На море в Турция - тема 69

  • 86 883
  • 821
  •   1
Отговори
# 660
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Здравейте, какво става с Турция Simple Smile ? Как се влиза? Към момента искат ли ПСР тест? За ваксина не смея и да питам. Ердоган май беше казал, че ще иска да влизат само ваксинирани европейци при тях.
Какви са последно новините ... ние прехвърлихме от миналата година за тази, за 17 юли. Но като гледам, едва ли ще ни огрее. Нещата си продължават в същия дух.

Агенциите много бързо си "плюха в устите" миналага година и бързо-бързо се ориентираха ВСИЧКИ да не връщат пари. Ето сега едни близо 5 бона ми стоят една година затворени ... като мен самата Sad

# 661
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
galaBG, болна тема ми е това..Мен не успяха да ме излъжат с ваучер или смяна на дата...Преди седмица писах на Караджъ турс какво става с парите ми - нали не са забравили, че са минали вече 7 м (а от неосъществената почивка 9м.) от кредитното известие и остават само 5 м. до изтичането на законовия едногодишен срок за връщане, ей така, профилактично. Връщали били поетапно, скоро щели да ме потърсят 🤣..Играта на котка и мишка продължава 🤣...

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Здравейте, какво става с Турция Simple Smile ? Как се влиза? Към момента искат ли ПСР тест? За ваксина не смея и да питам. Ердоган май беше казал, че ще иска да влизат само ваксинирани европейци при тях.
Какви са последно новините ... ние прехвърлихме от миналата година за тази, за 17 юли. Но като гледам, едва ли ще ни огрее. Нещата си продължават в същия дух.

Агенциите много бързо си "плюха в устите" миналага година и бързо-бързо се ориентираха ВСИЧКИ да не връщат пари. Ето сега едни близо 5 бона ми стоят една година затворени ... като мен самата Sad

Прехвърли си почивката за България.В момента има много големи отстъпки за хубави хотели.На повечето политиката им да се откажеш 7 дни ,някои малко повече а други от единият за другият ден.Използвай ваучерите които имаш от агенциите .Ако нещо решиш лятото винаги можеш да промениш плановете.За Турция мисля ,че в последният момент ще има хубави оферти.

# 663
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 038
До Аланя като сме ходили, нощуваме в Истанбул, съчетаваме с разходка обикновено. После като тръгнем сутринта и вечерта към 19ч сме там с почивки за кафе и ядене.
И други варианти има, но аз съм луд фен на Истанбул Grinning

# 664
  • Варна
  • Мнения: 3 948
Прехвърли си почивката за България.

Ами ТА не щат , даже за друга чужбина не щат .Sad

# 665
  • Мнения: 686
Прехвърли си почивката за България.

Ами ТА не щат , даже за друга чужбина не щат .Sad

Коя е агенцията?

# 666
  • Мнения: 5 022
Привет Simple Smile

Мисля тази година за първи път да пробваме Турция за море. Търсим чартърна самолетна почивка тип ол инклузив, но имаме по-особени от стандартните изисквания за плажа към хотела.

Бягаме от така предпочитаната от масовия турист широка, пясъчна ивица. Любители сме на шнорхелинга и гмуркането, така че държим на скалист, каменист плаж с интересен морски живот. Всички хотели, които виждам, са все еднакви, със ситен златен пясък и, от наша гледна точка, скучни.

Някой сеща ли се за такова местенце?

# 667
  • Мнения: 1 652


Бягаме от така предпочитаната от масовия турист широка, пясъчна ивица. Любители сме на шнорхелинга и гмуркането, така че държим на скалист, каменист плаж с интересен морски живот. Всички хотели, които виждам, са все еднакви, със ситен златен пясък и, от наша гледна точка, скучни.

Някой сеща ли се за такова местенце?
За хотел не мога да дам съвет, защото в Турция не ходим на AI, но камънаци има много в района на Фетие и Мармарис. Плували сме с маски на няколко плажа, където няма големи хотели (вкл. Олюдениз, но не в лагуната, че там е жабуняк за мен), плюс на обиколки с корабчета из някой район в рамките на деня (всеки спира на някое място, наречено от тях Aquarium bay, където има пасажи от милиони цаци и някой таралеж за разнообразие). Но като цяло не ми е интересен морският подводен живот там – рибките са сивкави, цветни почти няма. От личен опит в сходния ценови сегмент за наистина фантастична подводна красота препоръчвам някой хотел с риф в Шарм ел Шейх (Египет). В Хургада не – в пъти по-зле е откъм чистота на водата и подводно богатство.

Снимка с телефона на цаците (над водата), извинявам се качеството.
Скрит текст:

И примерно Шарм, за сравнение. Снимките са от кей.
Скрит текст:



Инак Турция си я предпочитаме и даже купихме билети за септември за Даламан, че търкиш ни възстановиха едни пари във вид на ваучер от преди 10 месеца, да не повярваш. Да видим дали.

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 18:15 от Розова маслинка

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 6 931
Прехвърли си почивката за България.

Ами ТА не щат , даже за друга чужбина не щат .Sad

Коя е агенцията?
Аз имам такъв проблем с Бохемия.Много съм разочарована от тях.За юбилей на свекърва ми подарихме екскурзия до Чехия през 9.2020.Отмениха я и не искат нищо друго освен да я прехвърля пак за същата екскурзия през тази година или да чакам 12 месеца да ми върнат парите.Не ги препоръчвам !

# 669
  • Варна
  • Мнения: 3 948
Изобщо не са само Бохемия -  Емералд , Одессос тур   и други всячески гледат да затруднят компенсажиите за пропуснатите патувания Sad
Макарон трите изисквания които поставяш са несъвместими.
Най - интересно за шнорхелинг , дайвинг , сърф , кайт , риболов е на Гьокчеада където няма АЛЛ и летище.Където има хубав АЛЛ и удобни чартъри няма интересна природа - най - многото аквапарк.Може би все пак около Бодрум Simple Smile

# 670
  • Мнения: 5 022
Май и аз стигам до тоя извод, уви. Единствената причина, поради която обмисляме тази година Турция, е удобството на самолетната ол инклузив почивка, защото ще сме с бебе живот и здраве и може би няма да ни се обикаля с кола по плажове и таверни. Обаче не съм сигурна, че това, което търсим, го има в Турция, поне не и в предлаганите от българските туроператори резорти. Иначе съм сигурна, че има по-квалитетни опции, но си губи смисъла, от София до Турция с бебе на 4 месеца не ми се шофира, че да се организираме сами.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 3 803
А защо не смените Турция с Египет? Отговоря на всичките Ви условия, директен чартърен полет, добри условия за шнорхелинг и олинклузив хотели. Мисля, че Шарм Ел Шейх ще Ви допадне. Simple Smile

# 672
  • Мнения: 5 022
Заради наличието на бебе - може би го мисля твърде много, но ми се ще да е по-близка дестинация от Шарм. А и евентуалната придружаваща ни баба, която е необходимо условие, за да можем ние да се гмуркаме, май не й се ходи в Египет. Grinning Иначе ние в списъка с желани дестинации, цените за там са чудесни и вярвам, че ще ни хареса много. Просто може би ще остане за след година-две.

Благодаря за идеите на всички Simple Smile

# 673
  • Мнения: 711
Май и аз стигам до тоя извод, уви. Единствената причина, поради която обмисляме тази година Турция, е удобството на самолетната ол инклузив почивка, защото ще сме с бебе живот и здраве и може би няма да ни се обикаля с кола по плажове и таверни. Обаче не съм сигурна, че това, което търсим, го има в Турция, поне не и в предлаганите от българските туроператори резорти. Иначе съм сигурна, че има по-квалитетни опции, но си губи смисъла, от София до Турция с бебе на 4 месеца не ми се шофира, че да се организираме сами.

Ние ще пътуваме с кола София - Анталия с бебе на 8 месеца Simple Smile пътят е без забележки!

# 674
  • Мнения: 515
Привет Simple Smile

Мисля тази година за първи път да пробваме Турция за море. Търсим чартърна самолетна почивка тип ол инклузив, но имаме по-особени от стандартните изисквания за плажа към хотела.

Бягаме от така предпочитаната от масовия турист широка, пясъчна ивица. Любители сме на шнорхелинга и гмуркането, така че държим на скалист, каменист плаж с интересен морски живот. Всички хотели, които виждам, са все еднакви, със ситен златен пясък и, от наша гледна точка, скучни.

Някой сеща ли се за такова местенце?


https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298658-d296162-Reviews … sh_Aegean_Co.html

Общи условия

Активация на акаунт