Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 9- ма тема

  • 51 506
  • 831
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 601
Ау ужасни са брокерите напоследък. Супер нахални, пускат обяви без цени, губят ти времето, не изпращат снимки и какво ли не...

# 631
  • Мнения: 387
И мен ме дразнят брокерите. Държат обяви на вече продадени апартаменти нарочно и постоянно ги актуализират. Някои от тях са уникални лъжци.

# 632
  • Варна
  • Мнения: 987
Има и свестни. Чел съм книгата на Людмил Боянов и си заслужава. Но, повечето толкова им стига вътъка, бедни са им душите и мизерия вее в тях. А, и самите купувачи са диваци лишени от всякаква логика и вечно искат велики гаранции, имат невероятни очаквания и са заблудени за света около тях. Е, как на такъв човек да му продадеш нещо изобщо? И затова и брокерите не са честни на 100% повечето.

# 633
  • Варна
  • Мнения: 773
Агенцията е Стефанов инвест. Днес не я виждам обявата.

Тази сграда на Чаталджа- Оркид Гардънс , 8- ми Проморски полк, имате ли мнение за нея? Само от брокери ли се предлага или може по друг начин? Също така качеството на стротелството какво е?
Благодаря !

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 12:43 от Barbera

# 634
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Маркиркирай си снимките на две - три место и в средата на снимката задължително.  Собикновен пейнт става дори.
 Позната история....и мен ми откраднаха 2014 снимките малка агенция за имоти...след седмица свалиха снимките и обявата....хубаво е да се обвържаш само с голямая агенция с офиси по 4-5 броя във всички големи градове.....няма да давам примери с голяма агенция с офиси във всички големи градове  да не кажете че рекламирам еди коя си.


# 635
# 636
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз купих каквото купих, сега вече седя с пуканките и гледам. Имахме един семеен извънградски имот дето го гласях за продаване, ама сега като чета какво става ще си го довърша и него, ще му направя и задължително хубав кладенец и ще си го държа ей така за всеки случай.

# 637
  • Мнения: 29
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но никога не съм закупувала жилище до сега и все още се запознавам с условията.

При закупуване на апартамент на зелено във Варна, при плащане 80%/20%, има ли точни изисквания кога да бъдат заплатени 20те процента? За 80% е ясно посочено, че се плащат след подписване на Предварителния договор до определен брой дни, но за 20% не е уточнено дали ще е трета вноска при акт 14 или като последна при акт 16?

Аз останах с впечатление, че 20% се плащат при завършен проект (акт 16), но от това, което намерих като информация в интернет пише, че много строители настояват за изчистване на плащането при получаване на акт 14.
Някой наясно ли е какви са правилата или тенденциите при такъв тип плащане? Благодаря.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Няма точни и ясни правила,нито закон който да регулира това.Всичко е въпрос на договорки със строителя.Някой се съгласяват и на 20 % / 80 %.
Последната вноска обикновено е след акт.16 .

Идеята на голямата първоначална вноска (както е при вас 80%) е по-голяма отстъпка от крайната цена на имота.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 996
Може би трябва да се обърнете към самия инвеститор/строител. По принцип, тия 20% би трябвало да се платят след въвеждане на сградата в експлоатация, но някои 'кръчмари' може да имат друго мнение по въпроса.
И като цяло едва ли има значение в кой град е покупката. Някои инвеститори са склонни и на договорки, които официално не са упоменати. За това е най-добре директно с тях.

# 640
# 641
  • Мнения: 25 775
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но никога не съм закупувала жилище до сега и все още се запознавам с условията.

При закупуване на апартамент на зелено във Варна, при плащане 80%/20%, има ли точни изисквания кога да бъдат заплатени 20те процента? За 80% е ясно посочено, че се плащат след подписване на Предварителния договор до определен брой дни, но за 20% не е уточнено дали ще е трета вноска при акт 14 или като последна при акт 16?

Аз останах с впечатление, че 20% се плащат при завършен проект (акт 16), но от това, което намерих като информация в интернет пише, че много строители настояват за изчистване на плащането при получаване на акт 14.
Някой наясно ли е какви са правилата или тенденциите при такъв тип плащане? Благодаря.


Механизма на плащане се описва в предварителния договор. Не го пише в интернет. Индивидуално е.

# 642
  • Мнения: 29
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но никога не съм закупувала жилище до сега и все още се запознавам с условията.

При закупуване на апартамент на зелено във Варна, при плащане 80%/20%, има ли точни изисквания кога да бъдат заплатени 20те процента? За 80% е ясно посочено, че се плащат след подписване на Предварителния договор до определен брой дни, но за 20% не е уточнено дали ще е трета вноска при акт 14 или като последна при акт 16?

Аз останах с впечатление, че 20% се плащат при завършен проект (акт 16), но от това, което намерих като информация в интернет пише, че много строители настояват за изчистване на плащането при получаване на акт 14.
Някой наясно ли е какви са правилата или тенденциите при такъв тип плащане? Благодаря.


Механизма на плащане се описва в предварителния договор. Не го пише в интернет. Индивидуално е.

Както обясних по-горе в предварителния договор е описано само за 80%, но не и за 20%. Всъщност в интернет има доста полезна информация за хора, които не са запознати със закупуването на жилище и искат да се запознаят с различните тенденции.

Както MapTo_D обясни, има инвеститори, които биха били склонни за договорки, но в случая като нов купувач не съм запозната с различните възможности. Simple Smile Благодаря за споделените мнения.

# 643
  • Варна
  • Мнения: 987
Ами договора ти е кофти тогава, за тези неща не може да има неща от сорта на "ши видим кат му дойди времету". Такъв договор никой не може да ме накара да подпиша. По тая логика строителят може да каже, че 20%-те процента са изискуеми веднага. Също така винаги трябва да остава някаква сума за след акт 16, може и 1000-2000 евро да е, но така строителя на блок с 40 апартамента има една мотивация от 80 000 евро чиста пара да си изпълни ангажимента. Права е мадам Лъки, като ти каза, че тези неща ги няма в интернет. Схемите се измислят от строителя и се предлагат на и преговарят с купувача. Всичко е строго индивидуално за конкретен строител и проект.

# 644
  • Мнения: 29
Ами договора ти е кофти тогава, за тези неща не може да има неща от сорта на "ши видим кат му дойди времету". Такъв договор никой не може да ме накара да подпиша. По тая логика строителят може да каже, че 20%-те процента са изискуеми веднага. Също така винаги трябва да остава някаква сума за след акт 16, може и 1000-2000 евро да е, но така строителя на блок с 40 апартамента има една мотивация от 80 000 евро чиста пара да си изпълни ангажимента. Права е мадам Лъки, като ти каза, че тези неща ги няма в интернет. Схемите се измислят от строителя и се предлагат на и преговарят с купувача. Всичко е строго индивидуално за конкретен строител и проект.

Уточних със строителя, след акт 16 ще се изисква плащането на 20%, просто преди евентуалното подписване, ще искам да е изрично упоменато. Simple Smile

Исках да знам предварително как седят нещата и какви могат да са различните тенденции, за да знам, ако не ми допаднат условията до колко имам възможност да искам да бъдат променени.

Общи условия

Активация на акаунт