Мартенски бебчета 2020, тема 2

  • 10 388
  • 247
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13
Благодаря ви много, че се включихте. Зададох въпроса си твърде общо. Интересувам се най- вече какво количество АМ изяждат. На кутията с Аптамил пише 3 х 180мл на ден. Това ми се струва адски недостатъчно. Но пък сега като ви чета, доста сте напреднали с твърдата храна....
3 x 180, защото се очаква поне две ядения да са заместени. Иначе, да по около 190 грама мляко трябва да пият.

# 181
  • Мнения: 83
Здравейте,всички отдавна не съм посещавала сайта.. Разкажете за порасналите бебчета Десислава вече е на 10+++   др. месец сме на ваксина и по следващия пак.Кажете какви хранения имате.
Ние сме така:
6-7ч-АМ
9:30-Каша с плод
12:30 13:00ч- Месно пюре или Зеленчуково
14:30-Супа
16:30-17:00ч- Десерт
18:00-19:00ч- АМ ( което ще се опитам да сменя понеже от няколко дни плаче и не и стига)Бъдете живи и здрави и нека новата година ни донесе само положителни емоции Simple Smile

# 182
  • Мнения: 595
.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 16:24 от Lolipopy™️

# 183
  • Мнения: 83
Lolipopy™️
Какви ваксини ще слагате два месеца подред? Ние имаме на 13м чак.
 Реимунизационна която е трябвало мин месец да ни сложат,но ние пропуснахме и другата е която се бие на годинката за шарките. Деси още няма зъбки,но пък симптомите си ги има.

# 184
  • Мнения: 7 713
На нас ни казаха на годинката изследвания кръв и урина и на 13ти месец ваксина. Снощи видяхме още 2 зъба на Валери отгоре, но може би са пробили миналата седмица, вече има 6

# 185
  • Мнения: 13
Здравейте Blush
Вече на 10 + м. сме си взели бележка от л.лекар и сме готови да се запишем за държавна детска кухня. Някой има ли информация дали се готви съобразно с изискванията за възрастта на детето и най-вече питам заради яйцата (белтъка, който още не сме въвели) и прясното мляко, които би трябвало да се въведат след годинка, че даже и по-нататък.

# 186
  • Мнения: 384
Според възрастта е. До 1 година менюто е едно, храната е силно пасирана, съобразен е ден с месо и след това ден с жълтък. Може, когато се записвате да погледнете менюто, изнасят го за цялата седмица.

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Здравейте Blush
Вече на 10 + м. сме си взели бележка от л.лекар и сме готови да се запишем за държавна детска кухня. Някой има ли информация дали се готви съобразно с изискванията за възрастта на детето и най-вече питам заради яйцата (белтъка, който още не сме въвели) и прясното мляко, които би трябвало да се въведат след годинка, че даже и по-нататък.
Има без млечни кухни, в които готвят с АМ, а не с прясно. Относно белтъка нямам идея, аз го въведох още на 8-9 месеца в застройка на супа.

# 188
  • Мнения: 130
Ние също ще се записваме на държавна. Тук в София в района ни изискват 30 бурканчета и 60 капачки. Нямам идея откъде да купя подходящи. Някоя от вас да е намерила някъде?

# 189
  • София
  • Мнения: 3 867
Ние намерихме в една железария на пазара "Димитър Петков". Виж и в левчетата.

# 190
  • Мнения: 1 359
Имам опит само с държавната кухня и то само за моя град. Тук ястията НЕ са гладко пасирани, а с парченца храна с големината на оризово зърно примерно. Не готвят с обикновенно мляко, а с адаптирано и не слагат белтък, а само жълтък. Менюто всеки ден е вид супа с жълтък, вид пюре и кремче за десерт, като или супата или пюрето са месни. Съобразени са изцяло с приетите норми за хранене на деца под годинка, и в менюто, което е качено онлайн за две седмици напред, има посочен и номера на рецептата от рецептурника. Моята дъщеря лично харесва кухнята. Поне едно от супата или пюрето хапва с удоволствие. Десертите са ужасни и винаги ги хвърлям. Аз се принудих да я запиша, тъй като нещата, които и готвих не и допадаха, макар че използвах разнообрязни и висококачествени храни. Доволна съм и защото аз немога да и осигуря такова разнообразие и физически нямам времето да сготвя толкова много храна.
Когато не бях наясно с изискванията тук, бях видяла обява за продажба на бурканчета за детска кухня в олх. Тук няма такова изискване и не съм стигала до полупка от обавата.

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Ние също ще се записваме на държавна. Тук в София в района ни изискват 30 бурканчета и 60 капачки. Нямам идея откъде да купя подходящи. Някоя от вас да е намерила някъде?
Леле, за какво ви искат толкова буркани. 🥴

# 192
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Ние също ще се записваме на държавна. Тук в София в района ни изискват 30 бурканчета и 60 капачки. Нямам идея откъде да купя подходящи. Някоя от вас да е намерила някъде?
Леле, за какво ви искат толкова буркани. 🥴
В София държавната кухня се дава в стъклени бурканчета. Те се чупят, капачките ръждясват. Затова искат от всяко ново бебе, нови бурканчета. Схерилизират ги и каквито ти се паднат в деня взимаш пълни. И на другия ден ги носиш измити.

# 193
  • Мнения: 595
.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 16:24 от Lolipopy™️

# 194
  • Мнения: 130
От два дена мъникът ни се отпуска да крачи.Не е воден за двете ръце досега, много ми е сладък, клатуши се като пингвинче.
Слагам му от месец първите  сандали на батко му /Колев и Колев са/ защото е студено на пода, а чорапите само се дърпат.. Но взех едни затворени, по-зимни за навън.17/18 номер са, ще са му добре още месец сигурно като знам как расте
На ДК сме в четвъртък, на деня на 11м точно за мерки.9,2кг,74см го мериха Януари началото.
Как сте вие?Имаме ли други прохождащи бебоци вече?Пазете се в това лъжливо време, големият ми настина миналата седмица..Днес ми дава прогнозата 16°, пък е мрачно пак и ветровито,кофти.

Ехаа, браво на вас!
Ние извеждаме бебка навън, водим я за ръчички до близката градинка, люлеем, разхождаме, за да се умори, иначе e perpetum mobile. Така или иначе само желае да крачи.
Вчера неосъзнато се пусна от дивана и направи три крачки до мен. Беше много мило, но май не е същинско прохождане.😁Живот и здраве, мисля, че ще е скоро.
Искам да споделя, не нзнам дали само при нас, но тези предпазители за шкафове, които пазят да не се отварят от децата, хич не работят на наша територия 😂 едно малко бебе нон-стоп ги изтръгва и “подрежда” всичко... когато я гушнем, сочи с пръст накъде да я водим, за да пипа, капитанската. Вече спря да се буди през нощта, та мога да кажа, адекватна съм с 2% повече, с изглед за хубаво наспиване. Към края на тая седмица ще я оставим пак на баба й и дядо й. За да починем малко и ние,  с многото дини под мишници.

Общи условия

Активация на акаунт