Нормално раждане със спинална упойка

  • 7 169
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 268
Добре, колко време държи спиналната и колко време държи епидуралната упойка? При водно раждане прилагат ли някаква упойка?
Спиналната е еднократна доза. Предполагам зависи от приложения анестетик и количество колко ще държи, но не съм чувала за повече от час. Епидуралната е с катетър и реално може да е безкрайна.

Сега вече съсвсем ми се избистри въпроса с упойките. А защо на някои места поставят комбинирана? Какъв е смисълът от нея?

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добре, колко време държи спиналната и колко време държи епидуралната упойка? При водно раждане прилагат ли някаква упойка?
Спиналната е еднократна доза. Предполагам зависи от приложения анестетик и количество колко ще държи, но не съм чувала за повече от час. Епидуралната е с катетър и реално може да е безкрайна.

Сега вече съсвсем ми се избистри въпроса с упойките. А защо на някои места поставят комбинирана? Какъв е смисълът от нея?
Признавам си, че тук ще гадая, но предполагам, че спиналната действа веднага. Епидуралната отнема 15 мин , за да се усети пълния ефект.

# 62
  • Мнения: 1 038
Момичета , аз имам друг въпрос .
Коя е по-безопасна и не рискована : спиналната или епидурална а ? О от коя са тези случаи за които всички сме чували на имвалидиЗирани жени ?

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета , аз имам друг въпрос .
Коя е по-безопасна и не рискована : спиналната или епидурална а ? О от коя са тези случаи за които всички сме чували на имвалидиЗирани жени ?
Това не е възможно. Ако жената е инвалидизирана, едва ли е от упойката. Мястото, на което се поставя е доста под нервните окончания и няма как да бъде засегнат нерв. Освен ако анестезиологът не е пиян или сляп. Иначе и двете се слагат на една и също място.

# 64
  • Мнения: 7 898
Двете се слагат на абсолютно различни места! Хайде моля ви, ако не знаете не пишете!

# 65
  • Мнения: 1 038
И аз разбрах че едната се слага в обвивката , деугата в сърцевината . Вероятно тази в сърцевината -спиналната е по -опасна . Много ме е страх от инвалидизирането , лелеее.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз говоря като опасност за увреждане, и двете са под нивото на гръбначния мозък. Това, че ги дели един прешлен няма никакво значение.

# 67
  • Мнения: 1 038
И все пак има такива случаи ...

# 68
  • Мнения: 7 898
Аз говоря като опасност за увреждане, и двете са под нивото на гръбначния мозък. Това, че ги дели един прешлен няма никакво значение.
Случайно да си анестезиолог че твърдиш това?

# 69
  • Мнения: 1 686
И все пак има такива случаи ...
Няма да Ви инвалидизира упойката, що за идея? Това е рутинна процедура, извършва се от лекари, които много години са учили и упражнявали да поставят такъв тип упойки. Какви са тези случаи с увреждания? Ама сериозни и достоверни издания, не "една жена каза"? Колко често се случват увреждания? Какво точно се уврежда? В кои болници? Какво се случва с анестезиолозите след това?

# 70
  • Мнения: 268
И все пак има такива случаи ...
Няма да Ви инвалидизира упойката, що за идея? Това е рутинна процедура, извършва се от лекари, които много години са учили и упражнявали да поставят такъв тип упойки. Какви са тези случаи с увреждания? Ама сериозни и достоверни издания, не "една жена каза"? Колко често се случват увреждания? Какво точно се уврежда? В кои болници? Какво се случва с анестезиолозите след това?

Като цяло анестезиологът има нелека задача. Това е знание придобито чрез много опит и практика. И аз допреди време не знаех каква е разликата между упойките. Но реално като всяко нещо може би има някакви странични ефекти. Неслучайно питат за алергии. Но ако жената има такава, тогава как се процедира с тях?

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 264
Няма страшно, не се страхувайте толкова от тези упойки. При последното ми раждане имах контракции през 2 мин и много се страхувах да не ме хване точно в момента на поставянето. Изчакаха ме да мине последната и ми поставиха спиналната. Никакви проблеми не съм имала. Просто трябва да сте напълно неподвижни и в правилната поза.

# 72
  • Мнения: 1 686
И все пак има такива случаи ...
Няма да Ви инвалидизира упойката, що за идея? Това е рутинна процедура, извършва се от лекари, които много години са учили и упражнявали да поставят такъв тип упойки. Какви са тези случаи с увреждания? Ама сериозни и достоверни издания, не "една жена каза"? Колко често се случват увреждания? Какво точно се уврежда? В кои болници? Какво се случва с анестезиолозите след това?

Като цяло анестезиологът има нелека задача. Това е знание придобито чрез много опит и практика. И аз допреди време не знаех каква е разликата между упойките. Но реално като всяко нещо може би има някакви странични ефекти. Неслучайно питат за алергии. Но ако жената има такава, тогава как се процедира с тях?
Присъединявам се - не се притеснявайте чак толкова за упойките - лекарите си знаят работата.
Ако имате алергия към някоя от упойките, ще Ви поставят упойка, към която нямате алергия. Лекарите винаги са готови да действат в случай на алергична реакция - все пак не винаги пациента знае за алергии, а в някои случаи не е в състояние да говори. Има медикаменти, които се прилагат. Не се притеснявайте.

# 73
  • Мнения: 398
Признавам, по-шантава идея от раждане със спинална не съм чувала. Ми защо направо не ви умъртвят, че тотално да нямате общо с раждането? Сменяте си доктора и никакви упойки не ви трябват, това си е нормален биологичен процес, не операция. Успех!

# 74
  • Мнения: 268
Няма страшно, не се страхувайте толкова от тези упойки. При последното ми раждане имах контракции през 2 мин и много се страхувах да не ме хване точно в момента на поставянето. Изчакаха ме да мине последната и ми поставиха спиналната. Никакви проблеми не съм имала. Просто трябва да сте напълно неподвижни и в правилната поза.

Просто явно трябва да сме над нещата и да не се опасяваме толкова много от тези упойки. Анестизията е изкуство. Но въпреки всичко се чуда дали да не пробвам водно раждане. То поне може да мине без упойки.

Общи условия

Активация на акаунт