Операция на щитовидна жлеза -18

  • 46 215
  • 795
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 940
Здравейте, дъщеря ми има възел който обхваща почти целия ляв лоб, проследяващата лекарка засега препоръчва само проследяване.Как мислите
дали да се консултира и със специалист.Тя има и хашимото и приема  25мкг еутирокс и хормоните са в норма.

# 346
  • Мнения: 894
Здравейте, дъщеря ми има възел който обхваща почти целия ляв лоб, проследяващата лекарка засега препоръчва само проследяване.Как мислите
дали да се консултира и със специалист.Тя има и хашимото и приема  25мкг еутирокс и хормоните са в норма.
Аз винаги взимам поне две мнения от специалисти. Но ще вметна нещо важно - бих посъветвала да отиде при друг ендокринолог, а не ендокринен хирург, защото, от всичко изчетено тук  и във фейсбук през годините, не само от личен опит, ендокринните хирурзи винаги казват операция (с малки изключения от конкретни лекари). Отидете при добър ендокринолог, да направи добра ехография - структурата дава информация. Ако има възможност и случаят позволява да, по-добре да се следи и да не се бърза за операция.

# 347
  • Мнения: 1 940
Благодаря ви, така и ще направим.

# 348
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, как ви бяха хормоните след операцията? Аз вече почти месец пия 100мг. елтирокс и днес пуснах тсх и фт4, тсх ми е малко по нормата(0.2370   mlU/L   [0.3-3.6]). Това нормално ли е да така ниско, операцията ми беше 17.06. Благодаря Simple Smile

# 349
  • Мнения: 3 124
И аз пих месец 100мкг и минах на 75мкг по препоръка на лекуващия и бях с 1.2 по спомен след това.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 907
Ако операцията е била заради карционом е нормално - тогава поддържат TSH почи до нула Simple Smile

# 351
  • Мнения: 7
Ако операцията е била заради карционом е нормално - тогава поддържат TSH почи до нула Simple Smile
Да точно заради това ми беше операцията. Благодаря успокоихте ме Heart

# 352
  • Мнения: 3 124
О,да,пропуснах го това, при мен бе Базедова.

# 353
  • Мнения: 894
Ако операцията е била заради карционом е нормално - тогава поддържат TSH почи до нула Simple Smile
Да точно заради това ми беше операцията. Благодаря успокоихте ме Heart
Значи, идеалка е около 0,2.

# 354
  • Мнения: 18
Здравейте!
Писала съм и преди, че съм за операция, но отлагам повече от година. От 3-ма ендокринолози 2-ма са категорично ,,за", 3 -ят се въздържа от коментар. С Хашимото съм и възли в двата лоба: 18/45 мм. и 22/50 мм. ТАТ 734, МАТ 572 отпреди 4 месеца. ТСХ август - 1.60.

Препоръчват ми ,,Каспела" Пловдив. Има ли някой, който да е опериран скоро там? Интересува ме как процедират, евентуално цена, ако е удобно.
Намерих стари мнения и то не много положителни.

# 355
  • Мнения: 632
И аз се интересувам от Каспела и проф. Димов. Има добри отзиви за него, мисля да се оперирам там.

# 356
  • Мнения: 2 818
Здравейте, другата седмица влизам в болница за изследвания и биопсия на житовидната. Колко дни дават след болничния престой болнични? Благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 27 авг 2021, 13:14 от ЕваНиколова

# 357
  • Мнения: 3 124
Аз бях с 30дни и после още 2 пъти по 1 месец взех, но зависи ситуацията.Аз съм с отстранена изцяло.Нямах оплаквания, но си взех болничните.

# 358
  • Мнения: 894
Аз бях с 30дни и после още 2 пъти по 1 месец взех, но зависи ситуацията.Аз съм с отстранена изцяло.Нямах оплаквания, но си взех болничните.
Предполагам казвате за след операцията си, а на госпожата биопсия ще и правят. Аз лично не знам дали се полагат болнични след това, едва ли, защото няма основание. Моята биопсия беше амбулаторно например.

# 359
  • Мнения: 3 124
Ух, не съм прочела явно, да, при мен бе операция и 7 дни бях по клин.пътека.

Общи условия

Активация на акаунт