие като през нощта към 2 часа и после към 5-6, зависи кога се пробужда. През първия месец имах малко проблеми с намаляване на кърмата, но започнах да пия лактогонен чай и най-вече боза-действа безотказно. Чувала съм и за бира /в разумно количество/
Давай на бебчо когато иска и колкото иска. Успех!  baby_neutral

# 20
  • Мнения: 532
Мило Emsy,

а замисляла ли си се, че може също и да е някакъв протест към това, което ядеш?

Можеш да се опиташ да изключиш следните мощни алергени поне за една седмица от менюто си.

Диета с изключване на:

1. Мляко и млечни продукти - прясно /най-мощно/, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.

Какво да ядеш ...Най-хипоалергенни меса са - заешко, пуешко, нетлъсто свинско, пилешко - в този ред. Яхнийки, печено с с картофи, лук, моркови, чушки, ориз. И пресни плодове и зеленчуци, които не са в забранения списък.

Възможно е детенце да се успокои.

А ти продължавай в същия дух - кърмене на поискване, нощни кърмения, лактогонни средства, кърмене в сънено състояние на бебче /тогава не протестира/ и всички малки хитринки за справяне с лактацията.

Можеш да погледнеш и тази тема, казва се "Повръщане?"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128427

мисля, че също ще те ориентира.

Пожелавам дългосрочно, успешно кърмене!

# 21
  • Мнения: 942
Е, аз все след sneji_73 се включвам и няма какво да добавя след нейният постинг Sad Дано бързо да се нормализират нещата PeaceСтискам палци newsm10

# 22
  • Мнения: 17
Здравей!Моят син е на почти три месеца.Кърмата в началото ми беше повече и гърдите си ги чувствах по наляти:)И аз се изцеждах след храненето му и ми оставаше мляко.Това е нормално, защото той е изсмуквал по-малко.Бях се притеснила, в последствие защото гърдите ми омекнаха и си мислех, че не му достига, но като го премериха се оказа, че наддава и се успокоих.Още от начало го храня когато пожелай.Казаха ми да му махна нощното хранене, но не ги послушах.Забелязах, че когато ям фасул и супи имам повече кърма.

Общи условия

Активация на акаунт