Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 49 981
  • 831
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
... отделно към края на годината се очаква и комплекс "Светлина" да дадат информация кога ще запчонат.

По последна непотвърдена информация имота на Светлина се продава. Миналата година по това време уж щяха да почват да сроят, имам проекта, уточнявахме, че след месец (10.2019) ще почнат да вземат и капаро, но така и си остана във въздуха това обещание.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 96
... отделно към края на годината се очаква и комплекс "Светлина" да дадат информация кога ще запчонат.

По последна непотвърдена информация имота на Светлина се продава. Миналата година по това време уж щяха да почват да сроят, имам проекта, уточнявахме, че след месец (10.2019) ще почнат да вземат и капаро, но така и си остана във въздуха това обещание.

Странно - на мен ми казаха, че края на годината ще ми се обадят Grinning интересно ще е ако наистина го продават ...

# 32
  • Варна
  • Мнения: 942
Непродадени са апартаменти които са големи или апартаменти които им искат много пари като цяло за локацията или спрямо конкуренцията. Например на Комфорт сградата не беше с конкуретни цени спрямо двустайните на Сезони, обърнете внимание Сезони няма свободни двустайни. Фемили Гардън пък на първия тур продадоха почти всичко, причината сега да има на втори тур е, че контингента на Явор е един и същ - да, има хора които си купуват апартамент от всеки техен проект и сега може би се оказва, че просто тия същите хора не виждат смисъл да купуват в сгради, които ще станат още по-късно от първия етап където са купили вече, а там и без това чакането ще е доста. Така, че за всяко нещо си има обяснение. Пенемат - високи цени, шумна локация. Ренесанс не съм ги гледал дори, но там съм чувал че някои хора пък не одобряват брокера им. Изобщо причините са много, но като цяло си мисля, че всички тия сгради на етап акт 16 ще се изкупят защото тогава вече влизат в един друг сегмент на търсещите готово, а те хич не са малко.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 96
Непродадени са апартаменти които са големи или апартаменти които им искат много пари като цяло за локацията или спрямо конкуренцията. Например на Комфорт сградата не беше с конкуретни цени спрямо двустайните на Сезони, обърнете внимание Сезони няма свободни двустайни. Фемили Гардън пък на първия тур продадоха почти всичко, причината сега да има на втори тур е, че контингента на Явор е един и същ - да, има хора които си купуват апартамент от всеки техен проект и сега може би се оказва, че просто тия същите хора не виждат смисъл да купуват в сгради, които ще станат още по-късно от първия етап където са купили вече, а там и без това чакането ще е доста. Така, че за всяко нещо си има обяснение. Пенемат - високи цени, шумна локация. Ренесанс не съм ги гледал дори, но там съм чувал че някои хора пък не одобряват брокера им. Изобщо причините са много, но като цяло си мисля, че всички тия сгради на етап акт 16 ще се изкупят защото тогава вече влизат в един друг сегмент на търсещите готово, а те хич не са малко.

Penko, в "сезони" не е като да няма свободни двустайни (освен ако в сайта не са ги отразили):

https://xn--e1aedtep.bg/ceni?season=&floor=&type=2

Съгласен съм, че има сегмент на търсещи на акт 16.
Идеята ми беше, че има по-малко сделки тази година:



Интересно ще е да видим колко (ако има) ще е спадът в Q4.

източник: https://money.bg/property/17-sriv-na-sdelkite-s-imoti-v-sofiya-z … -pandemiyata.html

# 34
  • Варна
  • Мнения: 942
Виа, ами не е като да има. Останали са няколко двустайни на първи етаж.

Ама тая статистика дето ми я показа.... Първо няма я трета и четвърта третина. После аз единствения значим спад дето го виждам е на втора третина от 8000 на 7000 сделки, което като за период в който бяхме заключени в къщи за мен е изривена статистика, но и да не е пак това може да се дължи на всичко. Нека да излезе трета и четвърта и да говорим. Освен това тука ако има бизнес имоти, нормално, там наистина спада търсенето, но това би изкривило статистиката. Също така търсенето се мести и в някакъв процент от града в предградие и около града. За мен тази статистика не е реална индикация за нищо. Журналистически номер.

# 35
  • Мнения: 4
... отделно към края на годината се очаква и комплекс "Светлина" да дадат информация кога ще запчонат.

По последна непотвърдена информация имота на Светлина се продава. Миналата година по това време уж щяха да почват да сроят, имам проекта, уточнявахме, че след месец (10.2019) ще почнат да вземат и капаро, но така и си остана във въздуха това обещание.

Действително е странно толкова време да се бави стартирането на строителството, съответно продажбата на имоти...…проблеми със земята?
Аз също получих информация от офиса на дружеството, че най - рано към края на годината ще имат информация относно стартирането на проекта.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 61
Има някакво раздвижване до нас - под Сити Парк Варна Трошево. Днес питах и ми казаха, че до месец ще излезе информация за строежа. Казаха ми, че ще е подобен на Сити, но не запомних 4 или 8 блокчета. Някой имали по-подробна информация?

# 37
  • Мнения: 89
Непродадени са апартаменти които са големи или апартаменти които им искат много пари като цяло за локацията или спрямо конкуренцията. Например на Комфорт сградата не беше с конкуретни цени спрямо двустайните на Сезони, обърнете внимание Сезони няма свободни двустайни. Фемили Гардън пък на първия тур продадоха почти всичко, причината сега да има на втори тур е, че контингента на Явор е един и същ - да, има хора които си купуват апартамент от всеки техен проект и сега може би се оказва, че просто тия същите хора не виждат смисъл да купуват в сгради, които ще станат още по-късно от първия етап където са купили вече, а там и без това чакането ще е доста. Така, че за всяко нещо си има обяснение. Пенемат - високи цени, шумна локация. Ренесанс не съм ги гледал дори, но там съм чувал че някои хора пък не одобряват брокера им. Изобщо причините са много, но като цяло си мисля, че всички тия сгради на етап акт 16 ще се изкупят защото тогава вече влизат в един друг сегмент на търсещите готово, а те хич не са малко.

За Ренесанс мога да потвърдя за брокерите, комплексът ни хареса много и закупихме тристаен там.Но брокерите им са кошмарни, яки нерви съм изтрошила вече, мега некомпетентни са и само с яко настояване става да ви отговори на въпросите и то пак с клизми и чакане.Лошото е, че са с ексклузивни права от инврститорите и няма човек избор.

# 38
  • Мнения: 144
Колко платихте на брокера?

# 39
  • Мнения: 25 675
Колко платихте на брокера?
едва ли знаят. Тези брокерчета са си вкарали комисионната в цената.

# 40
  • Мнения: 114
Здравейте, от скоро се оглеждаме за тристаен апартамент ново строителство в района на Младост. Искам да попитам някой може да даде информация какво се строи под булевард Цар Освободител в пресечката на Лук Ойл, до стадиона, по диагонал на ТЦ Явор, улицата мисля че се казва Иван Церов. Малко странни обяснения дадох надявам се да ме разберете... Имам предвид по цялото продължение на улицата чак до Делта Планет Мола! Благодаря 😀

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 19:59 от dolore

# 41
  • Мнения: 89
Колко платихте на брокера?
едва ли знаят. Тези брокерчета са си вкарали комисионната в цената.

Де да не знаех, че поне да не ме беше яд. Стандартното-3%, грешни пари за този, дето клати гората.
Но понякога няма избор, ако не ми беше харесал толкова много апарамента, щяха да видят комисионна, щом ми цъфнеха налъмите...

# 42
  • Мнения: 25 675
Скрит текст:
Колко платихте на брокера?
едва ли знаят. Тези брокерчета са си вкарали комисионната в цената.

Де да не знаех, че поне да не ме беше яд. Стандартното-3%, грешни пари за този, дето клати гората.
Но понякога няма избор, ако не ми беше харесал толкова много апарамента, щяха да видят комисионна, щом ми цъфнеха налъмите...
Извинявам се. Не знаех, че има и 3 % от горе. Когато старираха продажбите преди време, помня сторита във ФБ на онези лудите брокерчета. Почти убедена съм, че рекламираха като "само днес, само от нас, без комисионни"или нещо от сорта.
Майната му де. Важното е да си влезете в новото жилище и да сте доволни.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 942
тук 3%, там 5% и така се трупат.

# 44
  • Мнения: 25 675
https://www.olx.bg/ad/prodavam-apartament-CID368-ID8af6z.html#91f74965bd
Цените май пак са на горе. Този панел е в кварталите, и му искат 1400е/м2. Луда работа.

Общи условия

Активация на акаунт