Хайде пак да ви върна към къщите ви.

  • 17 733
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 743
мога  да потърся малко материали и да ти покажа какви цветове имам предвид
Ще ти бъда благодарна  Hug  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 3 818
Хайде анкетка и за подовите настилики.Имате право да изберете 2 опции  Hug
Имам въпрос към Малена (дано го види  Praynig)
Харесахме си секция на която лицата е мръсно бля фладер, а основните са венге.Понеже в хола пода е бял (теракот  Rolling Eyes, но нямаме пари сега да сменяме ), тапети също мръсно бели.Та мисълта ми е какъв цвят пердета биха подхождали за да отворят малко стаята и да придадат свежест и топлина?
А другото,  в детската стая ще това
със същите цветове двуетажно легло.Ще слагаме светъл ламинат (това решихме заради финансите  Sad ) Давайте идеи за цвят на стените и завесите  Praynig  Praynig
А спалнята ни (целия комплект) е също синьо и светъл бук.(като детската) За да не се дублирам в двете спални ще ми трябват две идеи  Blush

Лиу, обожавам оранжевите цветове  Peace Харесва ми  Hug

Аз пак да си кажа Blush
Като правихме детската стая, идеята ми беше да бъде всички в синьо-жълти тонове. Секцията, която сме харесали, е почти същата като тази от снимката и според мен щеше да си отива много на жълтите тапети. Обаче като сложихме тапетите, изведнъж се оказа, че в тях има страшно много червено- звездички, мечоци и т.н. Затова, за да не изглежда не на място синята секция и синьото легло, боядисах в синьо прозореца, касата на вратата и тръбите на радиатора. (и самият радиатор, ама той още не е закачен обратно, та не съм го снимала.
Освен това сме избрали синьо-жълти полилей и нощна лампа- еднакви.
Пердетата ще ги купуваме същите като тапетите, те се продаваха в комплект, ама не ни стигнаха парите, та ги оставихме за после.
И така, на мен лично ми харесва много стаята как стана, нямам търпение да вземе и мебелите и да я завършим окончателно Grinning

# 77
  • Мнения: 3 818
Опс, забравих въпроса на Буба.
Тия osb-плоскости се намират из разните там магазини за строителни материали. Където се продават гипс, цимент, фибрани и т.н. Мисля, че на същото място продават и другото шукаритетче- саморазливна замазка мисля се зовеше.

# 78
  • Мнения: 5 622
Опс, забравих въпроса на Буба.
Тия osb-плоскости се намират из разните там магазини за строителни материали. Където се продават гипс, цимент, фибрани и т.н. Мисля, че на същото място продават и другото шукаритетче- саморазливна замазка мисля се зовеше.

Благодаря   bouquet


Темата ми е супер интересна, още повече, че в нея участва Малена, която разбира от тези неща на професионално ниво  Peace

# 79
  • Мнения: 4 546
за каква стая е анкетата?

# 80
  • Мнения: 3 211
Да си кажа и аз:
В коридора и кухнята сме с теракот, без килими. В хола и трапезарията (които са едно помещение с кухнята) сме с ламинат и малко килимче тип рогозка под холовата масичка: http://image30.webshots.com/30/1/68/44/2042168440061584759hSPJVo_ph.jpg
В спалните също ламинат, в детската има и мокетен килим, а в спалнята пътеки.
В хола стените латекс ярко оранжево, тавана бледо оранжево и бежово, в детската бонбонено розово, бял таван, в спалнята: стени: бледо лилаво-сиво, таван-бял.
 Навсякъде боята Леко и хамелекон, общо излезе за целия апартамент боята около 400лв.
В коридора в минерална мазилка, скъпо е, но си струва, няма мърдане, не знам колко добре се вижда тук: http://image60.webshots.com/60/2/75/64/2060275640061584759jTmFDs_ph.jpg
http://image44.webshots.com/44/1/70/21/2365170210061584759tjtcYZ_ph.jpg
това е детската: http://image50.webshots.com/150/0/58/17/2311058170061584759cwvWwf_ph.jpg
Никъде не държи студено ламината, въпреки, че и двете спални са северни, но с изолация
Съжалявам, че нямам по-добри снимки, ако нещо не интересува, питай.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 11:21 от very nice

# 81
  • Мнения: 14 503
понеже и ние ще слагаме ламинат, в единия магазин ми казаха, че имало подложка с фолио, която се препоръчвала за помещения над гаражи и т.н., за максимална изолация. мислим такава да си сложим, нищо че при нас е сравнително топъл апартамента, не е над гараж. аз поне винаги съм искала да хода боса по чорапи през зимата. сега не се получава, имаме паркет и дюшеме. студено ми е, ходя с възможно най-дебелите чорапи и пантофи.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 743
Файри, харесва ми как си го измислила  Hug
Аз също бях мераклийка на тапет с детски мотиви и фриз, но големият ми син е против (естествено Laughing), а малкия няма да е все малък, пък и сега той спи още при нас.
Мераците на родителите често не се връзват с тези на децата, особено когато са по-големи  Twisted Evil
Ще поогледам и ще решавам тези дни дали ще мажем с боя или цветен латекс. Rolling Eyes Явно цапаница ще има  Joy
Хелерина, анкетата беше за дома по поринцип и исках да има възможност за глас на 2 опции, но нещо чвно се е бъгнало пак във форума, защото не може Sad
ВериНайс, не виждам изобщо снимките, казва ми  "You are not authorized to view this page" Sad

# 83
  • Мнения: 2 768
Голямата ми дъщеря също не искаше детски тапет за стаята си, явно е от възрастта.  Laughing
В стаята на малката е боядисано в бяло, като едно огромно платно за малкия художник  Wink и тя усърдно го оползотворява!

# 84
  • Мнения: 1 866
Мен лично ме интересува (ще включа и анкета) какъв материал предпочитате за стените си? - Латекс, в бяло навсякъде, само в коридора е млечножълто и в детската шарено (оранжево в долната част и жълто в горната, между двете едно бебешко фризче). По принцип не бих боядисала всяка стая в различен цвят, голяма шарения става и не си падам много. Предпочитам да е в бяло и да слагам картини, разни цветни петна така да се каже.

По-добре ли е дограмата да има первази или не? - ние имаме. Но не мисля, че ще е лошо и без.

Слагате ли килими или пътеки върху настилките, било то паркет, ламинат, теракот и т.н. - Не, не понасям килими, а за пътеки дори и не искам да чуя. Въобще обичам изчистените неща. Само в детската има цветно килимче, но по принцип в детската логиката е друга - там си позволявам да давам воля на въображението и цветовете.
Изпитвам ужас от разни големи пердета също. Сложили сме едни много приятни и дискретни щори навсякъде и това е. Тук детската прави още веднъж изключение - там има едно перденце асорти с фризчето. Grinning Иначе настилките в къщи са гранитогрес в кухнята и коридора и останалото естествен паркет.

Преустройвате ли понякога старите си мебели за да ги превърнете в нещо друго или купувате ново? - да, мъжът ми направи шкафчета на балконите от старите кухненски мебели. Използвахме също разни стари чамови мебели, за да си направим нещо като кабинет в едната стая.

Понякога размествате ли мебелите у вас за да ви е по-различен интериора или задължително правите ремонт и купувате и нови неща? - не, не разместваме. Нямаме много мебели, защото както казах вече не търпя да се чувствам затрупана и всъщност нямам кой знае какво да размествам.

# 85
  • Мнения: 4 546
ами според мен за пода има значение за каква стая е. например, теракот в хол или спалня въобще не ми харесва, но за коридор и кухня - да Peace
иначе ние си сложихме балатум.
за ламината четох както много суперлативи, така и много лоши отзиви. това, което мен ме притесняваше, беше, че мисля, че след 4-5 години ще започне да сдава багажа. а през няколко години не можем да си позволим да го сменяме. но може и да си сложим ламинат, един ден като забогатеем...... Wink
вариантът за мокет и аз доста го мислих, но някак по-ми подхожда за хотелска стая
корк не знам - не съм виждала и ни зном и аккво представлява

# 86
  • Мнения: 6 167
навсякъде в къЩи е теракот.
аз не съм много фенка на тази настилка, но се успокоявам, 4е сме в неЩо като лятна къЩа
така или ина4е с нетърпение 4акам момента, когато Ще имаме дървен под. В саите, в които е подходяЩо, а теракота Ще остане за бани и антрета, както си му е реда. Peace

# 87
  • Мнения: 6 039
Голямата ми дъщеря също не искаше детски тапет за стаята си, явно е от възрастта.  Laughing
В стаята на малката е боядисано в бяло, като едно огромно платно за малкия художник  Wink и тя усърдно го оползотворява!

аз пък съм привърженик на тапетите в спалните и детските стаи. Ще не ще с бой ще го накарам да се съгласи! Joy Joy Joy Joy Joy

тапетите внасят повече уют от която и да е боя. Може да се направи комбинация и от двете.
ето един сайт, кудето има много интересно неща.

http://www.yorkwall.com/collection_search.asp
i za malki i golemi i o]e po golemi, momicheta i momcheta

# 88
  • София/Перник
  • Мнения: 990
...аз пък съм привърженик на тапетите в спалните и детските стаи. Ще не ще с бой ще го накарам да се съгласи! Joy Joy Joy Joy Joy

тапетите внасят повече уют от която и да е боя. Може да се направи комбинация и от двете. ...

Абсолютно подкрепям! Само дето аз не можах да убедя моя и сега е латекс, но никога не е късно  Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 6 743

ето един сайт, кудето има много интересно неща.

http://www.yorkwall.com/collection_search.asp
и за малки и големи, момичета и момчета
Малена, този сайт е ВЪРХАААААААААААа   bouquet   bouquet   bouquet
Започвам да се замислям за тапетииииии  Blush с фриз  Blush

Общи условия

Активация на акаунт