Против акне/пъпки по лицето 11

  • 48 090
  • 762
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Незнам кво да взема на сина ми...това с алое и ет.масла нещо не помага никак Confused
Ще диря пак Скинорен.
Почистваме с лавандулова вода.

# 301
  • Мнения: 4 246
Аз бях на дерматолог, изписа ми отново антибиотик-хапчета, Епидуо гел и на Авен едно кремче. Предния път Авен отново присъстваше в рецептата и бях доволна. Ще поръчам и още нещо на марката, например измиващия им гел, доволни ли сте от него?
Намалени са на доста места /в някои аптеки -30%/, аз ще поръчам от Нотино /-25%/, че имам и друго от там да поръчвам.

# 302
  • Мнения: 709
И аз взех крема на Миша и го ползвам почти всеки ден. За моя изненада изобщо не ми дразни кожата, добре покрива, в същото време се слива с кожата. Харесах и крем с пяна на It's skin и ги взех. Тотално съм спряла всякаква козметика против акне последните 2 седмици и засега нямам нови пъпки.

# 303
  • Мнения: 807
А за кой крем на Миша говорите, дами?

# 304
  • Мнения: 709
А за кой крем на Миша говорите, дами?
За ББ крема.

# 305
  • Мнения: 7
Момичета, извинявам се ако има тема за тяло и не съм я видяла - нова съм. Бихте ли ми препоръчали нещо за пъпки по тялото и по-точно гърба? Мия се със сапуна на Акне аут без ефект е, мажа се и с крем който съдържа антибиотик пак нищо. На лекар съм ходила минавало ми е за съвсем малко и после същото.

# 306
  • Мнения: 3 149
Пъпки по гърба нямаше ли при стафилококова инфекция? Какво каза лекарят?

# 307
  • Мнения: 81
И на мен ми излязоха отскоро по гърба (последните седмица-две) и засега мажа с гликоловия тоник на the Ordinary. Според мен се получава когато започна да нося по-топли дрехи -пуловери, суичъри и не диша кожата дълго време.

# 308
  • Мнения: 291
Пъпки по гърба,също могат и да излизат ако лятото сте се пекли много на слънце и не сте слагали слънцезащитен,поне при мен така съм забелязала

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Запазила съм това за гърба...препоръчвано тук.
https://apteka.framar.bg/30046522/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%85%D1%80 … -100-%D0%BC%D0%BB

# 310
  • Мнения: 360
Здравейте,
На 33г., имам проблемна кожа все още, смесена към мазна.
Искам да си взема нов ексфолинт за лице, доста хора ми казват, че е хубаво да мина на течен вариант. Бихте ли ми препоръчали продукт, който да почиства порите?
Защо не опитате да си направите ексфолиант - пилинг, сама?
Аз си правя от утайка на кафе, смесвам продукти които пасват на моята кожа като лъжица мед и няколко капки лимон. Правя го един път в седмицата, след душ (така ми се разширяват порите и знам че кожат ми е наистина чиста след това)

# 311
  • Мнения: 291
Здравейте,
На 33г., имам проблемна кожа все още, смесена към мазна.
Искам да си взема нов ексфолинт за лице, доста хора ми казват, че е хубаво да мина на течен вариант. Бихте ли ми препоръчали продукт, който да почиства порите?
Аз използвам червеният пилинг на the ordinary аha 30+ bha 2, държа го около 7 / 8 мин на лицето си. Това е може би най-силният пилинг на тяхната марка,има и по-слаби може да ги видиш. Аз лично съм много доволна

# 312
  • София
  • Мнения: 3 754
Аз бях на дерматолог, изписа ми отново антибиотик-хапчета, Епидуо гел и на Авен едно кремче. Предния път Авен отново присъстваше в рецептата и бях доволна. Ще поръчам и още нещо на марката, например измиващия им гел, доволни ли сте от него?
Намалени са на доста места /в някои аптеки -30%/, аз ще поръчам от Нотино /-25%/, че имам и друго от там да поръчвам.
Здравейте!При кой дерматолог ходихте?Какъв антибиотик Ви изписа?И кое е кремчето на Авен?

# 313
  • Мнения: 5 998
Никакви ексфолианти с твърди частици не са препоръчителни за лицето. Всичко това драска и допълнително раздразнява кожата. А и такъв ексфолиант с частици няма как да отпуши и почисти порите. Затова най-добре са пилингите като червената маска на The Ordinary или киселини, които ексфолират горния слой. Забравете за тези отживелици с търкания на кожата на лицето.

# 314
  • Мнения: 1 227
Абсолютно съглавна съм с Questar. Има серуми с киселини, мануално почистване (от козметик), микродермабразио и даже маслено почистване на лицето с цел отстраняване на черни точки и почистване на порите. На скоро си правих именно такова - маслено и останах доволна, с уговорката че кожата ми е суха и се бели от Епидуото. Напарих хубаво лицето, нанесох масло от авокадо и пак застанах над парата за няколко минути и масажирах маслото. Попих със салфетка и видях доста мърсотия паднала с олиото, а кожата ми преди това бе добре почистена. Не е лошо и бих пробвала пак.

Общи условия

Активация на акаунт