Парфюмни размисли и страсти - 249

  • 56 224
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 230
Поради пауза в дневната ми програма, днес си направих една парфюмна обиколка. Аз не съм кой знае какаъв разказвач (което ми напромни, че Йоан Владимир и Ковачева отдавна не са споделяли в темата и ми липсват).

Много исках да тествам My Way Armani, поради красивото шишенце и заради туберозата, която парфюмна приятелка твърдеше, че е мойта. Ми не, не е моята, даже не я намерих там. Леко размит моноаромат на ягоди, определено офисен или ученически аромат, много политкоректен. Към базата се появява лек мускус и слааабичка ванилия. Не е за мен, определено.

Ocean Leather на Memo - нестандартна и много приятна комбинация. Започва с цамбурване, изплуваш и вдишваш. Мека и гладка кожа, точно тази която свързва цялата колекция, но е малко по-приглушена. И водата от изплуването, съхнеща по теб, докато ти се излежаваш на нещо приятно-кожено. Това си представих, докато го тествах. Малко цитруси, малко треви, и много позитивизъм. И след душ го усещам, по-нежен, по-ласкав, по-свой. Хубав парфюм, но не си загубих ума по него, ако някой ми го подари, няма да го върна Kissing Heart

Molecule 05 Escentric Molecules - обявен е с една единствена нота - кашмеран (синтетика). А аромата на кашмерана е различен, в зависимост от концентрацията (бях учудена, че тази нота я има в Обувката, в Олимпеята, в Andromeda, в Тhis is her...). Пробвах го настояване на консултантката, и той взе че ми допадна със своята необичайност. Началото ми е мускусно, леко мръснишко, но свойски се появя дърво, после върху него - мъх, влажност, след това влизаш в гора- гъста, влажна, сурова с една забутана пътечка по която полека изизаш от нея, настъпвайки тук-там цитрусче, тревичка, шишарка.. в базата си Молекулката направо си кифлее. Абе молекулести работи... не бих си взела 100 мл, това настроение няма често да го нося върху себе си, но едно 30 мл - що не?

L'eau а la rose MFK - не можах да се отвърва от усещането за роза от мускалче. За любителки на нежни и ефирни аромати. Аз не съм от тях.

После ще допълня.

# 676
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Този Афнан, за който говорите -Afnan Mirsaal With Love  го няма във Фрагрантика или аз не го откривам? Исках да разгледам пирамидата му.

# 677
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 230
Този Афнан, за който говорите -Afnan Mirsaal With Love  го няма във Фрагрантика или аз не го откривам? Исках да разгледам пирамидата му.
Пирамидата е:
Top Notes: Fresh, Aromatic, Caramel
Middle Notes: Wood, Oud, Floral
Base Notes: Amber, Moss, Musk

Линк на парфюма към сайта на Афнан https://www.afnan.com/products/apm2020-2?_pos=1&_sid=5b5655027&_ss=r

Тествах и двата Мирсаала. Ми не разбирам славата им. Mirsaal With Love за мен няма нищо общо с Бакарата, типичен ориенталски и ми скучен, честно казано. Може би защото имам много ориенталци, но все им намирам някакъв характер в тях, индивидуалност. А тук - тц!

Mirsaal With Trust e клонинг на Сахара ноар, а аз Сахарата не я обичам.Пирамидата му е:
Top Notes: Vetiver, Ambrofix
Middle Notes: Saffron, Raspberry
Base Notes: Dry Amber, Carnation, Cashmere Wood.

За мен приятно и даже влюбващо откритие на Афнан е Le Parfait Pour Homme, страхотен свеж, необичаен аромат.

# 678
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Благодаря, Радика! 🌹
А Le Parfait Pour Homme не е ли на Armaf? 🤗

# 679
  • София
  • Мнения: 1 983
Радика - благодаря за споделеното мнение.
Двата Mirsaal With Love и Mirsaal Of Trust нито са славни, нито популярни нито прехвалени. Реално, никъде никой не пише нищо за тях, нито има смислено инфо. Аз бях този, който смело го похвали Mirsaal With Love, а в последствие, Базила сподели хубави думи за него, както и Mirsaal Of Trust. Никъде няма вълна или прехвалване. Човек трябва наистина да търси упорито, за да намери нещо за тези парфюми и обикновено излиза малко инфо от руски сайтове, като повечето мнения са позитивни и съвпадащи с моето. Това беше и причината да си позволя да го похваля Mirsaal With Love, като успешна и изгодна находка. За което сега съжалявам искерно.

Това, че Mirsaal With Love за теб няма нищо общо с Бакара 540 е пълна мистерия за мен, защото въпреки, че не е същия, той е от това семейство. Разбира се, уважавам напълно мнението и ни най-малко споря. Всеки има абсолютната свобода да усеща и възприема ароматите както намери за добре. Но не съм съгласен, че е скучен и и типичен оринеталец.  Но няма да го защитавам или хваля повече, както и въобще повече не възнамерявам да пиша  смилено за каквото и да е.

В този ред на мисли, напълно разбирам облекчението ти, след като си тествала тези два парфюма. Аз изпитах абсолютно същото, когато ми пристигна пробата на  Stash Sarah Jessica Parker. Дори след 100г ще бъда твърде млад, позитивен и жизнен за него. За унисекс или пък дамски дори и не мога да си го представя.

BBeLLa - ако имаш желание, може да се разберем на ЛС да ти пратя проба от Mirsaal With Love. Ще ми бъде  удоволствие. Simple Smile

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 09:55 от Deetron

# 680
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Въобще не трябва да се засягаш Deetron! Всеки сам решава за себе си, много пъти сме го коментирали! Не спирай да пишеш, толкова ми е полезно, а и на всички останали мисля! 🤗

# 681
  • Мнения: 2 265
Deetron please не спирай да пишеш,аз пък си поръчах от ebay и двата Misraal-a,защото не са скъпи,а в моето голямо семейство,все ще лепнат на някой,ако не на мен....току що си взех Afnan purple supremacy edp ....дето гоних дамата с него Simple Smile)...от вълнение да го пробвам в хладната утрин,щях да го изпусна пред Спиди,не стига че персоналът там вече ми се смее,че веднага искам нож да отварям кашоните със съкровища,ами и ги ползвам за опитни зайчета,пръскам ги понякога на добра воля,и съм ги запалила за опрделени аромати:)))....ами началото ми е като на Rawa ,плодово,аз не го харесах този форумен любимец и го подарих,обаче след това се появява онзи женствен муск дето гонех в типично дубайски стил,не е нещо уау върху мен,чакам го още да ме грабне ама ...Sysly мисля беше ме посъветва да не бързам да се радвам,че на всяка кожа е различно:)...
Но и моят мос е леко хремав със смяната на времето,та ще видим..

# 682
  • Мнения: 5 085
Еееех, стига сте се фръцкали в тази тема.
Пишете всички всичко

# 683
  • Мнения: 31 382
Много ми е интересен Mirsaal With Lovе след дискусиите тук и го купих сега. Мисля, че ще ми пасне, а и аз много обичам да се запознавам и да разучавам парфюми от семейството на Бакара.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 11:04 от densi

# 684
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 230
А Le Parfait Pour Homme не е ли на Armaf? 🤗

Да, на Армаф е, моя грешка.

Deetron, не разбирам защо се засягаш, поста не е насочен срещу теб, а за това как аз възприемам и каква е химията с моята кожа. Не го пробвах, защото ти си писал за него, а защото приятелка-съфорумка ме запали. Ако всички имахме еднакви вкусове, парфюмерийния отрасъл нямаше да е толкова многостранен и многофирмен. Има аромати, които обожавам, но другите (вкл. и близки приятелки) не одобряват.

Друг много допаднал ми парфюм на Афнан е Supremancy Purple, въобще не е в моята таргет-група, но от първо помирисване го исках, а това се случва рядко при мен, все ги мисля до последно. Ярък, сладък аромат амброво-ванилен аромат с цитрусови, плодови, че и цветни нотки. Носи настроение - ярко, позитивно, луксозно (за разлика от цената си). Консултантката ми подсказа, че прилича на ERba Pura Sospiro  и аз съм съгласна с нея.
На любителите на такива аромати - пробвайте.

Добавям. Сега видях, че и Calabria е писала за Пърпъла и тя не е баш съгласна с моето възприятие. Но пък уважавам нейното (много обичам да не обичат, това което аз обичам! Kissing Heart ) и не мисля да спирам да си пиша тук.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 11:19 от Радика

# 685
  • Мнения: 2 265
И аз уважавам всички мнения,тук сме си все наши/еднакво луди/,така,че без засягания:)....ами Purple добре ми се развива,получих и комплимент,ще си го нося,обаче с Ерба Пура не виждам май прилика...но,ще го разпознавам тепърва.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 512
Мили парфюмни, дали някой може да ми каже нещичко за този парфюм? Héliotrope Molinard https://www.fragrantica.com/perfume/Molinard/H-liotrope-37894.html Hands Pray

# 687
  • Мнения: 6 930
Mirsaal of trust наистина ли е подобен на Sahara Noir?

# 688
  • Мнения: 2 265
Радика,почва да ми се показва красотата на ориенталеца,много му отива есенното време,зимата ще е топ....Afnan ще подлежат на обстоен тест,също Lattafa .

# 689
  • Мнения: 3 172
Доста коментари има за Afnan, основно в руски, украински и румънски сайтове и оставам с впечатлението, че това си е чиста проба имитационна парфюмерия. Supermacy silver бил клонинг на Крийд Авентус, Supremacy Purple - на Erba Pura, Supremacy Pink -  на Bright crystal, Mirsaal of trust - на Tuscan leather, Mirsaal with love - на Бакара руж. Даже не се говори за аромат "от семейството на ..", а за клонинги на знакови парфюми. Не случайно във Фрагрантика няма отзиви за тях. Ако ще си говорим за клонинги, по-добре да си купуваме Рефан, някои от имитациите им са много по-успешни, само дето арабите са по-добри търговци и ги пласират под собствена търговска марка и с оригинални бутилки.

Общи условия

Активация на акаунт