Парфюмни размисли и страсти - 249

  • 56 223
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 996
Заинтригувахте ме с тези ориенталчета и в търсенето на нови есеннозимни аромати поръчах 5 проби по 5 мл да видя дали ще ми пасне на мен или на мъжа ми някое (3 на Lataffa, Midnight Oud на Ard al Zaafaran и Al Rehab Choco Musk). Тук нямам за съжаление къде да ги пробвам офлайн,  скоро не ми се очертава и пътуване към арабските страни, а инвестицията от 8,75 евро ще ми начеше любопитството Joy

# 691
  • Мнения: 6 930
Доста коментари има за Afnan, основно в руски, украински и румънски сайтове и оставам с впечатлението, че това си е чиста проба имитационна парфюмерия. Supermacy silver бил клонинг на Крийд Авентус, Supremacy Purple - на Erba Pura, Supremacy Pink -  на Bright crystal, Mirsaal of trust - на Tuscan leather, Mirsaal with love - на Бакара руж. Даже не се говори за аромат "от семейството на ..", а за клонинги на знакови парфюми. Не случайно във Фрагрантика няма отзиви за тях. Ако ще си говорим за клонинги, по-добре да си купуваме Рефан, някои от имитациите им са много по-успешни, само дето арабите са по-добри търговци и ги пласират под собствена търговска марка и с оригинални бутилки.

То е фрагрантика си е пълно с ревюта на т. нар. имитацонна парфюмерия (примерно LPDO, доста сполучливи) , та едва ли заради това ги няма (все още)
Oud Blanc VCA също го няма, за голямо мое учудване, а не е като да е излязъл вчера

# 692
  • Мнения: 1 010
Perfect Tobacco го вкараха съвсем скоро, нямаше го с години...

Едва ли причината е дали са имитационни.

La Rive примерно, защо ги има тогава..?! Simple Smile

# 693
  • Мнения: 3 425
Аз се сдобих с дългоочаквания Zadig...This is her. Уникален аромат, но на мен ми стои като водичка...голямо разочарование. Не го усещам изобщо. Отиде в размените.

# 694
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 230
Mirsaal of trust наистина ли е подобен на Sahara Noir?

Не е пълен клонинг, няма този тамян, но усещането от парфюма ми беше неприятно, като от Сахарата. Иначе има кожа, да, но мен лично въобще не ми допадна. Tuscan Leather го харесвам.

Допълвам, че съм се изразила доста странно. Сахара Ноар я свързвам с лош, тъжен период в моя живот. Направо съм изключила всякакъв спомен за него - като пирамида, развитие, само го свързвам с усещането "тъжен".
И когато помирисах на блотер Мирсаала, изникна абсолютно същото усещане - "тъжен" и без да се замисля го свързах със Сахарата. И пак изключих, мразя да се връщам на това усещане. Чак след въпроса на Tuali се сетих, че тамяна го няма. А аз обожавам тамянени парфюми, но ето... Гледах пирамидите, няма общо. Усещане, какво да го правиш!

Чак се размислих сериозно. Но точно за тези двата нямам желание да се ровя в раната си.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 20:43 от Радика

# 695
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Днес цял ден се наслаждавам на новият Линдердит и любимото ми Confetto. Добре, че съм вкъщи на хладно

Да кажа на любителите на Парфето от рози на Ланком, пробвайте Делокс на ТТ.

И аз се заинтригувах от тези ориенталци, които обсъждате. Могат ли някъде да се тестват?

# 696
  • Мнения: 31 381
Да кажа на любителите на Парфето от рози на Ланком, пробвайте Делокс на ТТ.
Общо ли намираш? Аз имам Делокса и са ми различни.

Днес се напръсках по ръката със Seta Moresque, какво ми трябваше?! Разкошен есенен аромат с канела и много меко и топло сандалово дърво с мирх, амбър, шафран. Много е красив, ужас искам го. Ще го разносвам няколко пъти и ще го решавам.
https://www.fragrantica.com/perfume/Moresque/Seta-52360.html

# 697
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Да, Денси, близки ги намирам, не еднакви. Делокс повече ми харесва обаче. Толкова е нежен
Ооооо Сета е прекрасен ❤,хич не го мисли

# 698
  • Мнения: 31 381
Да, Денси, близки ги намирам, не еднакви. Делокс повече ми харесва обаче. Толкова е нежен
Ооооо Сета е прекрасен ❤,хич не го мисли
Сета- един разкош.

# 699
  • Мнения: 6 930
Mirsaal of trust наистина ли е подобен на Sahara Noir?

Не е пълен клонинг, няма този тамян, но усещането от парфюма ми беше неприятно, като от Сахарата. Иначе има кожа, да, но мен лично въобще не ми допадна. Tuscan Leather го харесвам.

Ааа, щом няма тамян, не ме интересира 😁

# 700
  • Мнения: 31 381
Добре как може един парфюм да се оприличава едновременно на Тосканската кожа и на Сахара Ноар? Че те са от различни вселени двата.

# 701
  • Мнения: 10
Здравейте, моля да споделите къде в София може да се пробва Mancera?

# 702
  • Мнения: 313
Viva La Juicy Gold Couture или Fancy?

# 703
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Пристигнаха ми двата Оцелота.
Малкият EDT е като мъркащо котенце, мисля че най-накрая намерих моите рози. Има ги, но не са доминантни.
Първото пръскане на големия EDP обаче си е като удар с чук...и мисълта в главата: Боже, защо си го причиних ?!
Трябват му няколко минути да омекне и да се разкрие. Общо казано е модерна интерпретация на ретро аромат.
Не съм сигурна дали и кога ще ги нося, но бутилките са умопомрачително красиви, и за момента ще ги задържа и двата.
... EDP ми идва прекалено силен

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 18:47 от Рапунцел.

# 704
  • Мнения: X
Viva La Juicy Gold Couture или Fancy?
Може ли нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт