Отговори
# 15
  • Мнения: 130
Здравейте,
абсолютно нова съм в темата след 1г и 7м и 4-ри инсеминации вече и аз се добавям. По приложения калкулатор днес влизам в 4г.с.
Първи преглед ще направим на 23.09 Simple Smile
Имам малко глупав въпрос относно секса в началните семеци, можете ли да ми кажете при вас как е било и имахте ли въздържание?

# 16
  • Мнения: 15 356
След първия преглед в 7 г.с правихме ,но не много често,защото бях на прогестеронов гел до 13 г.с.После когато поискаме,питах си доктора първо и той каза,че няма проблем.

# 17
  • Мнения: 5
Здравейте, въпреки че може би няма защо, много съм се панирала да не съм бременна. Последния ми контакт беше на 17ти юли, с презерватив, но тогава ми беше първи ден от овулацията. Панирам се, защото след половия контакт презервативът се беше изхлузил леко и се панирам, че по някакъв начин може да е протекъл. Уж презервативът не беше скъсан и аз не съм усетила нищо странно, но това не е гаранция. Та, през август ми идва два дни по-рано и цикълът е с 1 ден по-къс, 5 вместо 6 дни, и ми се стори по-лек. Септември също ми дойде, този път 6 дни, но до толкова съм се филмирала, че си наоравих двата теста на престо, по един през 2 дни, и двата отрицателни.
Причината за цялата тази хамалогия е, че постоянно ме болят яйчниците, боли ме и по време на секс, а след контакт ми е лошо с дни. По време на цикъла през септември, на последноя ден започна да ми се гади, боляха ме яйчниците и кръста. Така 5-7 дни. Сега не ме болят, обаче имам запек и си мися, че зърната ми са потъмнели. На всичко отгоре четох някакви статии за цветна и скрита бременност и тотално се панирах. Може ли някой да ми каже мнение?
Ps. Знам колко нелогично и смешно звучи, но паниката ме е завладяла на макс. Записала съм си час за лекар, но искам допълнително успокоение. Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не си бременна. Ограмоти се първо как функционира женската полова система преди да четеш за "цветна" бременност, каквато по принцип няма.

# 19
  • Мнения: 46 492
За толкова време, не направи ли поне 1 обикновен тест Simple Smile
На този етап дори няма значение дали е с първата урина, отивай още сега до аптеката, направи го и се успокой.

Няма никаква вероятност да си бременна, но така ще си го докажеш.

И като се убедиш, че не си бременна, не отказвай записания час при доктора. Вероятно някакво възпаление или киста (спокойно, не е страшно) е причината за неразположенията ти.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Пише, че е правила 2 теста.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 477
Изглежда много си се панирала, ама то и аз да имам такъв цикъл 5 - 6 дни, и аз ще се панирам.
Иначе не си бременна.

# 22
  • Мнения: 46 492
Пише, че е правила 2 теста.
Боже, не знам как съм го изпуснала Flushed Grinning

Е, значи да си чака датата за доктор спокойно, бременност няма.

# 23
  • Мнения: 5
Благодаря ви много за отговорите. Съмнявам се най-вече заради  негативните отзиви на "Престо", да нв би да не съм го отчела грешно и т.н. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 46 492
Ами вземи си друга марка.
След няколко минути ще видиш, че не си бременна и ще се успокоиш Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7
Здравейте! Днес е 40-ти ден от цикъла ми, последната ми менструацията започна на 8-ми Август и приключи на 13-ти. Когато с приятеля ми правихме секс с презервативи, абсолютно всеки път не е имало проблем, нито се е късал, нито е свършвал в мен. Последните ми три цикъла бяха по 32, 31 и 36 дни. Днес е ден 40 и не съм правила секс от седмица и половина вече тъй като четох, че го забавяло, а и по принцип по това време от месеца имам повече болки тъй като шийката ми слиза ниско долу и е лесно достижима. Пия Геритамин от няколко дни, за да помогна на хормоните ми да се балансират (той ми беше препоръчан от семейна приятелка доктор още като бях малка, защото бях ужасно нередовна до момента, в който започнах полов живот през Март тази година. Преди 5-6 месеца се наложи да пия Ескапел, защото стана два пъти беля и с приятеля ми не сме нито на възрастта за това, нито сме изобщо приблизително отговорни за такова нещо. Възможно ли е в момента да ми се регулира цикъла заради Ескапел и заради това да ми закъснява тъй сме 100% сигурни, че не е ставала беля?

# 26
  • Мнения: 46 492
...Днес е ден 40 и не съм правила секс от седмица и половина вече тъй като четох, че го забавяло...
Няма как да го забави.

Имате нередовна менструация, това че няколко пъти се е появила, не значи, че вече е редовна. При някои момичета е така и с времето се регулира, при други остава и в по-късна възраст, при трети се установява хормонален проблем.
Времето ще покаже.

Но при всички случаи е добре да не опирате пак до Ескапел.

# 27
  • Мнения: 7
...Днес е ден 40 и не съм правила секс от седмица и половина вече тъй като четох, че го забавяло...
Няма как да го забави.

Имате нередовна менструация, това че няколко пъти се е появила, не значи, че вече е редовна. При някои момичета е така и с времето се регулира, при други остава и в по-късна възраст, при трети се установява хормонален проблем.
Времето ще покаже.

Но при всички случаи е добре да не опирате пак до Ескапел.

Старая се никога повече да не ми се налага да стигам до купуването на това хапче. Но благодаря за отговора, надявам се, че скоро ще ми дойде тъй като се стряскам вече и си измислям всякакви глупости.

# 28
  • Мнения: 8 029
Здравейте,
абсолютно нова съм в темата след 1г и 7м и 4-ри инсеминации вече и аз се добавям. По приложения калкулатор днес влизам в 4г.с.
Първи преглед ще направим на 23.09 Simple Smile
Имам малко глупав въпрос относно секса в началните семеци, можете ли да ми кажете при вас как е било и имахте ли въздържание?
След над година опити и инсеминации не си се "добавила" в правиланата тема "Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори за непланиращи бебе - 3 част. А и "влизам в 4г.с." е някъде около срока в който имплантацията предстои всеки момент Hands V Ако броиш седмиците от овулацията, то "влизаш" в 6г.с. т.е. минала е седмица закъснение.
При установена желана бременнист си за раздел Бременност и раждане с група Бъдещи майки
https://www.bg-mamma.com/?board=445...
там има тема "Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори" https://www.bg-mamma.com/?topic=1243400

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте, цикълът ми закъснява вече 11-ти ден, а ми е точен или с 1/2 дена разлика,на 6-ти ден си направих тест,но беше отрицателен. С приятелят ми го правим с презерватив, но възможно ли е да е станало нещо, с което да е станала белята-не знам 😅 доста обилно си хапвам последните седмици,а по принцип ядях по 2 пъти на ден. Ако можете да ми кажете нещо или да ми дадете съвет ще съм много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт