На кръстопът съм,моля за съвет

  • 1 720
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Лично аз не бих отказала нещо, което ще е в помощ на детето ми Peace
PeaceСпоред мен е по-добре да се съгласиш на тази инжекция .

# 16
  • Мнения: 1 259
Съжалявам за това което преживяваш,но най-добре е според мен да послушаш лекарите Peace

# 17
  • Мнения: 2 019
това за дробчетата е много важно и не мисля,че ще навреди на бебчето,по-скоро ще му помогне в случай ,че се роди преждевременно.Кураж и дано всичко се развие по най-добрият начин  Praynig
на мен ми биха такива инжекции и вси4ко бе6е наред

# 18
  • Мнения: 990
Направи консултация и с друг лекар , за да си по-спокойна! Аз родих близначета в седмия месец и им биха такива инжекции , но в твоя случай незнам! Успех   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 440
Напълно те разбирам, аз преди 9 г. бях в твоята ситуация - намалели води и проблеми и с бебето и с мен. Съгласих се на лекарството не  без колебание. Изобщо след като поразсъждавах, тогава реших, че трябва да се доверя на един лекар или екип и да следвам техните препоръки. Не че не ме съветваха и мен да се консултирам и с други, включително и лекуващите лекари ми дадоха възможност за избор на специалисти. Дъщеря ми се роди в началото на 8-ия месец, недоносена, много малка наистина (980 гр.), преживя доста перипетии, включително и белодробни и днес е щастлива госпожица, която ще бъде третокласничка след няколко дни.
Мисля, че все пак по-малкото зло е да се приложи лекарството сега при теб, и това не е презастраховане.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Когато бях бременна с големия ми син ми биха тези инжекции и благодарение на това той въпреки, че се роди в 8 м и беше в кувьоз, нямаше проблеми с дишането. Много е опасно ако бебето се роди с неразгънати дробчета.
Стискам ти палци всичко да е наред. Praynig

# 21
  • Мнения: 949
Не мога да ти дам съвет но дано намериш решение .Успех и кураж. Peace
Peace

# 22
  • Мнения: 3 425
Не съм била в твоето положение,но ти пожелавам кураж и
не би било зле да се посъветваш и с друг доктор(а може и 2)!!!

Успех!!!

ПП Какво стана при доктора?

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За инжекциите непременно да Ви ги бият. За околоплодните води направете консултация с още един лекар. Защото на моя близка така една много известна лекарка и каза малко околоплодни води май ще трябва да вадим бебето по-рано и тя  веднага направи консултация с друг лекар и се оказа липса на магнезии. Пи и водите се оправиха.

Моето дете се роди в 28 седмица и ако знаете какво е ад без тези ампули. Никой не се сети, че мога да рода преждевременно.

# 24
  • Мнения: 96
Лично аз не бих отказала нещо, което ще е в помощ на детето ми Peace
newsm10

# 25
  • Мнения: 1 942
Разбирам те, че не отказавш нещо което ще е в помощт на детето ти, а се опитваш да разбереш дали вредата няма да е по-голяма от ползата. Стискам палци да вземеш правилно решение и да се успокоиш. Всъшност ти чувала ли си тези инжекции да имат отрицателни странични ефекти? до тук мамите, които са ги слагали изказват само положителни неща.

# 26
миличка кураж както са казали и другите мами посъветваи се с друг лекар дано всичко се оправи и да сте добре ти и бебчето пожелавам ти го от сърце   Praynig  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 660
Виждам, че си в началото на 35 г.с. Белият дроб на плода достига зрялост към края на 36 г.с.

# 28
  • Мнения: 3 116
Миличка и аз съм за инжекциите и за консултация с друг гинеколог.

При нас се получи следното: Мая се роди в 38 седмица с планирано секцио, като преди раждането я гледаха на ехограф и казаха че бебето е готово да излиза, развити дробове и дрън дрън  Confused Да, ама не Close Роди се, беше с трудна адаптация и си поседя в кувиоз 5 дни, пък през това време само аз си знам какво съм изживяла  Sad

# 29
  • Мнения: 1 165
Миличка разбирам те как се чувстваш!
На мен водите ми изтекоха в 32 гест.седм. и ме приеха по спешност в АГ.Вечерта ми сложиха две ампули от тези инжекции и когато на другия ден родих, Благодаря на Бога с детето ми всичко бе наред.Не се наложиха никакви други манипулации.Ти вече си в 35 гест.седмица и при теб нещата ще се развият по-добре-бъди убедена.Незная какъв съвет да ти дам-мисля,че лекарите знаят най-добре.Не се притеснявай,ако искаш наистина посъветвай се и с друг лекар.Пак ти казвам на мен ми ги биха ,но аз бях в много по-ранен етап от бремменноста.Имай вяра -всичко ще бъде наред!Ох сега като пиша и ми се насълзяват очите-спомням си и на мен какво ми беше.Чакаме после да ни се похвалиш после с най-сладкото бебенце-твоето!

Общи условия

Активация на акаунт