НПМГ - 5

  • 55 971
  • 724
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 7 061
Аз предлагам да спрем спора СМГ/НПМГ!
Винаги ми е бил неприятен, защото училищата са различни, всяко е уникално с нещо свое. Децата ни не заслужават това! 🙂

# 196
  • София
  • Мнения: 891
Аз все си мисля, че колкото по-голям избор имат децата, толкова по-добре е за тях и само могат да спечелят от това.

Неприятно е наистина, че да се открият нови паралелки, трябва да се закрият други. Именно това е жалкото.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 285
Темата НПМГ е свежа, позитивна, с добър тон и взаимопомощ. Мисля, че си заслужава всички, пишещи в нея, да се стараят да я запазят точно такава.

По темата за прием след четвърти клас, моето мнение е положително. Нека има държавни варианти за качествено образование в прогимназиален етап. Качеството, според мен, се гарантира от подбора на децата и добрия преподавателски състав.

Не ми звучи добре само идеята за съкращаване на гимназиални паралелки. С интерес ще следя как ще се реши въпроса с настаняването.

Успех на НПМГ в новото начинание!

# 198
  • Мнения: 11 621
Скрит текст:
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.
Защо? След 7-ми клас децата от СМГ не могат да продължат в НПМГ ли?
За периода 5-7 клас и в двете училища паралелките са математически, природните науки ще избират после.
Само да вметна, че в момента в 8 клас в НПМГ има немалко възпитаници на СМГ, които са пожелали да просължат в НПМГ с математика. Само на двама не е стигнал балът за пеием в СМГ и за това са в НПМГ с математика. А сега де!? "Нашето" пък имаше бал за СМГ от раз, ама не та не. Иска си НПМГ и туй то. Е как да му строшим хатъра!
Само не схванах допълваш ли ме или спориш? Защото същото съм казала... 🙂
Не, не споря - абсурд! Само допълвам и казвам, че има деца, които искат да учат математика точно в НПМГ.

# 199
  • Мнения: 2 182
Скрит текст:
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.
Защо? След 7-ми клас децата от СМГ не могат да продължат в НПМГ ли?
За периода 5-7 клас и в двете училища паралелките са математически, природните науки ще избират после.
Само да вметна, че в момента в 8 клас в НПМГ има немалко възпитаници на СМГ, които са пожелали да просължат в НПМГ с математика. Само на двама не е стигнал балът за пеием в СМГ и за това са в НПМГ с математика. А сега де!? "Нашето" пък имаше бал за СМГ от раз, ама не та не. Иска си НПМГ и туй то. Е как да му строшим хатъра!
Само не схванах допълваш ли ме или спориш? Защото същото съм казала... 🙂
Не, не споря - абсурд! Само допълвам и казвам, че има деца, които искат да учат математика точно в НПМГ.
Сигурно. За 5-7 клас говорим.
Факт е, че всяка година 10-на от приетите в СМГ 5-класници, се записват другаде.

# 200
  • София
  • Мнения: 8 280
Някой да е гледал скоро Школо?
Интересно съобщение...

# 201
  • София
  • Мнения: 7 061
Съобщението изобщо не е интересно, на фона на коментарите на децата! Joy
Първоначално ми се искаше да ги ошамаря, но мисля, че добре наказаха подателя. Даже бизнес завъртяха, дюнерджийница ще отварят, да не скучаят по време на ДО... Joy
Кой и защо ни пита, изобщо?
Както беше написало едно момче: Минаваме онлайн, бате, и започвам да си джиткам курсовете!
Точно и ясно!

# 202
  • София
  • Мнения: 922
Вече има съощение, че Създателят на дискусията е забранил отговорите в нея Joy

# 203
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Направо " чудесно" ,че са спрели известията .Аз имам въпрос към ръководството - те ли ще му осигурят интернет в общежитието,за да може от 29 рано сутринта да е онлайн на ДО? Не виждам какво точно налага това ДО.Да не би след 10 дни да изчезне завинаги вируса?

# 204
  • София
  • Мнения: 7 061
Вече има съощение, че Създателят на дискусията е забранил отговорите в нея Joy
Да, след съобщение от девойче, че не иска онлайн, щото като се върнат на училище започват с двойки и тройки и онлайн обучението е шийт! Smirk

# 205
  • Мнения: 209
Направо " чудесно" ,че са спрели известията .Аз имам въпрос към ръководството - те ли ще му осигурят интернет в общежитието,за да може от 29 рано сутринта да е онлайн на ДО? Не виждам какво точно налага това ДО.Да не би след 10 дни да изчезне завинаги вируса?
Заповед на МОН разрешава на педагогическия съвет да вземе решение за ДО ако има случаи на COVID-19 в училището. Вече има и 3-ма починали учители в БГ. Да, може да са имали здравословни проблеми, но щяха да живеят и преподават още доста време, ако не се бяха срещнали с вируса.

# 206
  • София
  • Мнения: 7 061
entwickler, объркали сте темата!
Може ли да не обсъждаме и тук това?
Извинявайте, знам, че е важно по принцип, но и Вилиан има своите основания! Вероятно не сте проследили къде и как се справя детето й!

Вилиан, на твое място, щях да намеря единственото хубаво нещо, във ваша полза! Пак ще се позова на чата на децата, но изчетох всичко. Едно хлапе казваше, по-добре 10 дни онлайн, отколкото 10 дни карантина. При вас една карантина, недай Боже, ще наруши тренировките...

# 207
  • Мнения: 209
entwickler, объркали сте темата!
Може ли да не обсъждаме и тук това?
Извинявайте, знам, че е важно по принцип, но и Вилиан има своите основания! Вероятно не сте проследили къде и как се справя детето й!

Вилиан, на твое място, щях да намеря единственото хубаво нещо, във ваша полза! Пак ще се позова на чата на децата, но изчетох всичко. Едно хлапе казваше, по-добре 10 дни онлайн, отколкото 10 дни карантина. При вас една карантина, недай Боже, ще наруши тренировките...

Мисля, че отговорих конкретно на въпроса как се решава. Отделно, че не е решено още, но аз писах на директора, че съм ЗА. За Интернет достъпа - не съм запознат за проблемите на Вилиан и разбирам, че не за всеки е удобно ДО.

# 208
  • Мнения: 21 455
Заповед на МОН разрешава на педагогическия съвет да вземе решение за ДО ако има случаи на COVID-19 в училището.
Освен да прочетете заповедта отново. Решението се взема от министъра.
Скрит текст:
Не знам за кой път го пиша днес и в коя поредна тема.

# 209
  • Мнения: 209
Заповед на МОН разрешава на педагогическия съвет да вземе решение за ДО ако има случаи на COVID-19 в училището.
Освен да прочетете заповедта отново. Решението се взема от министъра.
Скрит текст:
Не знам за кой път го пиша днес и в коя поредна тема.
Да, одобрението на министъра е последната стъпка, но инициативата е на педагогическия съвет. И при нарастващи случаи в училището и областта е ясно, че ще се случат нещата.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 05:03 от entwickler

Общи условия

Активация на акаунт