Кафява захар или бяла - коя да изберем за бебето?

  • 8 058
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Никаква  Naughty!

# 16
  • Мнения: 1 910
Никаква захар не му давам.
Като чета етикетите на пюренцата, там има захар.  И друг въпрос имам - иска ми се да давам понякога вместо водичка чай от шипки и липов цвят..
Не всички пюрета са със захар. Аз когато купувам избирам без захар ... или сол.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
Никаква захар не му давам.
Като чета етикетите на пюренцата, там има захар.  И друг въпрос имам - иска ми се да давам понякога вместо водичка чай от шипки и липов цвят..
Не всички пюрета са със захар. Аз когато купувам избирам без захар ... или сол.
Аз също.

# 18
# 19
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз не давам на бебата захар. Не мисля, че има кой знае каква разлика между двете newsm78

# 20
  • Мнения: 990
Да кажа и аз какво мисля за захарта, никога не съм слагала захар във водата на сина ми, нито после в киселото мляко, между другото наистина всичко е въпрос на навик, той и сега продължава да яде кисело мляко в големи количества, но захар и сол (почти) никъде не слагам... стигат му сладките неща за десерт: кремчета, торти, бисквити и така нататък...

# 21
  • Мнения: 2 784
За Калина купувам кафява захар. Много рядко, когато е свършила (че отскоро и двамата с мъжо я нападнахме Wink, захарта, де) слагам малко бяла захар.

# 22
  • Мнения: 8 917
Кафява, разбира се Peace Колкото по-непреработена, толкова по-добре.

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Никаква! Бебето пие без проблем вода без захар, така че изобщо не е нужно да се блъска организма му отрано с подсладители. А и така няма да привикне към захар или поне ще свикне да налита на бонбони доста късно - като тръгне на училище, покрай останалите. Типичен пример е дъщеря ми. Тя е на 2,5 г. и е израсла с най-обикновена вода (първо преварена, после изворна и вече смес: изворна и чешмяна). И най-красиво изглеждащият шоколад или бонбон не е в състояние да я съблазни. Пробвали сме я със сладко - не ще или само хапва, колкото да я оставим на мира.
За меда пък е абсолютно забранено да се дава до навършване на 1 годинка. Справка - педиатрите, специализирана литература. Причината е, че се брои за алергенен продукт и затова трябва да се изчака. Не че в момента може да предизвика реакция, макар и това е възможно, но има риск от алергии след време. Така че нищо не пречи да се изчака 1 година.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз си купих кафява захар за бебка,но досега съм я ползвала само аз.Не виждам къде да я слагам.

# 25
  • Мнения: 1 448
В краааеееен случай кафява, но както вече са ти написали - най-добре никаква  Peace

# 26
  • Мнения: 2 070
Кафява, ако наистина е оригинална непреработена, защото в повечето случаи е просто оцветена бяла...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 823
Никаква захар!Все още подслаждам кремчетата на Ели с мед,като това го правя след  като тя наввърши 1,че и по-голяма беше.Е,друг въпрос е,че и даваме бонбончета и вафлички от време на време.

# 28
  • Мнения: 8 505
Нито едната,нито другата.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 407
Във форума винаги научавам нещо ново  Hug
Не знаех, че кафявата захар има слабителен ефект, а май само такова не съм пробвала за малкия  Rolling Eyes
Аз слагам бяла когато се налага  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт