Операция на щитовидна жлеза -18

  • 46 808
  • 795
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 11 515
Отлагам операция вече втора година. Страх, пандемия, и т.н. Повече страх от болката. Моля някой да каже колко боли след операцията. И дали е с интубиране задължително, че при мен казаха че е със.
От друга страна кардиоложката ми забрани да се оперирам докато не изпитам някакъв дискомфорт, или докато хормоналните ми не излезнат извън норма. И така докато си ги следя и виждам, че са ок, аз си се успокоявам и си трая.
Имам 3 възела по 2 сантиметра в ляво, при което ще ми махнат целия ляв лоб, и един 1 сантиметър в дясно, за който ми казаха, че ще е само частично рязане. Най-откровено мога да кажа, че нищо не усещам, а иначе лекар ми е казал, че на външен вид личи, че е уголемена щитовидната.

# 361
  • Мнения: 1 538
Запишете час за проф. Пандев, доколкото съм чувала е много адекватен в препоръките относно операции.

# 362
  • София
  • Мнения: 11 515
Да, много съм чела за него. И той ги отлага до последния момент. Докато дойде време да се отстрани цялата жлеза. То и при мен най-вероятно ще стане така, де, с това отлагане...

# 363
  • Мнения: 894
Miamim, това е операция с пълна упойка, не е козметична процедура, няма как да нямате тръба в гърлото. Никой не припка с песен към операционната и сам по себе си страхът не може и не бива да е причина за отлагане на операция. Такава може да бъде само обоснована препоръка на лекар. След операцията не боли, има си обезболяващи за целта, да, има дискомфорт, придърпване, всеки се възстановява различно, индивидуално, зависи и колко и как е рязано. Чели сте тук предполагам как много хора споделят, че са изписвани на следващия ден (зависи от практиката на клиниката, напр.за св. Панталеймон в София така четем).

# 364
  • Мнения: 3 124
Аз не търпя силна болка, но мога да кажа, че е преодолимо, не е така страшно нито интубиране, нито операцията, стига да си в добри ръце, зависи настройката, аз знаех, че го правя за мое добро. Така, че от моя гледна точка не е страшно и трудно!

# 365
  • Варна
  • Мнения: 911
Отлагам операция вече втора година. Страх, пандемия, и т.н. Повече страх от болката. Моля някой да каже колко боли след операцията. И дали е с интубиране задължително, че при мен казаха че е със.
От друга страна кардиоложката ми забрани да се оперирам докато не изпитам някакъв дискомфорт, или докато хормоналните ми не излезнат извън норма. И така докато си ги следя и виждам, че са ок, аз си се успокоявам и си трая.
Имам 3 възела по 2 сантиметра в ляво, при което ще ми махнат целия ляв лоб, и един 1 сантиметър в дясно, за който ми казаха, че ще е само частично рязане. Най-откровено мога да кажа, че нищо не усещам, а иначе лекар ми е казал, че на външен вид личи, че е уголемена щитовидната.

никаква болка няма - страхът е по-голям, отколкото самото събитие. Само първите 2 дни по-трудно преглъщах. Тоест първия ден много трудно ядях и пиех вода - най-вече нещо меко като банан. Но не е болка в раната на врата, а болка в гърлото по-скоро. Все пак при всеки е различно и може изобщо да го няма това.

# 366
  • Мнения: 3 124
Да, аз си мислех Мале, кога ли ще ям нещо нормално, сигурно след 100 века, ами не, до седмица и всичко бе като преди.

# 367
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Чета ви от известно време. Пуснах си сама изследвания за костна плътност и резултатите ме парализират от страх. Паратхормат 112 при норма от 15 до 68, калцй 2,26 при норма от 2,12 до 2,62, йонизиран калций 1,17 при норма от 1,05 до 1,32, неорганичен фосфор 0,84 при норма от 0,7 до 1,52. Хормоните на щитовидната са в референтните граници. Витамин Д - 28.
Цяла седмица се опитвам да се свържа с доц. Шинков, защото четох тук добри отзиви. Извадих телефони на частния му кабинет и в Майчин дом, но никой не вдига. В понеделник смятам да ида до Майчин дом с надежда да ме прегледат без час. Приемам всякакви съвети. Ако някой е минал през подобно нещо нека ми пише. Просто съм много притеснена. Благодаря.

# 368
  • Мнения: 44
Здравейте момичета! Чета ви от известно време. Пуснах си сама изследвания за костна плътност и резултатите ме парализират от страх. Паратхормат 112 при норма от 15 до 68, калцй 2,26 при норма от 2,12 до 2,62, йонизиран калций 1,17 при норма от 1,05 до 1,32, неорганичен фосфор 0,84 при норма от 0,7 до 1,52. Хормоните на щитовидната са в референтните граници. Витамин Д - 28.
Цяла седмица се опитвам да се свържа с доц. Шинков, защото четох тук добри отзиви. Извадих телефони на частния му кабинет и в Майчин дом, но никой не вдига. В понеделник смятам да ида до Майчин дом с надежда да ме прегледат без час. Приемам всякакви съвети. Ако някой е минал през подобно нещо нека ми пише. Просто съм много притеснена. Благодаря.
Кърмиш ли?

# 369
  • Мнения: 5
Не. На 54 съм.

# 370
  • Мнения: 894
Здравейте момичета! Чета ви от известно време. Пуснах си сама изследвания за костна плътност и резултатите ме парализират от страх. Паратхормат 112 при норма от 15 до 68, калцй 2,26 при норма от 2,12 до 2,62, йонизиран калций 1,17 при норма от 1,05 до 1,32, неорганичен фосфор 0,84 при норма от 0,7 до 1,52. Хормоните на щитовидната са в референтните граници. Витамин Д - 28.
Цяла седмица се опитвам да се свържа с доц. Шинков, защото четох тук добри отзиви. Извадих телефони на частния му кабинет и в Майчин дом, но никой не вдига. В понеделник смятам да ида до Майчин дом с надежда да ме прегледат без час. Приемам всякакви съвети. Ако някой е минал през подобно нещо нека ми пише. Просто съм много притеснена. Благодаря.
Здравей!
Бързам да те успокоя, че макар и паратхормонът да ти е висок, това не е страшно, защото калцият, който е опасният показател, ти е съвсем в норма. Дишай спокойно! Доц. Шинков е чудесен избор, но в частния му кабинет обичайно ще получиш час за след два поне месеца. Но можеш да направиш конституция с него онлайн в прибожението Healee към Супердок, като избереш него. Отговаря до ден, прилагаш си изследванията. Разбира се, ако се налага преглед с ехограф, това ще се случи по-нататък при него или друг ендокринолог, който си избереш. Но тъй като си много притеснена мисля, че това ще бъдат добре вложени 40 лв за бърза и качествена консултация.
Също така ти пиша като човек, който има в момента аденом на паращитовидна жлеза (това винаги е доброкачествено) и следя тези показатели - паратхормонът също последно ми беше над 100 при тези граници, но за жалост калцият ми е малко над горна граница. Той е и критерият за оперативна намеса. Наблюдават ме доста време вече. Разбирам се може и да има друга причина на повишен паратхормон освен аденом, но високият показател не е причина да откачаш, така да се каже. Витамин Д ти е много нисък, но няма да те посъветвам да пиеш, защото например при мен се оказа, че високите дози вит. Д при този проблем д паращитовидна не е ок. Не знам дали успях да те успокоя, но на твое място бих описала в онлайн консултация със Шинков всичко това - тя е под формата на чет, т.е.има диалогичност.

# 371
  • Мнения: 44
Имах подобни резултати при доброкачествени възли и киста на щитовидната, но кърмех по време на изследването и вероятно затова имах висок паратхормон.

# 372
  • София
  • Мнения: 324
Аз имах аденом на паращитовидна, висок паратхормон и нисък витамин Д. Изследвах се в Ендокринологията, там направих биопсия през 2017 и ме диагностицираха, а се оперирах при доц Сечанов през 2018. Сега се налага да пия само витамин Д.

# 373
  • Мнения: 894
Аз имах аденом на паращитовидна, висок паратхормон и нисък витамин Д. Изследвах се в Ендокринологията, там направих биопсия през 2017 и ме диагностицираха, а се оперирах при доц Сечанов през 2018. Сега се налага да пия само витамин Д.
А как ви беше калцият към момента на операцията?

# 374
  • София
  • Мнения: 324
Проверих, че бях забравила🙂 бил е в норма Calcium Gen 2 - 2.47mmol/L при реф.2.12-2.60. Това при диагностицирането и после преди операцията пак 2.29 при реф 2.1-2.6

Общи условия

Активация на акаунт