Застраховка "Живот" към Allianz. Впечатления, мнения, препоръки?

  • 12 868
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
Миналата година доста се чудих дали да си направя точно в Allianz, но в крайна сметка се отказах, поради следните съображения:

1. За да е по-изгодна застраховката трябва да е за по-дълъг период.
2. и месечнта вноска да е по-голяма.
3. парите си ги получаваш след 20-30 години, когато вече може и да ни ти трябват (в смисъл да си ги напечелил достатъчно  Grinning)
4. ако решиш да си ги изтеглиш по-рано има високи неустойки

и затова, ако ми остане някой лев в края на месеца, предпочитам на влог!

# 16
  • Мнения: 7 716
По принцип разликата между влога и застраховката е, че вноската за застраховката искаш не искаш, трябва да я платиш, а за влога все няма да ти остават парички.

# 17
  • Мнения: 1 462
Аз съм доволен засега.

# 18
здравейте!мъжа ми е полицай и има 3 застраховки.онзи ден се обади някаква от allianz да му предлага да си направи и при тях.ние още не сме решили ,но той смята ,че няма смисъл и не знаем какво да правим.не ми се дават пари на вятъра. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 080
Мадама, казвай си, полезно ще бъде.
Аз може би се "отдръпнах" и защото девойката от Алианц беше толкова настоятелна, че чак отблъскваща (дай да ти вземем парите беше държанието й). Ами при предоговарянето на условията също имаше неустойки.

Ясно ми е, че никъде не получаваш много срещу малко. Но тогава така прецених. А спестовни за по-кратък срок не си струваше (пък и не ми и предложиха). Заковаха - бенефициента трябва да е на 18, което ми се стори малко странно. Все пак ако съм жива след 15 години защо да не реша какво ще ги правя аз тези пари, а не сина ми.

Та тъй де - може и да не съм попаднала на правилния агент.

Знам че има закон за застраховането и т.н. Но не ми отговори конкретно на въпроса за гаранциите. Може би ще има смисъл всичкото това, когато започнат да искат данък за доходите от лихви и разликата стане голяма в ползва на доходността от застраховката.

Кажи сега какво правите в Булстрад ако 2 месеца не си покриеш вноските?

За прекратяването на застраховката. Няма момент, в който да е ОК, защото в момента, в който решиш да прекратиш излиза, че лихвата ти е доста по-малка от тази на банката.

Според мен, застраховката си струва ако знаеш че след година няма да те има, ама застрахователите не го знаят   Joy
Аничка не съм мадама,а съм МАД МАМА! Mr. Green LaughingНормално е са се отдрапнеш, когато някой много настоятелно ти налети, аз също бих се издразнила, но това не бива да е причина да кажеш не и да затвориш страницата с животозастраховането. При предоговаряне има плащане, да! Все пак това предоговаряне означава ангажиране на човека, който ти обслужва полицата, той трябва да преизчисли сумите, а и той се храни или поне така се предполага. Има ли някой тук да работи без пари?
Сега относно застраховката за сина ти..........детска? А защо не направиш една застраховка за себе си, да не е детска? С желания от теб срок, примерно да разполагаш с парите,когато детето е на 18 години,за да можеш да му подсигуриш такси за обучението и т.н. Просто на заявлението се пишеш ти да си бенифициента при преживяване, а вече при смърт примерно да е бащата или някой друг близък човек, на който можеш да разчиташ,че ще изхарчи парите по предназначение. По принцип не е разумно да дадеш голяма сума пари на 18 годишен човек....така си мисля.
Явно агента не си е свършил работата като хората, бил е прекалено зает да те обсеби, без да ти обясни всъщност основни положения.
Питаш и за това,какво става, ако не платиш 2 месеца? А защо трябва да плащаш месечно? Принципно ще кажа за "Булстрад Живот",ако не си платиш вноската на време, която може да е годишна, на половин година, на 3 месеца или всеки месец,според желанието на клиента, имаш 1 месец гратисен период. Ако не я платиш и след изтичане на срока, просто се прекратява договора. Това е една много добра причина да предпочетеш плащане през по-дълъг период от време, а не всеки месец. Относно прекратяването- лихвата ще зависи от това, за какъв срок ти е договора и в кой момент точно си решила да прекратиш.

И относно последното ти изречение - застраховката живот си струва много повече,ако те има и това щеше да ти е станало ясно,ако ти бяха обяснили за какво всъщност става въпрос и ти бяха показали нещатата в цифри. Този агент трябва да го впишеш в книгата за оплаквания хаха Mr. Green......

# 20
  • Мнения: 8 459

Емия, това досаждане е индивидуално от някой агент.
Политиката на компанията не е такава.
Възможно е.И мъжът ми е работил към Алианц и много се учуди.Може и да направя такава застраховка по-нататък,но точно в този момент ми трябва всеки лев-на минутата -и не мога да мисля за това.

# 21
  • Мнения: 1 080
здравейте!мъжа ми е полицай и има 3 застраховки.онзи ден се обади някаква от allianz да му предлага да си направи и при тях.ние още не сме решили ,но той смята ,че няма смисъл и не знаем какво да правим.не ми се дават пари на вятъра. newsm78

Три застраховки "живот" ли има мъжът ти? Ако е така наистина няма смисъл. Ако все пак решите да правите, защо да не е на твое име и да е в полза на детето .....примерно?! Хем ще спестяваш за него, хем ще ползваш защитата до падежа на полицата. Това не са пари на вятъра,а инвестиция в живота и бъдещето.  Peace

# 22
  • Мнения: 179
Момичета извинявам се , че връщам една стара тема от преди 3 месеца , но ме заинтригува много Simple Smile
бих искала да попитам :
примерно застрахован си с "Застраховка живот " в 3 компаний и един ден просто ей така ти се случва нещо и теб те няма Sad ........ та въпроса ми е такъв : и трите ли компаний ти изплащат застраховката поотделно ?
а ако си застраховаш колата в 2 застрахователни агенций и ти я откраднат : дали и двете ще ти я търсят и накрая ще ти изплатят застраховката ?
от друга страна това не би трябвало да е така , защото някои ще направят N  на брой застраховки и ще инсцинират  нещастен случай , за да му изплатят N  на брой застраховки(на него или на семейството му , зависи от вида застраховка)
Тогава какъв е смисъла от 2, 3 и т.н броя застраховки  от един тип ?

# 23
  • Мнения: 2 663
Най-добрия и изгоден вариант за застраховка живот е към AIG, не случайно са най-голямата живитизастрахователна компания в света!
И ние се бяхме насочили към Алианц също, но след като направих проучване се отказахме.

# 24
  • Мнения: 6 472
Момичета извинявам се , че връщам една стара тема от преди 3 месеца , но ме заинтригува много Simple Smile
бих искала да попитам :
примерно застрахован си с "Застраховка живот " в 3 компаний и един ден просто ей така ти се случва нещо и теб те няма Sad ........ та въпроса ми е такъв : и трите ли компаний ти изплащат застраховката поотделно ?
а ако си застраховаш колата в 2 застрахователни агенций и ти я откраднат : дали и двете ще ти я търсят и накрая ще ти изплатят застраховката ?
от друга страна това не би трябвало да е така , защото някои ще направят N  на брой застраховки и ще инсцинират  нещастен случай , за да му изплатят N  на брой застраховки(на него или на семейството му , зависи от вида застраховка)
Тогава какъв е смисъла от 2, 3 и т.н броя застраховки  от един тип ?

Има принципна разлика между общото и живото застраховането. Ако си направиш застраховка на колата в 5 компании и после стане нещо 5-те компании ще си разделят обезщетението и в крайна сметка ти ще получиш само веднъш застрахователната сума, а не 5 пъти нищо, че си платил за толкова. При животозастраховането се приема, че животът на човкеът не може да има цена и по тази причина ако плащаш нан 5 маста ще се плати и от 5-те места. Можеш да имаш дори и 5 застраховки в една и съща компания - пак ще ти се плати и по петте Grinning За частичните обезщетения при живото застраховането важи същото.

# 25
  • Мнения: 179
luluto   благодаря за пояснението Simple Smile  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 039
От известно време и към мен са отправени телефонни атаки от Алианц за застраховка Живот.
Казаха ми,че техен клиент ме  е препоръчал.Толкова са настоятелни,че отговорите ми,че нямам време и възможност в момента не ги отказват и директно питат,КОГА ще имам.Е,вече не вдигам телефона като видя телефонния номер.Просто ми е противно да го правят по този начин.Има си начини да спечелиш клиент ,но лично мен тази агресивност ме отблъсква.
Случи ми се същото,само че в АIG  Sick Отвратително нахална служителка,ама толкова нахална,че минава всякакви разумни приемливи граници на нахалството  #Cussing out Грозна картинка  Stop

Общи условия

Активация на акаунт