Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 28 156
  • 801
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 020
Ама, моля ви се, те с часове играят в мрежа големите, лягат и стават със социалните мрежи, стриймовете, вие сте се закахърили как щели да учат пред монитора!
Ако към това добавиш задължително време онлайн ... Моето дете все още е с регулиран достъп до  интернет и устройство. 20 минути два пъти на ден майнкрафт. Сигурно и в тая игра има разни простотии, но тя естествено продължение на любовта му към лего и засега умерено става. Не харесва игри със стреляне и убийства. С него коментираме че и в майнкрафт понякога е по-лесно да победиш (демек убиеш) за да получиш ресурс. Например взимаш по-лесно вълната на овцата ако я убиеш, когато нямаш ножица да я пострижеш. Разпитвам го какво прави с различните ресурси, имам чувството че наред с познавателните неща се вкарват и разни неверни възприятия за действителността. Той ми разкава и коментираме. Може да ползва устройство и ако тряба да намери нещо с учебна цел или иска да си купи нещо със спествени пари и търси къде е най-евтино. На 10 години е. Самият той ако престои повече пред екрана признава че го заболява главата и по погледа го познавам че изпитва дискомфорт, все едно му е влязало нещо в окото. При последни прегледи вече няма далекогледство.

# 736
  • Мнения: 2 182
Това е въпрос на семейна организация. Или сега ще ми кажеш, че децата лежат по цял ден пред компютъра или с таблета и не се мърдат по друг повод, освен да отидат до тоалетната и до хладилника?
Нищо подобно няма да ти кажа, избягвам да пиша глупости, особено когато не са по темата обучение. Не говорим за лятната ваканция.

# 737
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, Спаркълс, ти някога играла ли си компютърни игри? Какви двайсет минути, това е като някой да ти даде само една трошичка от тортата! Или теб навремето да те бяха пускали да играеш с другите деца 10 минути, вместо 2 часа. Живо мъчение. Мисля, че преувеличаваш и сама му насочваш вниманието към някакви неща, за които дори не се замисля по време на игра, само му разваляш удоволствието от играта. Моите също играеха майнкрафт, зная за какво става въпрос, просто на мен ми беше скучна и не я играех. И Лиг ъф леджънд играеха, и всичко.   Детето си е твое, но според мен ограниченията, които му налагаш са по-скоро мъчение, отколкото предпазващи. Вече е на 10, пубертетът чука на вратата.

И какво като не говорим за лятната ваканция - след цял ден учене пред монитора, могат да се поразмърдат да помогнат вкъщи, тъкмо очите им и мозъците им ще си починат, че и полезна работа за семейството ще свършат, ще се социализират вкъщи покрай общото приготвяне на вечерята.

# 738
  • Мнения: X
С присъствено обучение имат време за учене в училище и "екрани", след като се прибере от училище. Щом при ДО се налагат "екрани", то тогава могат да прекарат останалото време, далеч от тях...
Но в случая е по-лесно за родителите да кажат..." Толкова си блъсках главата докато си научи урока, на ти сега лаптопа, таблета и пр. прави каквото искаш за да си почивам."
Всеки разбира темата, както си иска.. Предпочитам детето ми да учи онлайн, но всички да сме живи и здрави, и да не се тъпчим с лекарства в тази ситуация.
Вчера писах точно за това - 3дни на училище и половината клас сополиви, защото стояли на 2 отворени прозореца. Отворените прозорци явно са като предпазна мярка от вируса, но в същото време и причина за настинка..

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 10:46 от Анонимен

# 739
  • Мнения: 2 182
еее, Спаркълс, ти някога играла ли си компютърни игри? Какви двайсет минути, това е като някой да ти даде само една трошичка от тортата! Или теб навремето да те бяха пускали да играеш с другите деца 10 минути, вместо 2 часа. Живо мъчение. Мисля, че преувеличаваш и сама му насочваш вниманието към някакви неща, за които дори не се замисля по време на игра, само му разваляш удоволствието от играта. Моите също играеха майнкрафт, зная за какво става въпрос, просто на мен ми беше скучна и не я играех. И Лиг ъф леджънд играеха, и всичко.   Детето си е твое, но според мен ограниченията, които му налагаш са по-скоро мъчение, отколкото предпазващи. Вече е на 10, пубертетът чука на вратата.

И какво като не говорим за лятната ваканция - след цял ден учене пред монитора, могат да се поразмърдат да помогнат вкъщи, тъкмо очите им и мозъците им ще си починат, че и полезна работа за семейството ще свършат, ще се социализират вкъщи покрай общото приготвяне на вечерята.
Това със социализирането вкъщи много ме изкефи 😂 Изобщо лозунгите, които издигаш де. Като помогне за слагането на масата за вечеря за 15мин, ще компенсира 7-те часа пред монитора? 😂

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Не знам дали сте го обсъждали,защото нямам много време да чета,но дали сте чели или чули,че родителите на карантинирано дете имат право на болничен  за периода на карантината?

# 741
  • Мнения: 2 020
Вчера писах точно за това - 3дни на училище и половината клас сополиви, защото стояли на 2 отворени прозореца. Отворените прозорци явно са като предпазна мярка от вируса, но в същото време и причина за настинка..
И аз бях на тази позиция за ДГ на детето. Смятам че заради моята предпазливост детето е било ощетено откъм жизнен опит. Иначе беше здраво, да. Сега е голям и боледува рядко. Искам присъствено обучение без  някой да се вторачва в училищата заради "ковид". Искам и нормално функционираща здравна система при която детето да получи нормално внимание затова че е хванало досега нормалните вируси. Не знам дали през учебната година ще има право да боледува от други вируси. И в целия свят е същото. Какво ще излезе не знам.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 20:39 от Sparkles

# 742
  • Мнения: 2 020
Не знам дали сте го обсъждали,защото нямам много време да чета,но дали сте чели или чули,че родителите на карантинирано дете имат право на болничен  за периода на карантината?
Някой по-горе се възмущаваше че вместо да имат право на болничен имат право на някакви други обезщетения обързани с доход.

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 7 046
На 10 години е. Самият той ако престои повече пред екрана признава че го заболява главата и по погледа го познавам че изпитва дискомфорт, все едно му е влязало нещо в окото. При последни прегледи вече няма далекогледство.

Ако е така проучете какъв ви е монитора и ако трябва го сменете. Повечето родители купуват най-евтините монитори с цел да спестят, но те често се оказват най-некачествените. Аз също съм получавала зямайване от некачествен манитор. Купувайте само flicker free монитори (или лаптоп с такъв екран), защото при тях няма трептене или е минимално. Екраните на телефоните са по друга технология. При тях няма такова трептене, там проблема е яркостта. Сложете приложение за blue filter да намалява синята светлина за щадене на очите.

# 744
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, да, това за социализирането е така - нали все нямало време, всеки бил пред монитора, родителиет трябва да работят, не могат само с домашните да се занимават при ДО - ето, хващат се децата и започват дружно с родителиет да домакинстват малко, а докато вършат заедно една работа, в която повече се искат ръце, отколкото ум, си говорят, шегуват се и изобщо е фън!

# 745
  • Мнения: 7 474
Днес в едно от сутрешните предавания чух много точна формулировка на сегашната ситуация с пандемията. С една дума без много обяснения - използва се ситуацията с ковид-а за да се решат геополитически проблеми ,които преди това са се решавали с войни.Преразпределение на света,срив на определени икономики и борба за надмощие и власт.Оказваме се пешки в една безумна игра,в която са заложили здравето и бъдещето на децата ни.

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 7 046
Как точно се преразпределя света ако децата учат ДО?

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Не знам дали сте го обсъждали,защото нямам много време да чета,но дали сте чели или чули,че родителите на карантинирано дете имат право на болничен  за периода на карантината?
Някой по-горе се възмущаваше че вместо да имат право на болничен имат право на някакви други обезщетения обързани с доход.
Пълен абсурд е в тая България,детето карантинирано,нямаш право на болничен,а е противозаконно да го оставиш само,не че бих го оставила дори и да  е разрешено.Иде ми да се гръмна,дано Господ ни пази ,и не толкова заради вируса,а заради пълните малоумщини  ,които уж мъдрят отгоре.Ще побъркат и нас и децата!

# 748
  • Мнения: 2 182
Ами, да, това за социализирането е така - нали все нямало време, всеки бил пред монитора, родителиет трябва да работят, не могат само с домашните да се занимават при ДО - ето, хващат се децата и започват дружно с родителиет да домакинстват малко, а докато вършат заедно една работа, в която повече се искат ръце, отколкото ум, си говорят, шегуват се и изобщо е фън!
И току-виж в шеги и закачки, се написали домашните за ДО😂 Широко ти е около врата - нямаш ученици, не правиш организация на ДО, можеш да си приказваш хрумки на воля 😂

# 749
  • Мнения: 2 020
Не знам дали сте го обсъждали,защото нямам много време да чета,но дали сте чели или чули,че родителите на карантинирано дете имат право на болничен  за периода на карантината?
Някой по-горе се възмущаваше че вместо да имат право на болничен имат право на някакви други обезщетения обързани с доход.
Пълен абсурд е в тая България,детето карантинирано,нямаш право на болничен,а е противозаконно да го оставиш само,не че бих го оставила дори и да  е разрешено.Иде ми да се гръмна,дано Господ ни пази ,и не толкова заради вируса,а заради пълните малоумщини  ,които уж мъдрят отгоре.Ще побъркат и нас и децата!
  Между болничен и помощ от държавата избира родител при карантина в училище
https://www.24chasa.bg/novini/article/9032741

Общи условия

Активация на акаунт