СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 793
  • 306
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 131
Уффф и това с бибата беше мъка, забравихме я като тръгнахме за морето и беше ад. Ама нали си бях навила на пръста, че трябва да я махаме. Ами излезе ми през носа. Сега не се сеща за нея, но заспиването е мъка. Тя говори изброява семейството, после започва да брои (нали 7,8,9,3). Започва и тя още една приказка и още една, после иска вода, да пишка, без одеало, с одеало. Не мога да чакам до 1клас, за да заспива в 21 🤣🤣🤣

# 301
  • София
  • Мнения: 625
Оххх Ариана, много ме разсмя. И аз се чудя до кога ще чакаме за едно нормално заспиване 😬

# 302
  • Мнения: 131
Оххх Ариана, много ме разсмя. И аз се чудя до кога ще чакаме за едно нормално заспиване 😬
Ами така де за всяко нещо си казвах то е период, ще го израсте. То не бе колики, зъби, регресия на съня, фази на растежа... Ама хайде поне заспиването да минава гладко. Защо не се е метнала на мен незнам🤷‍♀️ Аз лягам и до 5мин съм заспала. Тя защо се върти по 1 час...

# 303
  • София
  • Мнения: 1 538
То както писах и първи клас да стане, пак не е сигурно, че ще заспива в 21 Joy
При нас проблемът се реши, когато спрях да се напрягам за глупости Simple Smile тоест голяма работа, че станало 10 вечерта пък те не искат да си лягат. Понякога са се изкъпали, измили са си зъбите, облякли са пижамите и си говорят или играят до късно след това в своята стая. Ние си имаме нашето време (доколното малкия позволява), а те си лягат като им се доспи. Преди ми се е случвало да ходя през 5 минути да им правя забележка да заспиват, а не да си говорят. После се замислих как и на мен ми е приятно да си говоря с мъжа ми преди лягане или да чета книга или каквото и да е. Явно и с децата е така. И ги оставих да си говорят и играят като искат. Те сами си усещат като са по-изморени - например ако са били през деня на ски училище, вечер в 8-9 вече са заспали. Докато сутрин стават без да ги будя многократно, всичко е наред за мен.
Сега и малкия да започне да спи така хубаво през нощта и нещата ще си дойдат на мястото. Дъщеря ми започна да спи спокойно по цяла нощ без будене, на годинка и половина. Големия ми син на 2. А малкия сега е на 2 и още се буди през нощта.

# 304
  • Мнения: 1 782
Момичета, будите ли децата за ясла или си стават по-рано и имате време да се подготвите и да ги заведете?

# 305
  • София
  • Мнения: 625
Мен също не би ме притеснявало лягането ако няма проблем със ставането. При нас проблемът е, че когато заспи толкова късно сутрин много трудно го вдигаме за ясла.Будим го, той заспива, крив е, плаче и така. Освен това виждам, че му се натрупва умора по този начин, която също рефлектира в кофти поведение. Иначе съм напълно съгласна с Катя и не бих припирала толкова за стриктен режим, то и сега не държа да е стриктен, но си наблюдавам детето и като знам, чее утре няма да може да стане, ще е кисел и недоспал и се опитвам да го прикпя по-рано, което си е голямо приключение.

# 306
  • София
  • Мнения: 1 538
Да, това вече е друго. Странното при нас е, че дъщеря ми, която е най-късно лягаща от децата, става почти винаги сама и даже не чака да ходим да я вдигаме. Обикновено към 7 вече е станала. Малкия и той става рано, до скоро ни будеше всички в 6:30, но вече си поспива до 7-8. Не е трудно да го вдигна за ясла, или се буди сам, или като го събудя става почти веднага. Но него го приспивам по-рано от тях - към 9-9:30. Брат му обича да си поспива до по-късно, но другите не му дават шанс за това с тях става и той.

Общи условия

Активация на акаунт