Парфюмни размисли и страсти - 249

  • 56 057
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Благодаря за новата тема, Денси. Flowers Hibiscus

За есента не знам какво ще купя, май ще съм пак на принципа "к'вото дойде". Grinning

SOTD - NR Ambree

Ще се запознавам и с Масаки. Взела съм си 4 минита и ще ги опознавам идните дни.

# 16
  • Мнения: 10 015
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus

Разделила съм си "есенните" аромати на ранна и късна есен.  Септември е доста различен от октомври, и смятам да нося предимно чай, топли ванилии, и смокини. Flowers Maple Leaf Flowers Leaves
За октомврийските настроения имам съвсем различна гурме идея. Flowers Chestnut Flowers Jack O Lantern
Имам доста нови придобивки които все още не познавам добре, и ще се опознаваме в различни есенни температури.

Най-нови придобивки, които ще ползвам с предимство през Септември:
1. Hermes L'Оmbre des Merveilles- на чай с Далай Лама
2. YSL Libre - студена, колосана ванилия- Go big, or go home.
3. Balenciaga B Intense - чай в гората
4. Valentino Donna Noir Absolu - коняк и шоколад
5. Amouage Fate- съдбовна роза
6. Alien Flora Futura - чай от кактус
7. Valentino Noir Absolu Musc Essence- студена роза върху каменните стъпала в мъглива, ранна утрин

Стари любимци:

1. Traversee du Bosphore- нуга халва в чанта от СБХ
2. Premier Figuier- зелени смокини
3. Womanity Liquieur - смокиново чатни
4. Shalimar Parfum Initial - Tres chic!
5. Shalimar Mexique - смела ванилия с остри зъбки
6. VCA Midnight in Paris- чай, кожа, тонка- Oh La La!
7. Angel EdT 2019 - зелена ябълка топната в мед
8. Datura Noir - марципан
9. Miler Harris La Pluie - Welcome to the Jungle (We've got fun n' games)
10. Angel Eau Sucree- захарна целувка в проливен дъжд
11. Alien Fusion - сладък жасмин с канела
12. Alien Essence Absolue- дървесна ванилия
13. Sicily (Dolce Gabbana) - сапун с аромат на ванилия и банан, и щипка индийско орехче
14. Nina Ricci L'Extase- очарователна роза с карамел
.
SOTD- Traversee du Bosphore

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 14:55 от Dez

# 17
  • Мнения: 2 421
Денси, благодаря за новата тема! Flowers Fallen Leaf
Дез не престава да ме изумява с невероятната си и напълно недостижима за мен организираност! Flowers Rose
Твърде рано е да мисля за есенни парфюми, дори се надявам да успея още веднъж да цопна в морето, пък после ще му мисля.
Нямам никакви планове, списъкът ми с мечтания се движи на принципа на случайни флуктуации, влияе се от собствените ми колебливи и краткотрайни настроения, та ще изчакам да видя, с какво бих могла да изненадам приятно себе си, а междувременно се опитвам да се радвам повече на нещата, стари и нови, и да не гледам твърде сериозно на каквото и да е.

# 18
  • Мнения: 81
Благодаря за новата тема, Денси! Много обичам ранна есен, това е най-красивият и уютен сезон за мен! Не знам за вас, момичета, но мен ретрото въобще не ме е пускало😃Харесвам и нови парфюми, разбира се, но има стари любимци, с които не се разделям...Впрочем кътам едни 10мл Идън от време оно😁, но някак не мога да го нося, прекалено много спомени ми навява. За есента ще си нося добрия стар Жадор, може би Поем от време на време, Мис Диор абсолютли блуминг, Епик ако се яви някой специален случай, че за всеки ден определено не е. Засега успявам да се въздържам от покупки...Иначе в главата ми жужат един ретро Versace Red jeans, може би Хипнотик едт, но за него не съм сигурна. И най-силно жужащият🙄🤣Доброто момиче на Килиан, много ми харесва!! Отложен е за "някога, някъде, някой ден", много, много красив, а и траен💗

# 19
  • Мнения: 652
Я, Jollie, и моят рожден ден е в началото на ноември! 😃🦂 Остава да сме на една дата.
И аз ще се зарадвам с нещо специално тогава, но още не съм го пожелала. 😀

По темата - нося всичко всякога. То при мен си е вечна есен, с някакви 4-5 дена лято, отврат. ☹
Загледала съм тази бг Insomnia от известно време и се чудя, дали си заслужава парите...
Иска ми се нещо с ром/уиски, шоколад/какао, ядки, ванилия, но без да е ужасно сладко и без да струва една чанта пари.

По старата тема с Eden - аз моят го продадох в Ибей преди седмица-две. Мислех, че никой не би го щял, още повече, че го има навсякъде на смешна цена... ми не, има си фенове явно и към днешна дата.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Денси, благодаря за новата тема! Обожавам есента . Любимци са ми : La vie e Belle EDT; Bois Dore; La petite robe noir ;Black perfecto ;Chanell CM ; Code Cashmere ;L'Extase NR;Angel Eau Sucree; Angel EDT и други.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 788
С риск да бъда низвергната Joy, ще си призная че изобщо не харесвам ЛВАБ. Дори повече от това Simple Smile. Имах колежка, която го ползваше и дори не ми беше приятно да седим в една стая заедно. Това беше преди 2-3 години. Но в последно време чета, че доста момичета го харесват и носят и реших, че може би има някаква промяна в него....или в мен ... и реших да тествам, за моя грешка Интенз. От няколко часа усещам горчивата му жилка дори на вкус в устата си, за късмет е супер траен и след поредното измиване на ръката ми си седи там мощно и нахално Grinning. Сега вече е по-поносимо, но вече за себе си знам че това категорично не е моята миризма. Та момичета, исках да попитам кое според вас така горчиво /буквално/ ме отблъсква? Ядките ли? Иска ми се да разбера, за да бягам от тази съставка като си ръчкам фрагрантиката, и да не отстрелям нещо с нея на сляпо.

# 22
  • Мнения: 2 246
Чудесна нова тема,любим сезон и любими аромати на есенен дъжд,паднали листа,печени кестени,чай с канела,червено вино и тихи вечери....ех,размечтах се...Simple Smile).
Ще си нося всичко каквото имам ,защото почти нямам летни.В тези жеги все още не мога да повярвам,че идва есен,сега нищо не ми се задържа и вече ми писна от високи температури:)).
От вас съм набелязала някои неща да пробвам,ще се отчета.И много се впечатлих от ревюто на Денси за Ванила Ексклузив Мансера...🌷🌷🌷
Днес съм с Гучи мемоар,учудващо много ми харесва как ми стои в топлото време и още по-интензивен става като влезна на хладно:).

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 16:15 от Calabria

# 23
  • Мнения: 2 257
Благодаря за новата тема, Денси!:hibiscus:
Есента е най-любимият ми сезон, пъстра, красива, уютна Cupid
Нови парфюми нямам намерение да купувам, вече 2 месеца удържам фронта, а и нямам муза за нови аромати, искам да се радвам на тези, които имам сега. Вероятно ще подновя само Рояла на Ели Сааб.
Ще си нося:
Collection Extraordinaire Precious Oud Van Cleef & Arpels
Allure eau de parfum Chanel
Mon Guerlain Eau de Parfum Intense Guerlain
L'Interdit Eau de Parfum Givenchy
Tobacco Vanille Tom Ford
Dolce&Gabbana Pour Femme Intense

# 24
  • Мнения: 1 247
Отбор скопиони се заражда Grinning Средата на ноември.

За есента съм набелязала VCA Bois d'Amande и Byzance 2019, ще видя кога ще се сдобия с тях.
Нямам търпение за по-изразените парфюми, омръзна ми жегата да ги изяжда.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 7 002
Nestle93, ние може и да сме на една дата. Grinning
Чакам разхлаждане, за да си нося всичко, особено Mancera jardin exclusive и Valentino donna noir absolu, които в жегата са невъзможни.

# 26
  • Мнения: 2 013
Благодаря за темата Nature High Brightness
От началото на лятото понатрупах доста парфюми за езен -зима!
Ще си ги разнасям и радвам с кеф като захладнее Simple Smile
Hermes- Амбре Наргиле,О де Мервей, Галоп, Жур ,двете Туилита и Рюбарб
Mancera- Голд Престижиум, Прешъс Ууд и Лемън минт са за хладно време
Tom Ford- Ноар мъжкия
Jeni Glow - Нара (един от най-любимите ми) и Ветивер и ууд
Davidoff-  Amber Blend,  Leather Blend, Agar Blend
Guerlain -  Lui  и обмислям Сантал Роял ,но ще го пробвам на студено.
Sospiro - Opera  
Elie Saab - Le Parfum Royal , на който ще дам още един шанс на хладно или ще пътува Simple Smile
Общо взето да има кожа,амбър,ууд, ром и да ми толят душата

ПП. Много обичам Аура и Скандал (класическите) но ММ не ги понася,ако мога тайно,ще си ги пръскам и тях Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 27
  • Мнения: 566
Благодаря за новата тема! Two Hearts
Към момента чакам няколко парфюма, от които към есенни спадат Black Opium Neon, This is Her Z&V, Salt Caramel Shay&Blue.
Други, които си набелязох за покупка, са Libre Intense, Tresor A la folie, Serge Lutens Un Bois Vanille, JPG La belle, Kayali Vanilla 28, Twilly Eau Poivree. Yum
Имате ли впечатления каква е трайността на Nude ?

При мен също Nude издържа цял ден, даже смея да твърдя, че е една от най-трайните ми тоалетни води.

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за темата. Обичам есен. Много есенни, за ранна есен съм планирала да довърша :
https://www.fragrantica.ru/perfume/Rochas/Absolu-2147.html
https://www.fragrantica.ru/perfume/Sonia-Rykiel/Belle-en-Rykiel-1475.html
https://www.fragrantica.ru/perfume/Alexander-McQueen/Kingdom-1195.html
https://www.fragrantica.ru/perfume/Cacharel/Gloria-246.html

Въпреки, че вече не се намират, омръзна ми да пазя 7-8 мл от тях, ще им се радвам. И ще освобождавам място за нови.

Също много есенен ми е:
https://www.fragrantica.ru/perfume/Gres/Ambre-de-Cabochard-2398.html

От него си имам нова бутилка.
Планирам и едт да довърша, защото имам и едп на:
https://www.fragrantica.ru/perfume/Rochas/Alchimie-2149.html

Ще нося и тази неочаква и непланирана придобивка:
https://www.fragrantica.ru/perfume/Fendi/Fan-di-Fendi-Extreme-15726.html

Както и почти всички други парфюми, които имам, защото аз не ги деля по сезони. Доста от тях ми разкриват различна красота в различните сезони.

# 29
  • Мнения: 1 005
Аз съм родена на 02.11 Simple Smile

И едни от най-омразните ми парфюми евър са La Vie Est Belle, Alien, Light Blue, Burberry London. Знам, че са масови любимци, но аз просто не мога да вирея в една стая с някой, който мирише на тях... а за мое нещастие сестра ми обожава Лондон... не ме питайте какво ми е. Когато излизаме заедно вииинаги винаги винаги слагам някой ударен уд, поне да не усещам Бърбери-то.

И едно питане от мен-получих от размяна Mancera Aoud Orchid. Нещо много бързо изчезна, обаче... кога й е времето? Топло ли й е?

Общи условия

Активация на акаунт