Риск от синдрома на Патау

  • 1 485
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте бъдещи мами!

Тази седмица ми правиха Биохимичен скрининг, който включва кръвна проба- установяване нивата на papp- a и beta- hcg и ехографско изследване. След като въведоха в системата годините ми (26 год.), кръвната проба и снимките от ехографското изследване показа, че има риск от синдрома на Патау или така нареченото Хромозома 13. На скенера жената каза, че всичко изглежда наред. Имаше носле, две краченца, две ръце, по пет пръстчета на ръцете, мозъка се дели на две части вече, което е нормално в 13та седмица. Сърцето също биеше с 170 удара в секунда, което е нормално. Общо взето докторката нищо подозрително не видя при самия скенер. Така и не разбрах, защо се появи, че има риск от Патау синдром при положение, че всичко беше наред. Специалистката също въведе в системата, че бебо е от инвитро и се чудя дали това е повлияло на резултата.

Казаха ми да си направя Хорионна биопсия, която разбира се има риск от спонтанен аборт. След много търсене на информация в Google намерих, че по-безопасно е да се направи Пренатален тест. Живеем в Дания и тук теста е безплатен. Разбира се, записах си час за 31-ви Август. Интересувам се колко от вас бъдещи мами са си правили този Пренатален тест и дали след този тест резултатите са добри (тоест да нямате никакъв риск с една от тези хромозоми).

Извинявам се, ако вече този въпрос е зададен, но се притеснявам много. Знам, че не трябва да мисля за това и да не се стресирам, но е малко трудно. Силно се надявам, резултатите да покажат, че всичко е наред с бебо.

Приятна съботна вечер, мили мами! Heart

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 21:40 от chrissy1728

# 1
  • Мнения: 15 356
Аз си правих пренатест,не защото също беше инвитро,а за наше спокойствие.Все пак осем деца няма да имам,че да пестя от тази кауза.
Патау,Едуардс и Даун  избрах,нямах положителен резултат,и родих здраво бебе.
Преди хорион биопсия е добре пренатест,а ако там има,недай Боже положителен резултат,тогава чак.
Имам позната с резултат от БХС 1 от 20 за Даун,беше просто пред срив,направи директно амниоцентеза,и нямаше Даун,роди си здраво момиче.Нямам вяра на БХС,затова се успокой,направи си теста и успех!

# 2
  • Мнения: 174
Здравейте,при мен пък излезе голям риск за синдром на Даун.На ФМ измериха уголемена НТ.А риска от БХС излезе 1:6.Предложиха ми хариобиопсия или амниоцентеза,но аз риших да пусна първо един пренатест за Даун.В момента чакам резултата и ми е много притеснено.Разбирам ви и вас напълно.Да ти кажат нещо такова направо е ужасно.Дано всичко да е наред .

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте,при мен пък излезе голям риск за синдром на Даун.На ФМ измериха уголемена НТ.А риска от БХС излезе 1:6.Предложиха ми хариобиопсия или амниоцентеза,но аз риших да пусна първо един пренатест за Даун.В момента чакам резултата и ми е много притеснено.Разбирам ви и вас напълно.Да ти кажат нещо такова направо е ужасно.Дано всичко да е наред .


Силно се надявам всичко да е наред при вас! Ще стискам палци!! Heart

# 4
  • Мнения: 579
Аз имах висок риск за Патау 1:30 , също съм ин витро , но не това завиши риска , а учестен сърдечен пулс 179 удъра .
Направих Прена тест , който показа здраво детенце .
Казаха ми също , че при синдром на Патау ясно се виждат и други малформации при ехографско изследване .

# 5
  • Мнения: X
Има тема за Пренатеста, ако искате погледнете и там.

Общи условия

Активация на акаунт