Мъж и дете- помощ!

  • 9 026
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 13 596
Не е въпрос от кой тип е бебето, а от кой тип е майката. Някои жени успяват да се организират и да се справят, на други им е трудно.

# 196
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, тези по- студените майки, на които не им е трудно да оставят бебето да си реве, за да свършат малко работа. Ако си такава майка, можеш всичко да свършиш, дори с най- ревливо бебе.

# 197
  • Мнения: 12 887
Не мисля, че има такива студени майки, бебето да плаче, а тя да бърка манджи или да мие чинии.
По-скоро бебетата имат нервни периоди и спокойни периоди. Явно при авторката бебето е в нервен период.

# 198
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Първото ми дете, момче, нямаше периоди, до 6 ти месец, ако не ме вижда или помирисва, се скъсваше да реве, сякаш го дерат, а щом ме зърне- се ухилваше до ушите и така...  С второто нямах никакви проблеми- където го оставех, там си се заиграваше, усмихнат и спокоен, почти винаги.

А пък аз съм си една и съща майка- може би малко по- организирана с второто, но и да не бях, то си беше приказка за гледане..

И с двамата, сега, като по- големи, ми е приятно да си говоря и нямам проблеми, макар големия, да е сто пъти по- самостоятелен Simple Smile Обратното на това, което бебе като бебе

# 199
  • France
  • Мнения: 13 051
Ако се вярва на майка ми съм била много спокойно бебе. На 2 месеца съм спяла по 8 часа на нощ. Взимала е изпити по медицина, докато съм и била в скута. Като се запозна с Монстърчето се хвана за главата. Не можеше да повярва, че едно дете може да реве толкова. На 5 месеца се събуждаше по 4 пъти на нощ, почна да спи добре чак на 9 месеца. Пробвахме всичко, дори и хомеопатия и остеопатия. Накрая бях готова да платя и на африкански вещер. Не можех да го извеждам за дълго, нито да имам достатъчно време за каквото и да е. Спеше по 30 мин и после рев до задушаване. Невъзможно беше да го оставиш в една стая да се нареве, по лошо ставаше. Само на ръце Weary

# 200
  • Мнения: 3 159
За мен основното е да не е маниак на чистотата и да потърси колкото се може повече помощ от където може. Свекърва, майка и, външна платена помощ, ако може. Знам, че ще кажете - бащата, но в случая само повече сили ще изхаби да го промени, по добре да опита там, където по лесно ще успее. Някои мъже вари ги, печи ги трудно им е с бебе. По добре да пробва пак като се поочовечи и може да се заиграват или да излизат на разходка.

И да не се старае да бъде супер майка, сега това доста се внушава, че жената трябва да може всичко.

За ясла - като проходи може да потърсиш някъде почасово да го даваш. Дори и да не е всеки ден. Даже може да е ползотворно за детето, пък и за майката малко въздух.

# 201
  • София
  • Мнения: 13 596
Ако има майки, на които не им пука дали бебето им реве, те по-добре хич да нямат бебета.
Говоря за съвсем друго. За запазване на спокойствие от страна на майката, за да не се предаде нервността й на бебето. За търсене на различни варианти (слинг, цедилка, люлка) за чисто физическо съхраняване на майката, защото бебето не остава с месеци 3-4 кг. За пренареждане на приоритети в домакинството, защото с малко бебе не е задължително къщата да е под конец за сметка на почивката на майката, когато детето й спи.

Poppy, а детенцето ти спокойно ли е навън? Много бебета се успокояват на открито в количката и могат да спят с часове. Така поне ще можеш спокойно да си починеш и да учиш. Ако разходките действат успокояващо, зарязвай готвенето и трохите и изкарвай повече време в някой парк. Пък мъжът ти да се помръдне да сготви/да поръча храна и изчисти, а прането да си го носи на химическо. В пералнята пускай нещата на бебка и включвай отложен старт, докато се разхождате, а вечер му кажи да простре, докато ти изкъпеш бебето или наопаки. Simple Smile

# 202
  • Мнения: 51
Ако има майки, на които не им пука дали бебето им реве, те по-добре хич да нямат бебета.
Говоря за съвсем друго. За запазване на спокойствие от страна на майката, за да не се предаде нервността й на бебето. За търсене на различни варианти (слинг, цедилка, люлка) за чисто физическо съхраняване на майката, защото бебето не остава с месеци 3-4 кг. За пренареждане на приоритети в домакинството, защото с малко бебе не е задължително къщата да е под конец за сметка на почивката на майката, когато детето й спи.

Poppy, а детенцето ти спокойно ли е навън? Много бебета се успокояват на открито в количката и могат да спят с часове. Така поне ще можеш спокойно да си починеш и да учиш. Ако разходките действат успокояващо, зарязвай готвенето и трохите и изкарвай повече време в някой парк. Пък мъжът ти да се помръдне да сготви/да поръча храна и изчисти, а прането да си го носи на химическо. В пералнята пускай нещата на бебка и включвай отложен старт, докато се разхождате, а вечер му кажи да простре, докато ти изкъпеш бебето или наопаки. Simple Smile

Не спира да плаче като я извеждаме, не я обича грам тази количка, не знам защо. В колата седи мирно в столчето.

# 203
  • София
  • Мнения: 13 596
Най-малкият не обичаше в количката, защото беше свикнал при толкова каки все някоя да го дондури. Затова му взехме ергономична раница и така си го разхожда в парка. Той си спеше гушнат, а аз си четях книга на някоя пейка или ходех на кафе с големите дъщери. Пробвала ли си с раница или слинг?

# 204
  • София
  • Мнения: 2 452
Моят син също спеше по половин час, не ревеше много, но това неспане ме побъркваше.
Случайно открих, че спи по-добре, ако до него има моя обличана дреха, явно му миришеше на мама.
Коликите облекчавахме със стопляне на коремчето (със сешоар, възглавничка за нагряване) и после повиване с одеяло. Все още е горещо, не знам дали е удачно за момента да се ползва този метод.

# 205
  • Мнения: 12 887
...Относно бутането на трохите- нямам нищо против да помета за 2. мин. , но не може ли поначало да не ги бута на земята? За мен е неуважително и е липса на възпитание. За ученето - ще го избутам, няма да прекъсна, защото прекъсна ли повече няма и да продължа. Разбирам и знам че детето е важно но и ученето ми е важно, вложила съм много труд и време в него 🙂 ...За прането - Вече сме на 3ти вид АМ. Връща и не иска да яде. По 1 пералня на ден има нейна със сиг. Отделно ако я сложа на кревата да спи до мен, пък аз нещо си чета примерно в 80% повръща на наще чаршафи и трябва да се изперат. Аз никъде не ходя, но се нахраним и повърне върху мен. Отделно мъжа ми хвърля негови дрехи и работни също. Так че може не всеки ден да са 3 перални, но две със сиг трябва да се пуснат.
Попи, на мъжа ти каза ли му да не бута трохите на земята? Според мен, по-добре на масата да си останат и ти после да избършеш масата или да изтръскаш покривката, отколкото да стъпвате по трохи.
Разбирам те напълно, че държиш на ученето: заради пустото учене аз навремето си отложих раждането на деца за след завършването, та свекъра, свекървата и майка ми ми дуднеха за какво съм се оженила, като не ща да раждам. Ти си имаш детенце, чудесно. Моите уважения за решимостта и труда ти.
Малката не се ли оригва, та така повръща непрекъснато и само трябва да переш?

# 206
  • Мнения: 51
Не винаги се оригва, даже вечер преди лягане много рядко. Не съм ползвала раница или слинг, не знам, мислех че е малка още. Не знам много много и търся и чета в интернет 🙂

# 207
  • Мнения: 2 379
За постоянното повръщане може да слагаш и лигавници или бандани и като видиш, че връща забърсваш и слагаш нов. Така ще пазиш дрехите, а леглата с подложки или бархетни пелени( или там някакви памучни). С първото дете, докато пишех дисертация си купих евтин таблет и свалях много информация на него. Така можех да чета навсякъде и с една ръка. Направи си и програма за готвенето, бързи и лесни неща. Не знам претенциозността на половинката ти в какво се изразява, но готви неща, които не ти отнемат време и може да се съхраняват в хладилник/фризер. Готвиш двойно и затваряш за следващия път. За личните взаимоотношения......вече казах мнение, но виждам че даваш и допълнителна информация. За мен на този етап скандал би довел само и единствено до раздяла( временна или постоянна). Има един лаф, който ми допада : "Няма трудни деца, има изморени родители." Ако трябва прави списъци и степенувай от най-важно към маловажно и виж кои неща могат да се отлагат във времето.

# 208
  • София
  • Мнения: 13 596
Слингът може още от раждането да се ползва. Има и раници с позиция за 0-ва възраст.
За да се оригне бебето, трябва да го държиш на рамото си или ако е с рефлукс между коленете си по коремче с главата напред. В нета има картинки как. Докато не се оригне, не е добре да ляга.

# 209
  • Paris, France
  • Мнения: 14 250
поппи, щом реве в количката, а в колата седи мирно в столчето мисля, че количката не му е удобна. За моя син първо купихме столче (Без него не изписват) и кенгуру. Изписаха го 1.800 грама. В столчето постилах едни дунапрени, така, че да е мекичко. Да, ама в кенгурото, което беше едно черно, Борн Борг или нещо такова се казваше, но вече не помня точно, защото все пак са минали почти 2 десетилетия оттогава, ревеше и не щеше изобщо да седи. Чудех се как ще го мъкна по разни, почти ежедневни консултации като реве така. В болницата пробвах да го разхождам в количка с кош и ореваваше орталъка. Купихме количка от Mothercare, една от най-евтините, която ставаше изцяло легнала като се дръпне един шнур и пак така се вдигаше. Не беше мека, но купихме едно чувалче, на което се махаше горнището и можеше да оставя само долната, мека част. Слагала съм и допълнителния дунапрен в количката, нагаждайки гърба и за да подпира добре.

Ако го слагаш в количка с кош, с плоско дъно е нормално да реве след като има рефлукс. За моя син никога не слагахме количката изцяло плоска, а леко повдигната. Като се разревеше и не можех повече да го нося го свалях, слагах го в количката и в Хайд парк тръгвах по тревата, така че да тръска, а не по асфалт. От тръскането заспиваше моменталически. После само си отивах пеша до нас, качвах количката, теглейки я до третия етаж!!!!!!!! и го оставях да спи в нея. В колата е полуседнало бебето и леко го тръска.

Като бяха малки и превъзбудени децата ги слагаме, както са с пижамите, в колата и до 15 мин заспиваха. После с количката ги пренасяме до леглата им. Сигурно не е възпитателно, но системата работи.

Ако количката ти е с кош, можеш да нагласиш пухени възглавници и одеала така, че дъното да не е плоско.

Можеш да сложиш увити хавлии между вратлето и главата ако така му е удобно, да го слагаш настрани с увита хавлия между крачетата и пред корема. Това го научих в неонатологията за недоносени и го прилагах, макар че ми казаха да не го правя у дома. Бебетата са релефни и не им е удобно на члоско, твърдо и студено или горещо място.

Другото беше, че когато навън е студено загрявах постелките с тухла, в сушилнята машина, на парното, радиатор, а когато е много горещо слагах заледени пликове с гел, от тези за хладилни чанти. Трябва да ги махнеш, обаче, преди да го сложиш там за да не се изгори или замръзне ( минус 18° стават в камерата или фризер тези пакети и изгарят кожа)

Като наддаде взе да му харесва в кенгурото, но само ако гледа навън. Така обиколи света. Дъщеря ми не обичаше да и висят краката, но седеше кротко вързана на гърба.

За оригването- трябва леко да я потупваш и да не я слагаш да ляга докато не се оригне. Права на рамото ти с налка кърпа там или на коленете ти леко изправена с корема надолу. Помоли акушерката да ти покаже. Масажираш гръбчето и леко потупваш. Така ми казаха на мене. Понякога отнемаше 15-20 минути. Ако не се е оригинал- в столчето за кола.

А след като спи в колата, можеш да пратиш мъжа ти да го разходи, а ти през това време да почистиш, да учиш, да спиш или каквото искаш да правиш. Тъкмо няма да ти е в краката непрекъснато.

Адаптирани мляко - никога не се сменя изведнъж. Дава се смесено със старото, после по едно хранене дневно и ако видиш, че не и понася сменяш. Така ми препоръчаха на мене.

Общи условия

Активация на акаунт