На море в Турция - тема 69

  • 86 881
  • 821
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 423
Полицая не прави проблем с изтекла книжка, застрахователя прави. При случка се ослушват

# 331
  • Мнения: 3 610
С приятели щяхме да ходим уикенда до Одрин, днес обаче видяха, че на мъжът паспорта изтекъл преди месец.... само момичето ще идва сега.. Дали може и той като вече е изтекъл срокът??
Майтапи те се нали.Твърдо Не.

# 332
  • Русе
  • Мнения: 7 060
На мен в началото на септември Юробанк не искаха да ми закрият банкова сметка заради валидност на личната ми карта до 16.08. та не знам дали ще го пуснат господина да мине граница.

# 333
  • Мнения: 1 644

 Тези които им изтичаха ноември документите - трябваше да се редят на опашки до 31 октомври и да подадат преди 1 ноември иначе глоба! ...от днес  имат удължен с три месеца срок до 31 януари.   
Вече дишаме по спокойно с изтичащи ноември документи - може и на 15-20 януари да подадем документите за подновяване.



Ами не е точно така. На тези, които им изтичаха до 31.10.20 имаха "служебно" удължаване с 6 месеца, т.е. до м. Март 2021 година. Сега е до 31 януари. Е, пишеше си, че това удължаване важи само за територията на България и е само за личните документи, но не и за международните паспорти.

# 334
  • Русе
  • Мнения: 7 060
gerata, точно така. Моята л.к., като е изтекла през август, имам срок до февруари да я сменя. В България нямам проблем с нея(очевидно имах - в банката Joy), но не мога да пътувам из Европа. С изтекли лични документи можеш само да се прибереш в България, за да си ги подмениш и то само от точка А до точка Б.

# 335
  • Мнения: 681
SunExpress започват редовни полети София - Анталия от май догодина, цените започват от 270 евро за двупосочен билет, полета на отиване е много късен, на връщане е добър.

https://www.sunexpress.com/

Засега това, което предлагат не е особено атрактивно като цени, дати и часове, но тези неща вероятно ще търпят промени и в някакъв момент това може да стане и добрa опция.

# 336
  • Мнения: 539
Здравейте! Свърши и нашата почивка в Турция от 10.10 до 18.10. От 2012 винаги сме ходили самоорганизирано, НО тази година бяхме с ТА. Малко предистория – около март тази година решихме да резервираме хотел и тогава започна ИП заради ковида. След това задължителни тестове. За септември месец светлина в тунела, но ние винаги ходим октомври месец и до последно не знаехме какво ще стане. Когато обявиха, че удължават срока за ходенето в Турция без тестове запазихме хотел с Турс клуб. Не знам какво толкова е превъзнасят тази ТА. Аз бях много разочарована. В 8.45часа ни искаха на автогара „Сердика”. Тръгнахме в 9.18 с гид Руми, пълен автобус и температура в София 13 градуса. Момичето се справяше добре, но в Истанбул се смениха и придружаващ гид ни стана Цветан. Ужасно противен човек. Първата му работа беше да оплюе своята колежка и да ни обясни, че при него няма да се случат тези разхайтени неща. При въпрос от наша страна, че ще пристигнем в 5 часа в хотела този нагъл човек ни отговори да не бъдем толкова сигурни, а ние пътуваме със собствен транспорт вече 3-4 години и знаем много добре пътя. И наистина в 5 часа бяхме в хотела. Буквално ни изхвърлиха от автобуса и ни казаха оправяйте се.
Ще направя сравнение с друга ТА, която също неуважаваме, но за мен те тогава имаха много добра организация. Говоря за 2012г. Тръгване от София в 11.30 часа и задължително минавахме през втория мост над Босфора в Истанбул и пак пристигане в хотела в Окуджалар в 8.45 часа. Представителят от Турска страна направи среща с нас и последния ден ни изпратиха факс в колко часа ще ни вземат.
Никой от Турс клуб не ни попита на кой тел. Имам Viber. И в момента, в който ни оставиха в хотела само тогава ни казаха кога да ги чакаме за връщане и бяха много разочаровани че звъняли на Viber и не се свързали.
На връщане поне ни взе друг представител Митко, който беше уравновесен и пътя мина леко около 18 часа.

# 337
  • Мнения: 52
Здравейте. Завърнахме се вчера от нашата, не особено планирана, почивка в Сиде - OZ HOTELS SIDE PREMIUM 5 * от 16 до 23 октомври. След като отказахме почивката си през август, поради двукратна смяна на датата на полета /подписвайки споразумение/, решихме че можем да си позволим едно октомврийско море. Избрахме този хотел, а и цената ни устройваше. Агенцията бе Емералд, а авиокомпанията ALK. Поради късото време, за 2 седмици свършихме административната част по резервацията. Комуникацията с агенцията бе бърза и без засечки. За първи път използваме Емералд и мисля, че са ок. Полетите с ALK бяха спокойни, с любезни и приветливи стюардеси. На отиване пътувахме с MD - 82 стар самолет, на който обаче седалките са с добро разстояние и ми бе комфортно на краката. На връщане с  Боинг 737 - отново хубав полет, но разстоянието между седалките ми бе малко. И двата полета бяха спокойни. В самолета при влизане се предлага минерална вода 0,5 л. Само дразнещото бе, че имаше една група за Вон резорт голдън коуст , която смърдеше на алкохол, а единия от тях без срам надигаше бутилка уиски в самолета. Жена му до него се смееше, все едно нищо не се случва. Жалка картинка. Но сега за хотела...Чист, красив, явно не пълен вече, но с любезен и работлив персонал. Не голяма територия , но пък с най-хубавия плаж, на който сме били в Анталия до сега. Стаята ни бе стандартна и се състоеше от едно двойно легло, едно единично и фотьойл, който се разпъваше и е подходящ за малко дете. Сейф и интернет безплатни, сет за кафе /Якобс/ и чай, а в хладилника минерална вода, фанта , пепси и натурални сокчета по 3 бр. Освен това зареждат и мин. вода 1,5 л. на ден. Обръщам специално внимание на отличния интернет - можехме на гледаме даже on-line филми и телевизии вечер. Басейна и пързалките не сме ги пробвали - ходехме все на плажа, който е на около 300 м. При влизане в хотела за първи път -  измериха ни температурата, дезинфекцираха куфарите и ни дадоха маски. При всяко излизане за плажа също на изхода ни се измерваше температурата, но на влизане  - не. В  целия хотел гостите се движеха без маски, въпреки предупредителните табели, но при влизане в ресторанта задължително се слага маска. Храната не бе толкова разнообразна, колкото други години /разбираемо е/ , но знаете че не можеш да останеш гладен в Турция и винаги има нещо, от което не си опитал. Храната беше ок. Имаше и тематични вечери - суши вечер или турската вечер, при които освен стандартните се предлагаха и характерни ястия. През деня работеха и снег-бар до басейна и бар на плажа , на които може да се храниш по бански. Както споменах ние ходехме на плаж. Пясъка е ситен и морето плитко на около 40 м. навътре. Съседния плаж бе на хотелите Камелия...Те не работеха и гледката на пустия им огромен плаж бе малко тъжна. Ние отивахме към 10 часа и винаги си намирахме шезлонги - не сме имали проблеми за това...Спокойно море, хубав пясък и температури около 30 градуса. Само един следобяд валя дъжд за кратко, но на другия ден пак бе слънчево и топло. Основните почиващи в хотела бяха руснаци и по-малко германци, поляци. Само ние бяхме от България. До сега не бяхме ходили през м. октомври и не ми беше правило впечатление държанието на някои руснаци. Втрещих се от желанието им да се пререждат и блъскат, макар хотела да е само около 50% пълен. От друга страна някои имат такова държание, все едно хотела е техен. Забавна гледка са. Е, има и нормални, разбира се...Срещу хотела има много магазини и може и там да си напазарувате подаръчета. За нас това е много досадно занимание и го приключихме за 1 час и за това не мога да дам подробности. Трансферите и комуникацията с посрещащата агенция Каланит турс бяха ок. При инфо срещата разменихме координати, инфо за застраховката и за екскурзии, но не сме се възползвали от тях. Момичето изрази възмущението си от алкохолната група от самолета, но явно има и такива същества. Като цяло сме много доволни от хотела, агенцията и октомврийското море. Е, да...мнението ни е субективно. Ако служебните ни ангажименти позволят, следващата година бихме искали отново да посетим Анталия през октомври.

# 338
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Tedizonova, в кой хотел бяхте и ако може да разкажете за него . Благодаря!

# 339
  • Sofia
  • Мнения: 3 802
Pemi, Благодаря за изчерпателния и полезен отзив. 😀 Като изключим тази година, в която за огромно мое съжаление не стигнахме до Турция, досега винаги сме почивали в края на май и средата на септември. Винаги ми е правило впечатление различният контингент туристи (най-вече руснаците) в началото и в края на сезона. Както няма проблеми с тях в началото на сезона, така разко им пада нивото в края, където блъскането, предреждането, виковете и крясъците стават ежедневие. Контрастът е толкова силно изразен, че няколко пъти съм си говорила на тази тема с местните представители на ТА. Според тях, след средата на септември цените за руските туристи падат драстично и оттам нивото на туристите рязко спада. 😀 Не е от хотела, от контингента е, но въпреки всичко не бих се отказала от късното море, просто спирам да ги забелязвам, и ги режа превантивно, когато станат хипер нагли. Досега винаги съм избягвала октомври, заблуждавайки се, че денят става по-къс и времето не би било подходящо за море, явно съм грешала дълбоко. 😀 Нямам търпение скапаният вирус да отслабне и догодина отново да можем да посетим любимата ни дестинация. 😀

# 340
  • Мнения: 539
Според сумата, която бяхме заделили избрахме хотел Астерия Кремлин Палас в Лара. Като пристигнахме в 5 часа в хотела оставихме багажа за дезинфенция, а ние се настанихме около рецепцията. Добре че лоби бара беше денонощен и си взехме кафе. Около 9.15 часа ни настаниха. Ние бяхме 2 възрастни и дете на 5 години. В стаята имаше една огромна спалня и диван. Най-голямата изненада бяха мебелите на около 20 години. Ние в толкова стар хотел не сме били. Веднага информирахме рецепцията, че детето няма къде да спи. Казаха да се върнем в стаята и всичко ще е наред. Дойдоха 2 камериерки и започнаха да разтягат дивана, но в момента, в който го разтягаха той се счупи. Тогава вкараха нещо подобно на походно легло и вече в стаята не можехме да се разминем. Отново отидахме на рецепцията да обясним,че не можем да сме в тази стая, но никои не ни обърна внимание. Веднага се свързах с турския представител, който започна да ми обяснява ще нищо не може да направи. След тормоз от моя страна около 3-4 разговора с него се съгласи да дойде на место. На другият ден се видяхме и той говори с рецепцията да ни преместят. Преместиха ни в друга стая, в която поне можехме да се разминем. Иначе в стаята си имаше всичко. Сейф безплатен, мини бар, който се попълваше всеки ден безплатно с 2 фанти,2 коли, 2 бири Ефес, 2 газирани води и 2 води. Сешуарът и климатика бяха много стари. Имаше и сед за кафе и чай, но ние не сме го ползвали. Като изключим старите мебели в стаята и приемем филосовски, че тя е само за спане всичко друго в хотела беше на ниво.
Имаше анимация, в която ние не се включихме. Не знам дали всеки ден, но ние е засякахме два пъти около басейна в 15.30 часа имаше девойка, която мяташе гюбеци, но беше приятно. Мини клуба работеше с предварително записани часове, но ние преценихме че заради ковида по-добре детето  да не го посещава. СПА центъра също беше с предварителни часове. В началото на почивката ни хотела беше пълен. На плажът нямаше шезлонги, но при даден бакшиш на служител той винаги ни намираше. Вечер в амфитеатъра имаше шоу, а след това имаше жива музика на открито. В пространството около лоби бара и рецепцията имаше човек, който свиреше на роял.
При всяко влизане в основния ресторант ни мереха температурата и раздаваха маски, който иска.
Храна имаше предостатъчно.
На обяд се хранехме около плажа и басейна. В рибния а-ла-кард през деня печаха риба. На друго место предлагаха гьозмели и бюреци. След 11.30 часа имаше сладолед- в Пушкин кафе два вида пакетиран и отделно във фунийка. В ресторанта Паша менюто беше с QI код. Коктейлите също.
Това че хотела е около 20 годишен площа му е голяма, има много дървета /палми,бананови и иглолистни/ и зелени площи.

# 341
  • София
  • Мнения: 1 423
Tedizonova пусни тоя пост за Турс в някоя от групите за почивки в Турция вув фейса и ще те направят на пестил. Прашинка не дават да падне върху лайняния имидж на тая фирма. Септември пратих дъщерята с тях, щото тая ТА дето пътуваме не предлагаха хотела, който искаше дъщерята. На отиване един бабуняк разпънала спален чувал и се напъхала вътре и спала. Смрад от нея, била е на 1 м от дъщерята. На връщане същата смрад, същия чувал, единственото положително е, че е била някъде по-назад. Рейс на отиване смотан, тесен, няма долу преграда за краката, на връщане не знам какъв е бил. Реакция на водачката зеро. На отиване до Кушадасъ някъде около 23 ч. На връщане не помня колко, някъде около 19-20. Прехваления турс клуб, нарочно е с малки букви, не е грешка.

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Не мисля ,че има значение агенцията.Всичко е до възпитанието и усещането на всеки от нас.Нека не забравяме ,че с автобус пътуват хора с по ограничени финансови възможности и дългият път спомага някои да си покажат българските магарии.Аз също пътувам с автобус и с различни агенции и винаги ми е било странно как някой не могат да изкарат без храна 2-3 часа до следващата почивка и постоянно вадят нещо от чантите и умирисват всичко наоколо.Да не говорим за алкохол и салати .

# 343
  • варна
  • Мнения: 132
тази година трябваше да сме във Вог, но поради независещи от нас причини го отложихме за 2021--но дори и когато го запазвахме 2019г цената му беше 3000лв/8 нощувки -незнам къде ги гледате тези цени 1400лв.


За кой месец и дата цената е 3000лв, че никъде в сайтовете не намирам цени и не мога да се ориентирам към кой месец да се насоча.

# 344
  • Мнения: 242
Според сумата, която бяхме заделили избрахме хотел Астерия Кремлин Палас в Лара. Като пристигнахме в 5 часа в хотела оставихме багажа за дезинфенция, а ние се настанихме около рецепцията. Добре че лоби бара беше денонощен и си взехме кафе. Около 9.15 часа ни настаниха. Ние бяхме 2 възрастни и дете на 5 години. В стаята имаше една огромна спалня и диван. Най-голямата изненада бяха мебелите на около 20 години. Ние в толкова стар хотел не сме били. Веднага информирахме рецепцията, че детето няма къде да спи. Казаха да се върнем в стаята и всичко ще е наред. Дойдоха 2 камериерки и започнаха да разтягат дивана, но в момента, в който го разтягаха той се счупи. Тогава вкараха нещо подобно на походно легло и вече в стаята не можехме да се разминем. Отново отидахме на рецепцията да обясним,че не можем да сме в тази стая, но никои не ни обърна внимание. Веднага се свързах с турския представител, който започна да ми обяснява ще нищо не може да направи. След тормоз от моя страна около 3-4 разговора с него се съгласи да дойде на место. На другият ден се видяхме и той говори с рецепцията да ни преместят. Преместиха ни в друга стая, в която поне можехме да се разминем. Иначе в стаята си имаше всичко. Сейф безплатен, мини бар, който се попълваше всеки ден безплатно с 2 фанти,2 коли, 2 бири Ефес, 2 газирани води и 2 води. Сешуарът и климатика бяха много стари. Имаше и сед за кафе и чай, но ние не сме го ползвали. Като изключим старите мебели в стаята и приемем филосовски, че тя е само за спане всичко друго в хотела беше на ниво.
Имаше анимация, в която ние не се включихме. Не знам дали всеки ден, но ние е засякахме два пъти около басейна в 15.30 часа имаше девойка, която мяташе гюбеци, но беше приятно. Мини клуба работеше с предварително записани часове, но ние преценихме че заради ковида по-добре детето  да не го посещава. СПА центъра също беше с предварителни часове. В началото на почивката ни хотела беше пълен. На плажът нямаше шезлонги, но при даден бакшиш на служител той винаги ни намираше. Вечер в амфитеатъра имаше шоу, а след това имаше жива музика на открито. В пространството около лоби бара и рецепцията имаше човек, който свиреше на роял.
При всяко влизане в основния ресторант ни мереха температурата и раздаваха маски, който иска.
Храна имаше предостатъчно.
На обяд се хранехме около плажа и басейна. В рибния а-ла-кард през деня печаха риба. На друго место предлагаха гьозмели и бюреци. След 11.30 часа имаше сладолед- в Пушкин кафе два вида пакетиран и отделно във фунийка. В ресторанта Паша менюто беше с QI код. Коктейлите също.
Това че хотела е около 20 годишен площа му е голяма, има много дървета /палми,бананови и иглолистни/ и зелени площи.
Това е възможно най-ужасният хотел в Анталия Лара.  Години наред отзивите за него са много негативни.

Общи условия

Активация на акаунт