НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 6

  • 32 943
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 266
Ооооо първите ни бебета 😍🥳💐 Честито Диди, бъдете много здрави цялото семейство и по-бързо да се съберете заедно! ❤

# 61
  • Мнения: 74
Момичета, ориентирали ли сте се каква козметика ще ползвате за бебето? Аз много се чудя, те са хиляди  - Bubchen, Mustela, Bioderma...

# 62
  • Мнения: 115
Аз съм се спряла на Мустела. Ползвах я преди и бях доволна,а и честно казано тук няма голяма разлика в цените на Мустела и другите.
Мисля,да взема 2 в 1 за коса и тяло,лосион за тяло,олио за масажи и кремче за дупето.
Днес сглобихме леглото. Поръчахме Лорели и искахме да го сглобим,да видим дали всичко е наред,защото ако има нещо,срока за връщане е 14 дни. Много съм доволна. Направено е добре,а шкафчетата са доста дълбоки и ще съберат доста неща. Матрака също е Лорели,не е нищо особено,но понеже размера на кошарата не е стандартен,ще си останем с него. Ще е трудно да намеря чаршафи. Днес взех стандартните който продават за кошари и се оказа,че са доста малки.




Момичета, ориентирали ли сте се каква козметика ще ползвате за бебето? Аз много се чудя, те са хиляди  - Bubchen, Mustela, Bioderma...

Последна редакция: нд, 06 сеп 2020, 20:22 от aniiliev83

# 63
  • Мнения: 202
И аз съм се ориентирала към Мустела. Единствено се чудя дали да не изчакам и първо да видя в родилното какво използват и да пробвам със същото и в къщи.

# 64
  • Мнения: 2 516
И аз съм се спряла на Мустела.
Ани, чудно е креватчето. Колко е голям матракът? 70/140?
Ако не намериш чаршафчета за него, можеш да купиш за юношеско и да ги преправиш. Друг вариант не се сещам.

# 65
  • Мнения: 115
110x62x12cm е матрака. Чаршафите който взех бяха 120×60,с ластик,но се оказаха много малки. И аз мислех като вариант да взема юншески или да търся онлайн 70×140см.

И аз съм се спряла на Мустела.
Ани, чудно е креватчето. Колко е голям матракът? 70/140?
Ако не намериш чаршафчета за него, можеш да купиш за юношеско и да ги преправиш. Друг вариант не се сещам.

# 66
  • Мнения: 1 019
110x62x12cm е матрака. Чаршафите който взех бяха 120×60,с ластик,но се оказаха много малки.


Не разбирам. Мислех, че 120x60 e размера на матрака, за който са ушити чаршафите, затова ми се струва странно, че са малки за матрак 110x62. Вярно, че има 2см разлика в ширината, там ли е проблема?

# 67
  • Мнения: 115

110x62x12cm е матрака. Чаршафите който взех бяха 120×60,с ластик,но се оказаха много малки.


Не разбирам. Мислех, че 120x60 e размера на матрака, за който са ушити чаршафите, затова ми се струва странно, че са малки за матрак 110x62. Вярно, че има 2см разлика в ширината, там ли е проблема?

Да,явно и може би височината от 12см. оказва влияние,защото често този размер матраци са с височина 8 или 10см. Чудих им се и ги мерих,проверявах размера на матрака,но са малки. Може би ако не бяха с ластик щяха да паснат. Странна работа,но факт🤔

Последна редакция: нд, 06 сеп 2020, 22:07 от aniiliev83

# 68
  • Мнения: 202
aniiliev нашето легълце е подобно на вашето.
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=51&pid=143702&sgid=51
Матракът ни е  същият като вашия но 10см. Поне в Аико 12 см нямаше като опция. За чаршафчета не съм мислила още, но добре че сподели. Ние още не сме го сглобили.

# 69
  • Мнения: 482
Честито на мама Диди Blue Heart Blue Heart Нека юнаците растат здрави и весели! Бързо възстановяване и оттук нататък само щастливи и приказни моменти в семейството Revolving Hearts
 Misc Loudspeaker Момичета, видях, че в Айко има намаления на слингове и раници! Misc Loudspeaker
Имате ли идея вече какви дрешки ще вземате за изписването? Аз знам само, че ще е в бебе порт по-дебеличък Joy , но не знам как трябва да се облече бебето в есенните месеци... Thinking

# 70
  • Мнения: 3 040
За самото изписване и аз се чудя какво да купя, но комплекгите, които се предлагат според мен са скъпи и с доста ненужни неща. Порт и аз имам, но ако искам да е в тон с останалите дрехи ще ми бъде трудно да го наглася.
С предното бебе ми беше доста по-лесно, защото беше лято, 35 градуса, и го бях облякла само по едно костюмче, без пелена дори. Макар че ме беше страх пътувахме в колата дори на климатик.
Тогава в родилното ми казаха, че първите около две седмици, въпреки жегите, трабва да е облечено с дълъг ръкав. Новородените нямат добра терморегулация и не усещат топлината по същия начин като нас - възрастните. Бях си взела за изписването няколко варианга - с къс ръкав, с дълъг, но по-тънка материя и по-плътна материя. Облякоха го с най-плътната. Та, сега за зимата ще трябва доста катове освен порта.

# 71
  • Мнения: 1 019
Влизам само да кажа, че в Rayatoys  има промоции на Cybex. Не съм ги гледала дали има нещо интересно, но ако някой търси количка на тази марка да знае. Явно септември е месеца на намаленията.

# 72
  • Мнения: 482
Момичета, четох мн добри отзиви за козметичната бебешка серия на Бебо, не ги бях чувала, но разбрах, че са български, по-евтини и може би по-добри дори и от  мустела. Някой да е пробвал?

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 234
Момичета, четох мн добри отзиви за козметичната бебешка серия на Бебо, не ги бях чувала, но разбрах, че са български, по-евтини и може би по-добри дори и от  мустела. Някой да е пробвал?
Аз имам отзиви от тях, в нашата болница ( до преди да изляза болнични) я ползваха. Всичко бяха много доволни от кърпичките - не се разтягат, доста плътни са; крема против подсичане- добре лекува ако има някакви кожни раздразнения; лосиона за тяло- лек, добре попива и оставя кожата добре овлажнена; олиото- ползвахме го при много суха кожа на бебетата; лосиона за къпане - супер яко мирише и добре отмиваше боклуци и кръв от косичката на новородените.
Та аз съм ЗА тези продукти. И ще купя за малкия такива. Хубаво е че се намират в Кауфланд и по аптеките.
Съжалявам, ако изглежда като зарибяване!!! Нямам това предвид, просто това беше прякото ни наблюдение от нас като акушерки и от неонатолозите.

# 74
  • Мнения: 266
Момичета, четох мн добри отзиви за козметичната бебешка серия на Бебо, не ги бях чувала, но разбрах, че са български, по-евтини и може би по-добри дори и от  мустела. Някой да е пробвал?
Аз имам отзиви от тях, в нашата болница ( до преди да изляза болнични) я ползваха. Всичко бяха много доволни от кърпичките - не се разтягат, доста плътни са; крема против подсичане- добре лекува ако има някакви кожни раздразнения; лосиона за тяло- лек, добре попива и оставя кожата добре овлажнена; олиото- ползвахме го при много суха кожа на бебетата; лосиона за къпане - супер яко мирише и добре отмиваше боклуци и кръв от косичката на новородените.
Та аз съм ЗА тези продукти. И ще купя за малкия такива. Хубаво е че се намират в Кауфланд и по аптеките.
Съжалявам, ако изглежда като зарибяване!!! Нямам това предвид, просто това беше прякото ни наблюдение от нас като акушерки и от неонатолозите.

Благодаря за информацията от кухнята! 😜💋

Общи условия

Активация на акаунт