Колики при новородено и шуслерови соли

  • 1 224
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 620
Здравейте мамчета! Имаме голям проблем с коликите, бебчето ми е на 14 дена и се превива от болка. Живеем в Англия,започнах да му давам Инфакол,но без успех за сега. Искаше ми се да пробвам с шуслерови соли . Ако някоя от вас е пробвала и е имала успех,моля да сподели кои номера е давала и ако случайно знаете откъде мога да поръчам с доставка до Англия? Също така ми казаха ,че в комбинация с Коликинд са изчезнали напълно. Ако имате и такъв опит , ще съм много благодарна да споделите . Прекрасен ден желая на всички ☺

# 1
  • Мнения: 12 760
14 дена ми се вижда прекалено рано за колики. Виждал ли го е лекар?
Не бих давала шуслерови соли на новородено.

# 2
  • Мнения: X
Нашите колики започнаха на 7ми ден, при моя приятелка и нейното бебе на 8ми. Продължиха 2 месеца и спряха рязко. Давах био гая, лефакс - нищо не помогна. Водих го на боуен терапия (беше безплатно за бебета) и спряха малко след втория сеанс, но не съм сигурна дали просто не им беше дошло времето. Помагаше единствено затопляне на коремчето и много разнасяне и люлеене. За затоплянето предлагат на пазара различни възглавници/колани, обикновено с черешови костилки, нашата беше с гроздови семки. Прочетете за метода на доктор Харп (5те стъпки), при нас помагаха поне да заспи за по-дълго и да се успокои. Помнете, че това е само период Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 601
На мен акушерките в болницата ми казаха, че коликите могат да започнат от първата седмица още. Има бебета и бебета. Аз давах Лефакс и се оказаха много резултатни при дъщеря ми.

# 4
  • Мнения: 620
Лефакс обаче в Англия няма. Има Колийф и Инфакол ,мога да намеря и чайчета с копър и анасон. А защо да не са добър вариант шуслеровите соли? Дават ги за кърмачета по принцип..
И на 100 процента съм сигурна ,че са колики, детето се превива от болка и пръцка като възрастен,като пръцне силно чак се плаши и започва да плаче още по-силно,а е изцяло на кърма. Може би аз трябва да се подложа на диета ,не знам вече...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ползвала съм шуслерови соли за друг проблем, не видях полза.

Лефакс в Англия може да няма, но в Германия има. На мен оттам ми ги бяха пратили.

# 6
  • Мнения: 2 883
На моята дъщеря и помагаше когато я съблека по голо коремче и я допра до моят гол корем докато суче.
Капки съм и давала само в краен случай, когато наистина виждам, че много се мъчи и така и помагаха да махне газовете. Иначе привикват към тях и много бързо им спира действието.
Помагаше и също като я разнасям легнала по корем върху ръката ми.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт