Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 648
  • 831
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 89
Родена съм и живяла в идеалния център(до преди 5 год.), дотогава не си бях представяла, че ще мога да се чувствам добре където и да е другаде из града. Наложи ми се да избирам преди година дали да се върна на центъра или да си закупя ново жилище в по-крайните квартали.Бих се изсмяла преди, ако някой ми кажеше, че ще живея примерно във Възраждане.След кратко мислене, реших, че лудницата вече ми пречи, преди нито шадраван, нито чайки, нито пияндурници из площада ме дразнеха. Сега търся малко повече спокойствие, още повече, че стана пълен ад намирането на място в центъра. Случвало се е да обикалям по 30 мин укичките, че да си намеря място всеки ден. Затова избрах краен квартал,има малко повече тишина и ми е решен проблема с паркирането. Явно с времето на човек му се променят възгледите и критериите за удобен живот...

# 301
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Иринче, не се заблуждавай, че има по-висока стойност. Има по-висока възприета, но не реална стойност. Скапаният имот и на центъра трудно и бавно се продава - това от опит, говоря за топ център. Освен това кръгът от хора имащи парите да дадат за скъп имот са по-малко от тези имащи 30-40 000 евро за двустаен в някой краен квартал. Малки кредити също се отпускат по-лесно. Всичко е цифри. Например може да сравниш един имот в центъра и идентичен в квартал колко време стои на пазара и ако са закупени преди еднакво време кой каква печалба реализира от продажбата като процент. Също какво е съотношението инвестиция и наемна цена. Също какви са съпътстващите разходи за имот на центъра и имот в квартал - паркиране, данъци, транспорт, сметки за ток и вода. От всички имоти с чиято продажба съм участвал най-лесно се продаде новичко в широкия център в най-ужасния квартал защото беше с най-ниска цена и с най-завършен вид като продукт.  Мисли в перспектива кой клас са децата, къде ще учат след това и така. Аз бих си взел нещо, което да ми е финансово комфортно, но и да има комфорт. Ако ми трябват три стаи и паркомясто ще направя компромис с района, а не с това, което ми трябва. Защото каквито и дейности да са свързани с района те са второстепенни на това, да се гъчкаме в две стаи или да обикалям по час на ден да паркирам.

# 302
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Ако ми трябват три стаи и паркомясто ще направя компромис с района, а не с това, което ми трябва. Защото каквито и дейности да са свързани с района те са второстепенни на това, да се гъчкаме в две стаи или да обикалям по час на ден да паркирам.
Много е относително. С времето се променят приоритетите и ежедневните дейности втръсват в един момент. Ще обясня какво точно имам предвид.
Когато търсихме да купуваме апартамент /преди 10 години/ не искахме да се 'гъчкаме' в две стаи, бяхме с едно малко дете тогава. Искахме апартамент в Младост. Да, обаче тогава можехме да си позволим двустаен там, случайно ни попадна голям панел в Кайсиева градина /аз категорично бях против района/, решихме с мъжа ми, че не ни е проблем 1-2 км. или 5 мин. с кола от района, в който искахме.
Девет години по-късно ми е втръснало да снова между Кайсиева и Младост по няколко пъти на ден.
Та, в момента сме в процес на купуване на апартамент в Младост. За щастие намерихме това, което ни устройва и нямам търпение като се прибера от работа да паркирам колата и да ходя до градината, училището и тренировките на децата пеша.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Да ама сега ще си вземете тристаен в Младост нали?

# 304
  • Мнения: 856
Хубаво се обсъжда център срещу квартали, обаче от квартал до квартал има разлика. Зависи и от нуждите. Пример: пет членно семейство в двустаен няма как да им е комфортно каквато и да е локацията. Сам човек няма кой знае колко да ми стане по-удобно, ако е в четиристаен апартамент.

# 305
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Да ама сега ще си вземете тристаен в Младост нали?
Да, дори сме го измислили вече, ще го правим с три спални и дневен тракт.
Понеже в момента малкия ми син е окупирал хола, а детската се ползва само от големия. А сега всеки от тях ще си има стая. Hands V

# 306
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Еми значи сте постъпили точно както бих постъпил аз, отивате в по-добрата локация само когато може да си позволите функционалността, която ви трябва.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Топ център- 3000€ настояща цена за км.м. Да си купя 10 апартамента в краен квартал и да кандидатствам за сделка на годината.Никога! 😁
От крайните квартал губите до час, с градския трансрорт до центъра. По - добре си купете имот в някои близко село. Не подценявайте и престъпния контингент в крайните квартали.

# 308
  • Мнения: 2 118
Извинявам се, къде има цени от 3000 евро/кв.м във Варна за жилищно строителство ?

# 309
  • Варна
  • Мнения: 10 811

От крайните квартал губите до час, с градския трансрорт до центъра.

Това на база лични впечатления ли?

Защото аз имам такива: всеки божи ден пътувам за работа с ГТ (от спирка Лидл Владиславово до спирка Нап), и ми отнема в най-добрия случай 30 минути, в най-лошия 40 минути. Средно са 35 минути. А ако сляза на Катедралата ще са минус 10 минути - тоест средно 25.
Плюсът при мен е че винаги имам свободно място в автобуса, докато тези, които се качват от Младост, например, вече пътуват до центъра на крак. Grinning

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 012
От Младост или Възраждане съм го засичал от 7 до 15 минути с автомобил. Че аз минимум толкова въртя на Генералите докато стигна до където ми трябва и паркирам.

# 311
# 312
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Не знам дават ли хоризонт в който стоят празни. Защото обикновено са празни ако ще се продават, търсят се наематели, собствениците са временно на работа в чужбина (огромен процент), апартамента се дели в момента от наследниците, ремонтира се. Има и други причини и ще се радвам някой ако посочи такива, но примерно ако дадеш хубава квартира под наем на добра цена, то тя намира наематели веднага. Тоест за да стоят толкова празни или не са привлекателни или има някаква друга причина. Това за мен в големия си процент не са жилища, които са точно за пазара защото ако беше така то цените щяха да го покажат, а това не се случва. Единственият проблем, който виждам аз е отрицателният прираст на населението, но това може да се промени в зависимост от държавната политика в един момент. Също така може по някаква причина да започнат да идват тук и чужденци. Ще даде и отражение ситуацията с панелните жилища, никой не знае и не може да отговори как точно стои въпроса със срока на експлоатация.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Slavena, срещу пейката на архитект Дабко Дабков е 3000€ да кв.м. Ежедневно пътуване в ГТ, дори за 40 мин. си е риск в пандемия.
Брокер в реномирана  ф- ма не може да намери от 6 м-ца кандидати за личния си а-нт. В атрактивни райони наемите са паднали с 30%. Търсенето е нищожно, на база предлагане.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 19:07 от Viviana91

# 314
  • Мнения: 856
Чайка също е квартал. От там до НАП е 5-15 мин примерно. До Севастопол е 20 мин. От квартал Чаталджа както започнаха скоро да го наричат подобни времена. Завод Дружба, Електрон, базар Левски подобни времена, Спортна зала също. Не само Младост и Владиславово са квартали.

Общи условия

Активация на акаунт