СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 791
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 538
И при нас блъскане на главата няма, но съм преживявала всички други истерии по различен начин с децата - тръшкания, търкаляния по земята, пишене и ревове с цяло гърло, истерии. Не помня добре колко време са продължили тези периоди при другите ми деца, но не е било много според мен - имала съм късмет. Иначе това със скриването съм го прилагала и работи, проблемът е, че не може да се приложи навсякъде. Виждала съм го и при други майки да работи много добре. Децата са вече в доста осъзнат период и които са с по-силен характер са способни много дълго и драматично да си отстояват желанието. Аз понякога съм отстъпвала, понякога просто съм изчаквала драмата да премине, но се искт много здрави нерви и непукизъм към реакциите на околните и тяхното мнение и погледи. Казвала съм си - тия хора няма да ги видя вероятно повече, трябва да устоя на драмата и всичко ще премине. Голяма част от хората всъност много добре разбират тези ситуации Simple Smile
Децата обикновено усещат слабостта на родителя - на обществени места сме готови да не привличаме вниманието на околните, за да пазим тишина и сме склонни да отстъпим, за да не пречим на другите. В нас обаче съм се развихряла много повече, даже някак откачено - в много критични ситуации съм започвала да се държа като тях - децата. Това наисъина ги шокира, защото те прилагат тактики спрямо поведението ни като възрастни и някакво нетипично поведение ги сварва неподготвени.

# 286
  • Мнения: 556
Привет, момичета!
Отдавна никой не е писал, а аз днес пуснах Сияна на ясла, та реших, че имам време да отворя темата😀
Как сте?
Ходят ли вашите съкровища вече на ясла и как им се отразява промяната?

# 287
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте,
Моето момче ходи на ясла от април, като беше ваканция целия август. Сега отново е на линия и много му харесва. Аз да попитам махнахте ли памперса и как се случват нещата? Ние започнахме преди 2 седмици ми се вижда доста трудна тази задача.

# 288
  • Мнения: 149
Ние сменихме частната ясла с държавна. Уж свиква бързо, много адаптивна си очертава да бъде. За два дни схваща къде, с кого е и как да се държи, дано да ѝ харесва там, че се глася до училище да не я местя никъде 😂 памперса го махаме от отдавна, но си оказа че мама няма нерви за тая работа още. В градината когато водят други деца до тоалетната и моята ходи с тях, сяда на тоалетната ама кога направи нищо, кога не. Сега взех книжките за Каю, дано да помогнат и те с идеи.

# 289
  • Мнения: 556
И ние не сме махнали памперса, правихме няколко опита, но изобщо не ѝ пука, че са ѝ пълни гащите.
Днес е ходила на гърне с останалите, което адски ме учуди, защото вкъщи дори клипчетата с гърне се превъртат😂
Аз също нямам нерви, ще изчакам още малко, те повечето деца покрай нас махнаха памперса от раз на 2 и половина.

# 290
  • Мнения: 149
И ние не сме махнали памперса, правихме няколко опита, но изобщо не ѝ пука, че са ѝ пълни гащите.
Днес е ходила на гърне с останалите, което адски ме учуди, защото вкъщи дори клипчетата с гърне се превъртат😂
Аз също нямам нерви, ще изчакам още малко, те повечето деца покрай нас махнаха памперса от раз на 2 и половина.
и аз съм реша ,че 2 и половина е идеална възраст за тази задача. Ако успее сама преди това, супер, ако ли не, в къщи с мен докато не стане. Тя казва понякога че има ако, ама в повечето случаи акото е вече факт 😀

# 291
  • Мнения: 1 782
И моята девойка днес тръгна на ясла и беше там за 2 часа (с баща си през цялото време). Имат период на адаптация 2 седмици, но в зависимост от детето може и по-бързо да се случат нещата. Втората седмица по план трябва да остане да спи там, но може и да пробваме спането още тази седмица.
Памперс пробвах да махна 2 пъти, но не стана. Тя изобщо не си казва кога иска да пишка или да ака. Напишка се няколко пъти и много плака, но нищо не се промени. Предполагам в яслата ще гледа другите деца и ще се научи.
С говоренето сме до никъде. Казва много малко думи и като цяло не иска да говори. Комуникира, но не говори още. Живеем в чужбина (слуша 3 езика, ММ е чужденец) и не съм се притеснила изобщо, но понякога ми се иска да си "поговорим" двете, а не само да сочи с пръст или да кима с глава. Grinning
От доста време се инати за неща, но май чак сега започна реалното тръшкане. Днес не успях да я успокоя около 15-20 мин....

# 292
  • Мнения: 131
Моята госпожица ходи 3 дни на ясла и се разболя. Сега си седи вкъщи. Тъкмо почна да свиква, че първия ден е било страшно и сега пак в изходна позиция. Иначе памперса го махнахме на 1г,6м. И при мен почна да се тръшка, ляга на земята и лежи. Иначе говори много, прави изречения и повтаря всичко, което чуе. Казала съм на баща й да внимава как псува като гледа мачове 🤣

# 293
  • Мнения: 556
О, това с псувните е голям проблем!
ММ псува основно в трафика, но госпожицата е попила и въпреки, че ище не говори един ден падайки се чу звучна псувня от нейната уста😂
Всъщност се оказа, че знае много думи, но просто не ги казва.
Беше 1 месец сама при баба и дядо и малко се поотпусна с думичките, че баба не знае Ъъъ какво значи😊

# 294
  • София
  • Мнения: 1 538
И Павел тръгна на ясла миналия понеделник и след 2 дни потекоха сополите и го спрях. Днес подновихме, но адаптацията започна от начало. Взимам го на обяд. Първия ден плака като го оставихме, но го взех много щастлив. Втория ден баща му го води и изобщо не е плакал, като го взех си играеше и закачаше. А днес пак си поплака Sad Дано бързо да свикне и да не боледува много.
Памперсите не сме ги махнали, казва, в момента, в който се изпуска. Още не успява да стиска.
Също още се и кърмим вечер .... но и това не бързам да го променям. Първо да се адаптира и да тръгна аз на работа Wink

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 23:21 от katya_pk

# 295
  • Мнения: 149
И Павел тръгна на ясла миналия понеделник и след 2 дни потекоха сополите и го спрях. Днес подновихме, но адаптацията започна от начало. Взимам го на обяд. Първия ден плака като го оставихме, но го взех много щастлив. Втория ден баща му го води и изобщо не е плакал, като го взех си играеше и закачаше. А днес пак си поплака Sad Дано бързо да свикне и да не боледува много.
Памперсите не сме ги махнали, казва, в момента, в който се изпуска. Още не успява да стиска.
Също още се и кърмим вечер .... но и това не бързам да го променям. Първо да се адаптира и да тръгна аз на работа Wink
И аз кърмих още когато Яница тръгна на ясла и ужасена обяснявах на директорката как моето дете без цици не заспива 😀. Жената ме успокои,че това им е работата- да си справят успешно с драмите и на втория ден ми пратиха снимка как спи сама и усмихната. Направо се шашнах как са успели. Сега в новата ясла пак се адаптирахме, тя е и по голяма вече, та схваща, но отново го водим безпроблемен период. По въпроса с татковците, ние така разкарахме куклата с която ходеше в началото, татко ѝ я забравяше най редовно в къщи и Яни за 3-4 дни свикна да ходи без нея.

# 296
  • София
  • Мнения: 1 538
И Павел тръгна на ясла миналия понеделник и след 2 дни потекоха сополите и го спрях. Днес подновихме, но адаптацията започна от начало. Взимам го на обяд. Първия ден плака като го оставихме, но го взех много щастлив. Втория ден баща му го води и изобщо не е плакал, като го взех си играеше и закачаше. А днес пак си поплака Sad Дано бързо да свикне и да не боледува много.
Памперсите не сме ги махнали, казва, в момента, в който се изпуска. Още не успява да стиска.
Също още се и кърмим вечер .... но и това не бързам да го променям. Първо да се адаптира и да тръгна аз на работа Wink
И аз кърмих още когато Яница тръгна на ясла и ужасена обяснявах на директорката как моето дете без цици не заспива 😀. Жената ме успокои,че това им е работата- да си справят успешно с драмите и на втория ден ми пратиха снимка как спи сама и усмихната. Направо се шашнах как са успели. Сега в новата ясла пак се адаптирахме, тя е и по голяма вече, та схваща, но отново го водим безпроблемен период. По въпроса с татковците, ние така разкарахме куклата с която ходеше в началото, татко ѝ я забравяше най редовно в къщи и Яни за 3-4 дни свикна да ходи без нея.
Вчера го оставих с приспиване. През цялото време гледах телефона дали ще ми се обадят да си хо взема, но никой не се обади. Оказа се, че е заспал много бързо и е спал над 2 часа. Simple Smile наистина е така. Те само с мама заспиват трудно Simple Smile

# 297
  • Мнения: 131
Вие как приспивате децата. Напоследък при нас е мъкааааа. Спи сама в стая, от април, но сега преди 22 не заспива. А вчера заспа в 23:30. За денонощие и се събират 11 часа сън, което ми се струва малко. Мисля да почна да давам Дормикинд на Mama Nature.

# 298
  • София
  • Мнения: 625
При нас също приспиването е дълго и мъчително. Иска да пие вода, да яде, става да се разхожда. Обикновено заспива между 22 и 23 ч. И сутрин ставането за ясла също е мъчително, защото не може да го мръднем от леглото в 7:30. Факт е че и при нас поведението му вкъщи и в яслата коренно се различава. Там отдавна отказа бибата и си спи без нея. Вкъщи точно обратното, освен че не иска да заспи без биба не я вади от устата си и през останалото време. Стана супер привързан към нея.
Вече започна да казва доста неща и е много смешен като говори с бибата. Обяснявам му, че не го разбирам като ми говори с биба в уста и никой от нас не говори с биба. Сваля я за малко, казва нещо и пак в устата.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 538
Вие как приспивате децата. Напоследък при нас е мъкааааа. Спи сама в стая, от април, но сега преди 22 не заспива. А вчера заспа в 23:30. За денонощие и се събират 11 часа сън, което ми се струва малко. Мисля да почна да давам Дормикинд на Mama Nature.
На гърда Joy (а следобед в количката навън). По тези два начина с мен заспива бързо и лесно, но опитам ли само с лягане и гушкане, няма шанс. Вечер ляга към 9-9:30. Сега намалява часът на лягане постепенно с идване на зимата и намаляването на светлата част на деня. Когато се е налагало баща му да го приспива, е било мъка. Над половин час са се мъчили. В яслата обаче явно са магьосници Grinning

Децата са различни, някои лягат по-късно, други по-рано. Някои спят по-малко от други. Дъщеря ми е от късно лягащите, още преди години спрях да й се налагам след мноого дълго мъчение да я слагам в 8-9 да спи (заради критики от роднини). Много си е добре. Сутрин в 7 е станала бодра и свежа, а доста често ляга между 10 и 11 (понякога дори след 11). Казаха ми, че като тръгне на училище ще си ляга рано, защото много ще се уморява, но за момента не наблюдавам такава промяна (но са минали само 2 седмици откакто е ученичка).

Общи условия

Активация на акаунт