На море в Турция - тема 69

  • 86 947
  • 821
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
Аз много мислих, но се въздържам от резервация. Ако всичко е наред в началото на юни и има last minute оферти за Von golden coast или Kamelya Fulya,  ще почиваме, ако ли не, ще чакам по-добри времена. 
Стискам си палци!😊
И аз така. Само, че ще чакам нещо на last minute зa май. Много ми се ходи, но и не ми се "заробват" пак едни пари. Ако има, има, ако ли не, здраве да е. Simple Smile

# 646
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Аз много мислих, но се въздържам от резервация. Ако всичко е наред в началото на юни и има last minute оферти за Von golden coast или Kamelya Fulya,  ще почиваме, ако ли не, ще чакам по-добри времена. 
Стискам си палци!😊
И аз така. Само, че ще чакам нещо на last minute зa май. Много ми се ходи, но и не ми се "заробват" пак едни пари. Ако има, има, ако ли не, здраве да е. Simple Smile
Капарото е 50 лв. на човек почти при всички ТО. Не че не са пари, но е доста по-малко и символично с други години.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
50лв за нови резервации.А за другите които имат ваучери и парите им стоят цяла година в агенциите и не желаят да връщат пари?????

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
50 лв. звучи прекрасно, но почти винаги има някакви "скрити" условия. Ноември 2019 резервирах и платих първата вноска за почивката в края на м. Май 2020 г, с клауза за безплатно анулиране до 45 дни преди пътуването. Средата на м. Февруари изпратих имейл, че се отказвам от почивката, посочих и точката от договора даваща ми това право. В този период не бяхме в извънредно положение, нямаше и закон за мерките и действията по време на ИП, пари не получих. Благодарение на вродения ми инат и съгласието на агенцията (за което благодаря), 5 месеца по-късно успях да прехвърля сумата за друга почивка, която за щастие успяхме да реализираме. В противен случай още щях да влача едни ваучери. Явно не всички клаузи от договора са това, което са. Simple Smile

# 649
  • София
  • Мнения: 1 849
50лв за нови резервации.А за другите които имат ваучери и парите им стоят цяла година в агенциите и не желаят да връщат пари?????
те не плащат при резервация! Поне аз не платих. Имах останала една неголяма сума от неосъществен чартър до Хърватия и Galactic Voyager, от която резервирам в последните 10 години, когато ползвам българска агенция ми резервира за тези пари от Емералд 1 нощувка за Амара престиж като продължение на тези, които бях резервирал.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 3 956
имаме си и ние ваучери.Поисках да ги опаткам в БГ ама не можело , дрън , дрън.

# 651
  • Мнения: 3 025
На мен ми казаха, че за депозита за нова почивка не може да се ползва ваучера от предната година. Депозита се плаща наново.

# 652
  • София
  • Мнения: 1 176
Ние имахме споразумение за ваучер от пропаднала почивка за 2020г - и при новата резервация ползвахме точно него . Сега нищо повече не сме плащали. Остатъка до 30 дни преди пътуване.

# 653
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Четейки коментарите, установявам, че много колеги не са си свършили добре работата...Не са обяснили точно и ясно опциите, не са обяснили правата, не са обяснили сроковете.

Ваучерите бяха предложени като опция с идеята, че ще сме затворени месец, два, три. Никой не си е и представял, че нещата ще се проточат година, а както върви и повече.

Така или иначе на всеки с анулирано поради пандемията пътуване до 31.12.2020 следваше да се предложи: смяна на дата, ваучер с 2 години валидност, връщане на пари в посочения от закона срок: първо беше 14 дена след края на извънредното положение, после го смениха да е до средата на май тази година, за по-късните анулации остана да е до 12 месеца от датата, на която сте информирани, че пътуването се отменя.

Хубаво е да се знае, че в момента си важи редовния срок: 14 дена.

Всеки туроператор постави свои общи условия за използване на ваучера. Би трябвало всеки клиент да е получил такива. Някои туроператори никога до сега не бяха работили с България. Не случайно има входящи и изходящи туроператори. Нормално е да има специализация. Нормално е, ако с едни пари е платено за Турция, да не може да се пренасочат за България.

Лично аз бих посъветвала всеки, да си говори с туристическия си агент и да провери, какви са опциите към днешна дата.

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 20:29 от Galactic Voyager

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
В моето споразумение си пише точно и ясно ,че парите които съм дала мога да ги ползвам до края на 2021 по всички програми които предлага агенцията.Никъде не пише само за Турция.Миналата година ползвах една част за България  останалата пак за тук.

# 655
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
В моето споразумение си пише точно и ясно ,че парите които съм дала мога да ги ползвам до края на 2021 по всички програми които предлага агенцията.Никъде не пише само за Турция.Миналата година ползвах една част за България  останалата пак за тук.
Именно. При някои фирми има тази опция, при други я няма. Няма общо правило. И ако някой туроператор не предлага България, това не означава, че е лош, некоректен. Стига това да е било коректно описано.

# 656
  • Мнения: 15
Здравейте,
Ние имаме резервация за Май месец за Кушадасъ. Ще сме със собствен транспорт и се чудя къде би било най-удачно да направим междинни нощувки. Ще се радвам на съвети. Благодаря.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 426
Здравейте,
Ние имаме резервация за Май месец за Кушадасъ. Ще сме със собствен транспорт и се чудя къде би било най-удачно да направим междинни нощувки. Ще се радвам на съвети. Благодаря.

Ако пътувате от Поручик Чунчево - не знам. Ако сте през Капитана - Чанаккале. Ако се разровя, даже и хотелчета мога да постна, стига да ги намеря.

# 658
  • Мнения: 177
Средата е някъде след Чанаккале, може в него район да огледате. Ние сме спали в https://goo.gl/maps/ZBr2KFpW7hhVNXxu8 не лошо и имаше хубава закуска. От тук до Кушадасъ остават около 300км. или 3 часа.

# 659
  • Мнения: 109
Здравейте, а за междинна нощувка до Алания, кой град и хотел препоръчвате? Приемам и насоки за маршрута, от къде е най-добре да пътуваме? Благодаря на отзовалите се! Hug

Общи условия

Активация на акаунт