Истеричен плач на бебе и заспиване след това

  • 4 761
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте, момичета,
Имам бебче на 40 дни. От 2 дни има моменти, в които започва истерично да плаче, да ме удря и драска, да опитва да се отскубне от мен, което продължава 10-15 мин, след което изведнъж млъква и заспива. Случвало ли ви се е и на какво се дължи. Много съм притеснена...

# 1
  • Мнения: 1 287
Може да са ред неща, но да не би да му е горещо на ръце. На 40 дена вече са по-усетени и бурно заявяват, ако нещо ги дразни. Заспиването е заради това, че се изморява от плач вероятно.

# 2
  • Мнения: 182
Моето вече е на 4 м и вечер ако не се нареве няма да заспи. Същото - реве реве и млъква
Някъде бях чела, че сега трупат много ново емоции и умения и така ги изкарват.
Един вид се изтощават

# 3
  • Мнения: 8 802
бебето плаче. ако е гладно, жадно и с несменен памперс. Може да плаче, ако нещо го боли също. След истеричен рев, бебето може да спре изведнъж, защото разбира, че няма да получи, каквото иска и тогава организмът минава на друга програма, да не хаби излишна енергия (реването). То едно бебе няма и много сила да реве дълго време истерично. Истеричният рев е при нещо, което застрашава съществуването му!  За разлика от обичайният рев.

Вие като майка трябва да разберете какво му е, какво иска.
Наддава ли бебето? Колко е наддало до сега?
Може да му се направи и лекарски преглед, за да се установи, че е здраво и няма друга причина да реве.


# 4
  • Мнения: 23
моят син плачеше така, ако е преуморен. Пробвайте да приспивате по-рано.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Случвало се е, да, горе-долу на възрастта на вашето бебе. Предполагам, че се дължи на незрялата нервна система и превъзбудата от натрупани впечатления през деня. Адски ме изнервяше и притесняваше, защото се случваше всеки божи ден надвечер, ей така от нищото започваше да се дере и да стиска юмруци, просто нищо не помагаше. В един момент просто отмина.

# 6
  • Мнения: 1 287
Доста по-интуитивни са, отколкото си мислим. Наскоро ходихме при нашите на гости, първия ден се скъса да реве. Следващите няколко дни плака от непознати лица, но постепенно се адаптира.

# 7
  • Мнения: 1 076
Вижте този материал, на мен много ми помогна с моето много ревливо бебе:
https://xedra.wordpress.com/articles/livingwithbaby/8magicleaps/

Общи условия

Активация на акаунт