Странен сън при бебе

  • 1 381
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Първо се извинявам, ако темата не е за тук...
С бебче на почти 6м. сме и следният проблем...както си спи, в даден момент просто започва сякаш да се тресе цялата и дишането и става в синхрон с движенията (ако мога така да се изразя). Това се случва неколкократно вече и за минутки. Споменах на педиатърката, че на мен ми изглежда, все едно не и достига въздух -нейният отговор беше, че няма такова нещо. Случвало ли се е при някой и на кякво би могло да се дължи?

# 1
  • Мнения: 134
Моето бебче също правеше така. Както спи и започва да хлипа сякаш е плакала много дълго време и не може да се успокой. С времето спря,но и на мен също ми казаха,че нямало нищо притеснително. Най-вероятно сънуват нещо

# 2
  • Мнения: 74
Моето бебче също правеше така. Както спи и започва да хлипа сякаш е плакала много дълго време и не може да се успокой. С времето спря,но и на мен също ми казаха,че нямало нищо притеснително. Най-вероятно сънуват нещо


Нещо подобно ми обясни и педиатърката, каза че ако има проблем -щяла да посинее или да реагира по някакъв начин...дано е така.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 752
Най-вероятно сънува. Случва се и да се усмихват насън, да се цупят.

# 4
  • Мнения: 246
Бъдете спокойна , случва се не само и на бебета но и на възрастни.Това най-вероятно е фазата на РЕМ сън, предполагам няколко пъти на нощ се случва. Принципно в тази фаза мозъка си работи нормално (без зрението разбира се) но нервната система е блокирала движенията.Понякга стимулите от съня са твърде силни и нервната система не може да удържи фронта и се получат тези движения и гримаси на лицетоТъй като детето е още малко тези фази са кратки и с порастването нервната система ще се научи какво да прави.

Общи условия

Активация на акаунт