Със или без брак?!?!?

  • 2 349
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
здравей,
аз определено не съм привърженичка не безбрачието  Simple Smile
Скоро разбрахме, че съм бременна и съответно решихме първоначално само да подпишем в обредния дом, а чак след като се роди бебчо да правим истинска голяма сватба (за да избегнем всички спънки ако не сме женени).
Също нямаме възможност за големи церемонии и пищни тържества. Самото подписване като такова ще ни струва 50лв. Но от тук нататък избягваме точно тези бюрократични спънки за които ти питаш.
Ако нямате брак ще трябва таткото да припознае детето, което е една голяма хамалогия според мен. Ще трябва да се ходи до нотариус, за да може да се издаде документ, нотариално заверен, че бащата признава детето за свое. От една страна това е един разход. После до колкото ми е известно ако ще искаш полагащите ти се пари за раждане на дете и в последствие за майчинството също ще трябва да мъкнеш приятеля си навсякъде с теб, иначе с личната карта на таткото е по-лесно. И още куп такива спънки, от които според мен определено няма да имате нужда. Вместо това да се радвате на бебенце ...  не знам ... поне според мен е така....
надявам се да съм ти била полезна

# 16
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че има разлика дали сте с брак или без. Бащата признава детето и задълженията и правата и на двамата са такива каквито са и ако имате официален брак.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Щом си мечтаеш за "истинска" сватба, почайкайте да се роди детето, да си стъпите на краката и тогава си направете сватба! Няма никаква пречка или чак такива бюрократични спънки да се роди дете без брак.

А това, че нямало право на наследство от бащата беше най-голямата щуротия която съм чувала!!! Съпруг на майката или не, той е официален баща на детето, след като го е припознал, с всички права и задължения!

Лека бременност и успех в решението!!!


п.п. Лично мнение - не  приветствам браковете поради бременност.

п.п.п. Омъжена съм Sunglasses

# 18
  • София
  • Мнения: 177
Виждам че много компетентно се изказвате,и понеже аз съм превърженичка на  безбрачието/имаме с таткото 1 дете-регистрирано и припознато без проблеми,а сега чакаме второ детенце/та ме интересува кой точно нормативен акт  според вас изисква да се ходи при нотариус и какъв е този документ,който е нотариално заверен доказва че бащата признава детето

# 19
  • Мнения: 416
Да, забравих да напиша, че аз пък съм категорична противничка на това да се ожениш, защото си забременяла. Струва ми се малко унизително даже. Затова се оженихме, след като детето се роди.

Не страдам от скрупули, нито ме е интересувало хорското мнение.

Таткото да припознае детето въобще не е хамалогия, тази, която беше в стаята, имаше брак, но искаха снимана личната карта на мъжа й. То и това може да е хамалогия. После за полагащите се пари за раждане на дете, таткото не се мъкне никъде, нито пък се мъкне за майчинството. Всичко си е абсолютно същото, ако имаш брак. Всъщност няма никакви спънки.
Чак пък да не се радваш на детенцето си, защото не си женен?  Shocked

# 20
  • Мнения: 801
при нас не искаха нотариално заверен документ,че таткото припознава детенце............,тъй че и аз не мисля,че е голяма бюрократщина

# 21
  • Мнения: 326
Да си призная искрено не съм привърженичка на безбрачието. Може би е свързано с професията ми, но определено точно жената си пати от него. За омъжената жена обаче е друго. Тя може да има обоснавани претенции за 1 / 2 от СИО, дори да доказва по-голяма част от същата. Презюмира се, че тази част е 1 /2, а от неомъжената жена се очаква да я доказва. Дечицата са вече друг въпрос, с приемането на СК вече и родените извън брак и тези родени в брака се третират еднакво. Просто нямаш представа какъв ужас беше досега, но това с новия закон ще отмине. Иначе в една Германия животът без брак е толкова често явление колкото например да видиш по улицата закръглена немкиня  Wink На теб успех и ти сама ще решиш кое е по-добро за теб и разбира се за бебо.

# 22
  • Мнения: 412
плюсът е,че когато тръгнеш да се развеждаш няма да търсиш 200 лв за развод Joy
това бе в кръга на шегата,разбира се
аз нямам брак с бащата на детето си и не давам зор,така или иначе,износих детето му,то носи неговото име,целият свят знае,че съм му жена,така че не виждам защо трябва да се харчат средства за церемонии
имам предвид когато средствата са ограничени

# 23
  • Мнения: 280
Здравейте  Hug ,

Искам да попитам запознатите - какви са удобствата и неудобстават (чисто бюрократично) ако сключим или не брак?
Ние засега не можем да си позволим разход дори за най-скромна церемония и тържествои затова бих искала да знам как това би усложнило нещата с държавните институции  около раждането и след това.

Благодаря предварително   bouquet
Защоне ако това е човека и самата си  Simple Smile но имате още време, а пари ще идват и се печелят. Смело напред!

# 24
Вече са ти казали достатъчно изчерпателно какво се прави при безбрачие. Именно заради неуредения ни закон в това отношение и унизителното (според мен) припознаване на детето от бащата склоних да направим сватба с мъжа ми - бях решила категорично да си живеем без брак, но се отказах. Но и да не сключите брак няма нищо толкова фатално и сложно  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами няма кой знае какви пречки - бащата пред нотариус признава, че детето еди-кое-си родено от майка еди-коя-си е негово дете. Нотариусът може да бъде избегнат, ако в самата болница отговорникът по вписването е нотариус. Мисля, че в Шейново беше така, но може и да бъркам.
От там нататък детето се записва по майчината адресна регистрация. Има всички права и задължения на наследник на баща си. Това ни го каза юрист на една от лекциите на "С 9 месеца на училище". Бащата фигурира в акта за раждането.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не знам как е с припознаването на детето, но се сблъскахме с други бюрократични формалности, които ни накараха да сключим брак, преди да имаме деца. Подписването за нас беше формалност, която облекчи живота ни  Laughing Свидетелите ни бъзикаха да си помислим добре преди да подпишем, че после ще трябва да плащаме и за развод  Crazy

# 27
  • Мнения: 4 555
Сключването на брак, без никакви церемонии излиза не повече от 100 лв. От които 70лв са за медицинските и на двама ви и 20лв. са за самите документи необходими за ритуала.. Смяната на лична карта след брака излиза около 35-40лв. но ако не си смениш фамилията нямаш нужда и от смяна на името. Не мисля че 100лв. могат да са пречка за сключването на брак..
Ама какви са тези суми, да му се изправи косата на човек. Сключването на брак без церемонии е БЕЗПЛАТНО. Медицинските са около 25 лв. за двамата и то в частна клиника. За други не знам как е.

# 28
  • Мнения: 57
Нека се отчета и аз Grinning
Ние с таткото нямаме брак, живеем си заедно и всичко е наред."Голямата" бюрократщина е еднин документ при нотариус (струва 5;8 лева) и отнема 10 минути.
Но каквото и да решите по важно е да се уважавате и да си гледате детето с много обич Party

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте,
Искам и аз да изкажа моето мнение като прясна младоженка от 36 часа  smile3503. Аз съм за брака, не защото съм старомодна и не защото съм бременна, защото смятам, че това е знак поемане на отговорност един към друг на двама души, които се обичат. Разходите за една сватба не са чак толкова огромни, важното е да си я направите както на вас ви харесва (поне ние така направихме, никой и не ни се намеси), защото това е един хубав момент, който остава за цял живот. При нас се получи много красиво, в тесен кръг с любими за нас хора.
Смятам, че ако двама влюбени искат да имат деца е хубаво и да имат брак. На мен това ми дава чувство на увереност и придава още по-голямо значение на чувствата на мъжа до мен. Разбира се бракът не е гаранция за безоблачен и щастлив живот.
Пожелавам на всички да са щастливи по начина, по който са избрали  newsm10.

Общи условия

Активация на акаунт