НПМГ - 5

  • 55 752
  • 724
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 3 470
Кой няма часове в химическия?

НПМГ отварят 2 паралелки с математика, а след 7 клас имат 2 паралелки с математика. Това е чудесно, но  предполага, че за някои деца няма да има място след 7 клас. Ако аз бях дете с интерес към математиката, щях да предпочета 8-12 клас да съм в математическа паралелка, отколкото само в 5-7 клас.
За къде ги подготвяме децата 5-7 клас? За Езикови гимназии ли? Не е ли точно за МГ? Ако ще има две паралелки с математика до 7 клас, нормално е след 7 клас да са три.
И за да не кажете, че не мога да броя - децата в математическата паралелка на 107 и част от децата на 125 също ще търсят МГ.

А ако все пак едната паралелка 5-7 ще бъде по природни науки, тогава балообразуването е просто покъртително.

# 181
  • Мнения: 2 182
Кой няма часове в химическия?

НПМГ отварят 2 паралелки с математика, а след 7 клас имат 2 паралелки с математика. Това е чудесно, но  предполага, че за някои деца няма да има място след 7 клас. Ако аз бях дете с интерес към математиката, щях да предпочета 8-12 клас да съм в математическа паралелка, отколкото само в 5-7 клас.
За къде ги подготвяме децата 5-7 клас? За Езикови гимназии ли? Не е ли точно за МГ? Ако ще има две паралелки с математика до 7 клас, нормално е след 7 клас да са три.
И за да не кажете, че не мога да броя - децата в математическата паралелка на 107 и част от децата на 125 също ще търсят МГ.

А ако все пак едната паралелка 5-7 ще бъде по природни науки, тогава балообразуването е просто покъртително.
Тези, за които няма да има място след 7- ми, ще ги вземем в СМГ или ПЧМГ 🙂
Шегувам се, ти като че падаш от Марс. След 7-ми клас се кандидатства отново и никой никъде няма запазено място. Освен в НУКК, може би. А и интересите на много деца на 14г се променят.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 397
Е, опитът показва, че наистина след 7 клас не всички от мат. паралелки се насочват към математика. В нашия клас имаме 3 девойки, които ги приеха в СМГ, моят син мат в НПМГ, една девойка в ТУЕС и останалите 20 езикови гимназии. Мисля, че има и такива, които биха продължили с математиката, но като не стига бал за желаните училища...

# 183
  • Мнения: 989
Знаете ли дали новоприетите петокласници ще бъдат на две смени? Благодаря!

# 184
  • София
  • Мнения: 13 200
А ако все пак едната паралелка 5-7 ще бъде по природни науки, тогава балообразуването е просто покъртително.

Мисля, че нямат право на природни науки. Само математически могат да бъдат в прогимназия. Реално биология, физика, химия се учи чак в 7 клас. Преди това са смесени предметите. Няма как да профилираш децата.

# 185
  • София
  • Мнения: 3 558
В 125то приемат три паралелки с изпит след 4 клас и едната е обявена като математика и природни науки. Как това е заложено в учебния план е друг въпрос.

# 186
  • Мнения: 333
със 107о имаха общо до преди няколко години. То е ОУ и местните от квартала след безброй брожения, успяха да си издействат уседналостта да се взима предвид ори приема след 4 клас. Това беше преди 3-4 години. От тогава всъщност, се очакваше НПМГ да предприеме действия и да защити, до някаква степен, своя интерес.
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ. Единственият плюс при тези училища е, че имат отделен изпит и ако нещо се случи на Математика за всеки, то детето ще има резервен вариант. Но сега удобно покрай короната току виж и тези изпити отпаднат? И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ? Едно време бяха с отделни изпити и така училището имаше гъвкавост да подбере и ако щете спечели някои деца с по-интересни задачи.

# 187
  • София
  • Мнения: 13 200
НПМГ не е и не е била в сянката на СМГ никога Simple Smile Двете гимназии са доста различни, за да си хвърлят сянка една на друга. Относно приема в 5 клас, аз лично виждам шанс детето ми да получи възможност да се насочи към всяка еднаот природните науки или към математиката. За малкото ми дете би била перфектния избор, защото в прогимназията ще може да се насочи какво иска в 7 клас. Така стана с голямото ми дете, което дойде от мат. паралелка в 107-мо и въпреки, че имаше възможност и бал да учи в математическите паралелки избра физика. Силно се надявам и малкото да има този шанс, да избира.

# 188
  • Мнения: 333
След 7ми клас навсякъде се кандидаства на общо основание (другата глупост), а се съмнявам, че още от 5ти клас ще профилират децата в НПМГ. И в двете училища се изучават природните науки. Отделно не разбирам, какъв е смисълът на една дата и от един изпит да виси като на карта бъдещето на децата. Навярно е имало причина, че навремето всяко беше с отделен изпит.

# 189
  • София
  • Мнения: 4 949
Една от причините за силната притегателност на СМГ е обучението 5-7 клас. В този период децата свикват с училището, с учителите, създават приятелства и искат да продължат в него, което е още една причина за силния интерес към гимназията.
Бавно се променят нагласите, но една безплатна алтернатива в този период ще намери своето място.
Освен това разпознаваемостта и модата на дадено училище също играе роля. Мисля, че Ушагелов знае как да работи в тази посока и да придаде малко по-различен облик на училището в очите на амбициозните родители /не изказвам мнение, че това е наложително, а че и PR - ът е фактор за интереса към едно или друго училище/.

# 190
  • София
  • Мнения: 3 470
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.

# 191
  • Мнения: 2 182
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.
Защо? След 7-ми клас децата от СМГ не могат да продължат в НПМГ ли?
За периода 5-7 клас и в двете училища паралелките са математически, природните науки ще избират после.

# 192
  • Мнения: 9 595
Не са само децата от смг дето искат да учат математика.

# 193
  • Мнения: 11 445
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.
Защо? След 7-ми клас децата от СМГ не могат да продължат в НПМГ ли?
За периода 5-7 клас и в двете училища паралелките са математически, природните науки ще избират после.
Само да вметна, че в момента в 8 клас в НПМГ има немалко възпитаници на СМГ, които са пожелали да просължат в НПМГ с математика. Само на двама не е стигнал балът за пеием в СМГ и за това са в НПМГ с математика. А сега де!? "Нашето" пък имаше бал за СМГ от раз, ама не та не. Иска си НПМГ и туй то. Е как да му строшим хатъра!

# 194
  • Мнения: 2 182
поради тази уседналост, която се взема при кандидастването, за мен 107мо и 125то си остават далеч след СМГ като класа, също и след ПЧМГ
Темата не е за нито едно от тези училища, а и това е само Вашето мнение. За мен четирите училища са толкова различни, че все едно да сравнявам крокодил с миксер.

И ако всички училища минат на един изпит, то тогава се получава една безмислица, а НПМГ конкретно най-много ще загуби, защото винаги ще си остане в сянката на СМГ. Не виждам ако изпитът и реално класирането е едно за всички математически училища след 4ти клас, какво ще ме накара да запиша дете да учи математика в НПМГ при положение, че се е класирало в СМГ?
Благодаря, че споделихте и тези си мисли, които отново са лично Ваши. Аз познавам много деца, които биха избрали НПМГ пред СМГ. Най-малкото всичките, които искат да продължат с природни науки, ще изберат НПМГ.
Защо? След 7-ми клас децата от СМГ не могат да продължат в НПМГ ли?
За периода 5-7 клас и в двете училища паралелките са математически, природните науки ще избират после.
Само да вметна, че в момента в 8 клас в НПМГ има немалко възпитаници на СМГ, които са пожелали да просължат в НПМГ с математика. Само на двама не е стигнал балът за пеием в СМГ и за това са в НПМГ с математика. А сега де!? "Нашето" пък имаше бал за СМГ от раз, ама не та не. Иска си НПМГ и туй то. Е как да му строшим хатъра!
Само не схванах допълваш ли ме или спориш? Защото същото съм казала... 🙂

Общи условия

Активация на акаунт