Кой се отоплява с такава газова печка?

  • 19 192
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790

 присъединявам се към изброените мнения, но има още един вариант да ползвате газ - имате ли парно?  newsm78 ако "да" - и то локално, тогава можете да ползвате котел на газ - пропан бутан и природна. те горят 900гр. пропан -бутан на час, т.е. докато загряват - ако искаш мога да дам още информация  newsm78

Нямаме парно.  Confused

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393

 присъединявам се към изброените мнения, но има още един вариант да ползвате газ - имате ли парно?  newsm78 ако "да" - и то локално, тогава можете да ползвате котел на газ - пропан бутан и природна. те горят 900гр. пропан -бутан на час, т.е. докато загряват - ако искаш мога да дам още информация  newsm78

На мен ми стана интересно - дай подробности, може и на лични   bouquet

# 17
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
На мен ми стана интересно - дай подробности,

 ние имаме парно на газ Joy, но газта е природна , котела , който ползваме е чешки "mora" и има дюзи така че да се ползва и  с пропан бутан #Crazy. разхода му на час ви го казах по-горе. имайте предвид, че 1кг. пропан бутан=около 1,6 литра от същата газ. Shocked Shocked не знам колко дълго може да се изкара с една бутилка и не съм правила сметка дали ще е рентабилно. newsm78 newsm78

PS:говоря за локално парно

# 18
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 забравих  Mr. Greenда добавя, че котела изпълнява ролята и на бойлер.  Peace

 когато работи парното, той не работи през цялото време, а само докато достигне зададената температура в стаята, след което изключва. Thinking Thinking включва се отново, когато температурата в стаята падне под определена стойност.
 не знам какво друго ви интересува - питайте!
 Wink Wink

# 19
  • Мнения: 78

"Аз бих помислил за по-различен вариант... Ако сте решили да похарчите някой и друг лев... Купете си конвекционен радиатор... Изключително бързо стопля... И за тока, който харчи е изключително ефективен..."


Моля,Татко Експрес (или друг ако знае) да разясни по-подробно, какьв е този конвекционен радиатор... Благодаря!

# 20
Потърси термините: конвекция и инверсия. Ще придобиеш пълна представа.
Ако не искаш: Конвекционален е всеки вид отоплителен уред на който няма монтирана допълнителна система за принудително отнемане на топлина, с други думи обикновен радиатор.

# 21
  • Мнения: 799
В офиса съм с такава печка и не спирам да се псувам що я купих... мирише на газ, самоизключва се през 2 часа и иска поне 15 минути проветрение, прозорците са постоянно мокри и само се разправям с доставчиците на газ относно часът им на пристигане....  Sick

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 670
Ние миналата година се топлехме и с такава печка ( + парно, радиатор, духалка - всичко това на фона на веещи прозорци  cold)
Предимствата й са, че загрява бързо, и общо взето излиза малко по-евтино от тока - пропан-бутана е по-скъп от метана, който се използва при газификацията. Газта наистина мирише, но ми направи впечатление, че като купувахме от Шел (естествено с 5 лева отгоре  Mr. Green), миришеше значително по-малко. Не мога да си кривя душата, тая печица ни е спасявала в студената драгалевска зима. Сега обаче с нетърпение чакаме газификаторите - сменили сме прозорците и се впускаме в нова авантюра  Joy Надявам се, че е за добро  Grinning
Т.е. моят съвет е използването на тази печка да е като допълнителен вариант. На нас една бутилка ни издържаше за около седмица - десет дни, като работеше средно за около шест часа, главно на първа или втора степен. Нашата е Bosch, но съм чувала, че и Super Ser са много добри.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Купихме такава печка когато се роди Сиси. Отопляваме се на ток по принцип и исках да имам алтернатива за всеки случай. Ползвали сме я, не миришеше на газ определено, естествено Т в помещението не може да се контролира освен с вкл/изкл. И газта никак не беше евтина.
Киса, с какви уреди на ток се отоплявахте досега?

Общи условия

Активация на акаунт