Мнение относно строителни фирми/инвеститори

  • 48 298
  • 404
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 088
Междувременно да постна още две сгради за потенциални мнения:

https://prestigeparkresidence.bg/
http://ruhouse.eu/

@Angel, ако наистина се "разхождаш" Simple Smile до Бел Роуз, може да видиш и тези - първото ти е по път, на същата улица 200м по-рано, ще минеш край него така или иначе. Но за момента май няма много за гледане освен една голяма дупка и кранове.

RUhouse е пак близо, но 100-ина метра по-нагоре посока околовръстното, на края на ул. Борис Арсов.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 07:46 от Slashy

# 106
  • Мнения: 12 473
На първо четене - определено Рухаус.
Сега се сетих, че преди 5 г гледахме Бел Роуз и обмисляхме да купуваме там.
Беше ми харесало.
И най-вече това, че имаше гкедка към Витоша.
От ниските етажи.
И на Ру ще е така.

# 107
  • Мнения: 1 088
Хубаво е, че едно време в Бел Роуз ти е харесала гледката към Витоша - щото вече я няма Simple Smile Новата част (Бел Роуз 2) е пред първата и я засенчва... Малко Артекски номера...

С какво те спечели РУхаус? Виждала ли си го на живо, или само по сайта съдиш?

На мен като концепция Бел Роуз повече ме влече, искам нещо по-малко, с малко съседи и повече двор/пространство. И "хубаво" разпределение на стаите.

Докато Рухаус, квото и да си говорим, е поредния "блок".
Като ниво на изпълнението обаче, АКО е вярно това, което пише на сайта, е класи над Бел Роуз. Окачени фасади, изолация с каменна вата, алуминиева (а не PVC) дограма, асансьори Schindler, а не Orona, и т.н.
Най-големия минус обаче е, че е директно до околоМръсното. То и другото не е далече (както и целия квартал), ама тва граничи непосредствено с паркинга на някъв магазин. В комбинация с не твърде ниската цена от 1350 евро/кв.м. почва да ми спада... интереса Simple Smile към тая сграда.

# 108
  • Мнения: 12 473
Чиста интуиция.
И че може да имаш усещане за къща от ниските мезонети.

# 109
  • Мнения: 1 088
... които голяма част вече са продадени Simple Smile А и да не са, идват по над 300к.

Другия малко съмнителен аспект е, че като попрочетеш по-внимателно из сайта, се оказва, че архитект на това чудо е Калин Тихолов. Който отдавна е известен като придворния архитект на Доган, но напоследък покрай Росенец доби и медийна слава.

Та ако той участва, може да си правиш сметка КОЙ още стои зад Рухаус.

# 110
  • Мнения: 12 473
Аз казах кое интуитивно ми допада. Не давам съвети или препоръки.
Но и аз много не мисля, доверявам си се на усещанията и бързо взимам решения.

# 111
  • Мнения: 1 088
Естествено, аз така и го приемам. Особено като не са твоите пари, всичко е много лесно Simple Smile

Впрочем, относно усещане за къща, в Бел Роуз не е ли още по-силно това усещане? Става дума ако си на първия етаж, с двор пред тебе и заветната гледка към планината?

# 112
  • Мнения: 12 473
Да, нали ти казах, че тогава точно това много ми хареса.
Просто после си взехме къща в Драгалевци, и за това го “оставихме”.

# 113
  • Мнения: 1 088
Имах предвид че усещането за къща го даде като аргумент за Рухаус, а пък Бел Роуз според мен е доста по-близо до тоя фийлинг.

Май малко го обърнахме на чат, може да ни бият... :o

# 114
  • Мнения: 12 473
Може. Но Бел Роуз преди 5 г съм го гледала, а това сега го видях и си припомних..)

# 115
  • Мнения: 1 088
Като стана на въпрос, знаеш ли кога е строен първия Бел Роуз? Тогава като го гледа ли се строеше (преди 5г), или го имаше от по-рано?

# 116
  • Мнения: 12 473
Имаше построена част, защото в нея гледахме и се качвахме по етажите.

Понеже съм фрийк на тема “отговорност”, днес минах покрай Бел Роуз.
Ами..потиснато ми беше усещането. Подръжката - занемарена, улицата - тясна и мръсна, притиснато от всякъде от други сгради и строежи.
Сигурно новото Бел Роуз се строи точно пред него - гледка йок.
И то гледа към сграда също, която не изглежда зле и е на доста по-широка и приятна улица. Май имат и свободни още.
На дупка - видях Парадайс нещо-си. Поне ще в с лесен достъп, но зависи дали бяма да го залепят за Модера.



Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 11:35 от AnMary

# 117
  • Мнения: 1 088
Ейнджъл, най-напред благодаря още веднъж за отделеното време! Честно казано от разговора по-горе бях останал с впечатление, че си се отказала да ходиш. Наистина "фрийк на тема отговорност"! Simple Smile

Това, което малко ме озадачава е
Сигурно новото Бел Роуз се строи точно пред него
Ами... защо "сигурно", ти не беше ли точно на новото? Щото за него ставаше въпрос...

Всъщност ако се съди по снимките, ти си била до него, дори да не си била наясно Simple Smile Новия Бел Роуз е непосредствено преди тая сграда дето си снимала, пада се между нея и стария. Иначе казано, срещу Модера.

Входа за новия Бел Роуз не е откъм стария, дето обикаляш из малките улички на квартала. Влиза се точно от тая широката улица, на която са Модера и сградата от твоите снимки. Мисля че даже пътя за стария, който свършва задънено, се пада в гърба на новия.

За състоянието на стария Бел Роуз съм съгласен, и аз бях с малко раздвоени чувства. Правено е с идея да е "тежкарско", но или не е било с нужното качество, или е занемарено, защото си изглежда поизносено... Затова те питах кога си ходила там на оглед и кога е строено, за да си направя извод за колко време е стигнало до това състояние.

За гледката също е така, аз го бях казал по-рано - едно време при първия Бел Роуз са продали на хората гледката, сега същата фирма строи пред тях и им закрива гледката, като на новите пак продава същата гледка. Артекски номера...

Що се отнася до сградата от твоите снимки, и на мен ми хареса, поне отвън като дизайн изглежда супер. Но не можах да намеря сайт да видя подробности. Тая табела дето си снимала изобщо не съм я видял, те са я сложили откъм страната на ливадата където няма път, кой ще мине оттам да я види!?

На дупка - видях Парадайс нещо-си. Поне ще в с лесен достъп, но зависи дали бяма да го залепят за Модера.
Не, до Модерата няма дупка. И не е Парадайз, а Престиж Simple Smile Ако говорим за едно и също нещо, то е 100-150м по-назад по улицата, на един ъгъл. Там където завиваш надясно за стария Бел Роуз, на същия ъгъл от ляво.

# 118
  • Мнения: 12 473
Да, де. Просто пътя към новия Бел Роуз не е довършен, а бях с токчета и не ми се ходеше по пръстта.
Нали за това установих, че и пред него има сграда, която също скрива гледката.

Да, Престиж беше..))

# 119
  • Мнения: 1 088
Още нещо, като си ходила преди 5г. на оглед в първия Бел Роуз, той на какъв етап беше? Напълно завършен или по-ранен? Какво ти беше впечатлението от качеството на строеж и на вложените материали? Щото аз имам известни съмнения там... Макар че за 2-ра част имам някаква бегла надежда, че може да се окаже по-качествен от предния...

Също така ще се радвам на мнения (от всички четящи, не само от теб Simple Smile ) за туй чуду:

https://semiramida.bg/

Визуално ми е супер грозно, ама като концепция не звучи зле, поне на хартия/екран.

Общи условия

Активация на акаунт