Доставка от чужбина с Български пощи

  • 556
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, искам да поръчам декорация от чуждестранен сайт, който доставя до България само с Български пощи. За последно съм се сблъсквала с тях преди 4 години, когато ми загубиха предварително платена пратка. Имате ли впечатления от последната година, да рискувам ли (цената не е малка) или да се откажа?

Последна редакция: нд, 30 авг 2020, 19:44 от Mermary_84

# 1
  • Мнения: 4 008
Поръчвам редовно от алиекспрес (под редовно имам предвид поне по 10 неща на месец) - от 100 неща не пристигат 2-3. Едно го бяха изпуснали в снега на улицата, та един човек ми го намери и ми се обади по телефона да дойда да си го взема. НО поръчвам дребни и евтини неща като цяло, колегата ми поръчва по-скъпи неща от там, досега са пристигнали всички.
Искайте да ви дадат проследяващ номер, да знаете поне къде да вдигате скандал, ако стане нещо.

# 2
  • Мнения: 5 563
От eBay поръчваме често с ММ и до сега нямаме изгубена/непристигнала пратка.

# 3
  • Мнения: 2 268
От eBay поръчвам и досега 3 неща не пристигнаха, минаха вече 4-5 месеца. Всичко друго пристигна, а ако не пристигнe, имам защита като купувач и обикновено ми връщат парите. Поинтересувай се как стоят нещата с този сайт - дали има право на връщане на пари, ако стоката не пристигне или е повредена и т.н.

# 4
  • Мнения: 18
От eBay поръчвам и досега 3 неща не пристигнаха, минаха вече 4-5 месеца. Всичко друго пристигна, а ако не пристигнe, имам защита като купувач и обикновено ми връщат парите. Поинтересувай се как стоят нещата с този сайт - дали има право на връщане на пари, ако стоката не пристигне или е повредена и т.н.
Благодаря за съвета, ще питам дали връщат пари, ако пратката не пристигне.

# 5
  • Мнения: 12 770
На мен са ми доставяли в обратната посока - от България за чужбина, но предполагам, че услугата е същата. Разбрала съм от опит, че доставката трябва да е препоръчана и / или с обратна разписка, защото иначе изобщо не може да се проследи пратката, не я нанасят в системата. Куриозът е, че и така не може да се проследи пратката. В сайта за проследяване информацията излиза до българска граница и толкова.
За сега една пратка ми е загубена.
Големи мъгли са тия, но е по-евтина услугата все пак, при редовни пратки има значение. Така че въпрос на калкулация в повечето случаи.

# 6
  • Мнения: X
Не е само до българската граница в повечето случаи, но после трябва да откриете кой куриер поема пратката от границата и ще я достави и да търсите инфо на неговия сайт. Вече ако той не предлага проследяване, до там са нещата. В обратна посока е същата работа.

Общи условия

Активация на акаунт