Колко пари е нормално да се даде като подарък за сватба

  • 64 561
  • 593
  •   2
Отговори
# 510
  • Down south
  • Мнения: 7 873
Не е. Пликовете изпадат. Изпробвано Grinning
Close
Тогава в плътно затворена кутия с процеп.

# 511
  • Мнения: 7 091
Ужас. Роднините ми може да имат всякакви кусури, но никой не би направил такова долно и просташко нещо.

# 512
  • Мнения: 5 168
Не бъди сигурна.

# 513
  • Мнения: 7 091
Достатъчно добре си познавам родата. Сигурна съм.

# 514
  • Мнения: 12 031
В детството ми, когато нямаше чак толкова много церемонии, булката си прибираш "пликчетата" (а май нямаше и пликчета) в чантичката. А иначе, за мен също е шокиращо да науча, че се краде на сватба.

# 515
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Божее, и такова чудо ли имало?? 😳 Никой от моята рода не би го направил, абсолютно на 100% гарантирам.

# 516
# 517
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Спомням си го това-свекървата откраднала парите и ги дала на дъщеря си.

# 518
  • Мнения: 2 987
Имам нужда малко да си сверя часовника. Не съм ходила на сватба от 8 години, сега съм канена на две. Едната е семейно, на братовчед на съпруга ми от друг град, с когото се виждат веднъж на няколко години. Не можем да отидем, но ще изпратим подарък, като идеята ми е gift card на стойност 300 лв., картичка и подаръчна кутия със сватбени меденки (имам позната сладкарка, която работи красиво  и с качествени материали). Другата сватба е на мои колеги, като работя едва от няколко месеца с тях, но са ме харесали като човек и ме поканиха (не мисля да вземам съпруга ми, не мисля, че е уместно). Та за тях мисля също картичка и 300 или 350 лв. в плика към нея. Нямам представа от цените на куверти и кое вече се приема за нормално, та бих се радвала на коментари.

# 519
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Ами добре е, даже много добре. А защо да не вземеш с теб съпруга ти? Все пак хората знаят, че сте семейство и е удачно на такива събития да дойдете двамата.

# 520
  • Мнения: 2 987
Съпругът ми не се чувства комфортно по такива събития, а и не познава никой от новите ми колеги. Предпочита да гледа децата, а аз да се забавлявам и да си почина.

# 521
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Добре ми звучи. Приятно изкарване! 👌🏻😁

# 522
  • Плевен
  • Мнения: 138
Съвсем прилични подаръци.Ако в поканата е записано само името на жената дори омъжена няма как да вземе и половинката.На нашата сватба също са поканени мои приятелки без мъжете си.

# 523
  • Мнения: 2 987
Поканите не са поименни. Ако мъжът ми беше изявил желание, щях да питам младоженците дали имат против да дойде и той, като изрично щях да настоявам да поема неговия куверт. Разбирам, че денят е за тях, но би ми било неприятно да трябва да отида сама да празнувам те колко се обичат. Аз също се обичам с мъжа си, не знам след няколко години ако и тях така ги канят изрично поотделно как биха се почувствали. Моя приятелка изрично ми каза преди години, че не иска тогавашния ми приятел на сватбата си. Аз отидох,  той беше много обиден. Разбирам и нея, и него. Ако беше към днешна дата, не бих отишла изобщо. Деликатна е тая работа.

# 524
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Така е, ама ако мой приятел ми каже не искам мъжа ти да дойде, вече няма да ми е приятел на сегашното положение. То зависи и дали сте в стабилна връзка от години, или да речем няколко месеца. И това го има.

Общи условия

Активация на акаунт