Колко пари е нормално да се даде като подарък за сватба

  • 63 294
  • 593
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 643
Аз бих се обидила, ако съм поканена на сватба без мъжа ми. Съответно не бих приела поканата. Не сме пресни гаджета, а семейство, вече и с дете.

# 526
  • Down south
  • Мнения: 7 732
Никак не бих се обидила, ако получа покана само за себе си.
Избор на младоженците, това е техният ден и съответно поканените са, според предпочитанията им.
Ако някой отхвърли подобна покана, надявам се поне да изпрати подарък.

# 527
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 147
Абсурд е да поканят само мен при положение, че сме заедно от над 16г. Никакъв шанс мой истински приятел да го направи и да очаква да приема. Сори, ама ние не се делим и както аз приемам приятелите си с техните семейства за едно, така и очаквам и те да ме приемат. Като не ида на сватбата, подарък не пращам. Не ми се е случвало да ни поканят и да не идем, но ако се случи, това е.

# 528
  • Мнения: 1 729
Сватбата ми беше скромна, като цяло бяхме 25 човека с нас двамата (така си я представяхме, само близките и няколко приятели). За кум и кума избрахме съответно моята най-добра приятелка и неговия най-добър приятел. Кумът имаше прясно гадже от няколко месеца, а кумата гадже от някоя друга година, но не беше сериозно. И двамата се бяха заинатили, че искат гаджетата им да присъстват, но деликатно отказахме. Ако бяха семейства щяхме да ги поканим със сигурност, но такива временни гаджета някак си не става. Не може да съм съкратила списъка до минимум и изведнъж да поканя +1. И правилно постъпихме, защото наистина се оказаха временни.

# 529
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 147
Временни гаджета и аз не смятам за удачно да се канят.

# 530
  • Мнения: 2 962
С мъжа ми бяхме гаджета от 2 месеца, когато се жени първият му братовчед. Казаха му да ме вземе, но аз не ги познавах, подобно на дамата от последното мнение си казах, аз съм някаква от 2 месеца, как ще им се натреса на сватбата... Ами вече 6 години сме женени с мъжа ми, децата ни тяхното и нашето първото се родиха с 3 месеца разлика, много сме близки и през няколко месеца все става въпрос, че жалко, че не съм отишла на сватбата. Така че всеки е прав за себе си, но и не знаеш как ще се завърти животът. Това, че акцентът е върху младоженците и това е техният ден не означава да се потъпкват чувствата на хората. Да не си празнуват накрая сами с претенциите.

# 531
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Съвсем прилични подаръци.Ако в поканата е записано само името на жената дори омъжена няма как да вземе и половинката.На нашата сватба също са поканени мои приятелки без мъжете си.
Ей това не го разбирам. Това е вид неуважение към приятелката, чийто съпруг не е поканен. Аз не бих отишла, ако съм поканена само аз, без съпругът и децата. Едно семейство сме.

# 532
  • Мнения: 1 729
С мъжа ми бяхме гаджета от 2 месеца, когато се жени първият му братовчед. Казаха му да ме вземе, но аз не ги познавах, подобно на дамата от последното мнение си казах, аз съм някаква от 2 месеца, как ще им се натреса на сватбата... Ами вече 6 години сме женени с мъжа ми, децата ни тяхното и нашето първото се родиха с 3 месеца разлика, много сме близки и през няколко месеца все става въпрос, че жалко, че не съм отишла на сватбата. Така че всеки е прав за себе си, но и не знаеш как ще се завърти животът. Това, че акцентът е върху младоженците и това е техният ден не означава да се потъпкват чувствата на хората. Да не си празнуват накрая сами с претенциите.
Въпреки всичко и както са се развили обстоятелствата не смятам, че сте имала място на сватбата след като не сте се познавали на онзи етап. Не става въпрос за претенции, на сватбата си не може да поканиш всеки срещнат.

# 533
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Случвало се колежка да ме покани на сватбата си,но без мъжа ми и детето.Останалите колеги също дойдоха сами без семействата си.
Нямаше сърдити.Според мен е нормално.
Със съпруга ми бяхме на сватба на която малки деца не бяха поканени.И ние бяхме без детето.Не сме се обидили.

Младоженците имат право на избор.


# 534
  • Мнения: 3 769
Чисто символично ми се струва много грозно да празнуваш създаването на семейство, докато делиш друго семейство в тоя същия момент.

# 535
  • София
  • Мнения: 12 011
За децата съм категорична - ако не са изрично поканени, значи не са поканени.

# 536
  • София
  • Мнения: 11 696
За мен за колеги е уместно донякъде, въпреки че аз ги поканих с половинките си, но за приятели и роднини, не. Някои приятели вече не са с тогавашните гаджета, други обаче са с тях и вече са семейство и щеше да ме е срам, че не са били с нас. То непознатите сами се усещат, че не са най-важният гост и стоят в периферията. Няма да ходят да казват на диджея каква музика да пуска.  Създават добро настроение за половинката си и ги карат да се чувстват и те хубаво в този ден, а това е най-важното.

# 537
  • Мнения: 2 962
Jane122, хората ме поканиха въпреки всичко, аз имам достатъчно съобразителност да преценя да не отида. Лейди Рамкин чудесно и ясно е казала това, което се опитах да кажа и аз в предишно мнение.

# 538
  • Down south
  • Мнения: 7 732
Цитат
Чисто символично ми се струва много грозно да празнуваш създаването на семейство, докато делиш друго семейство в тоя същия момент.
За едни семейство, за други - колеги.
Никой не е длъжен да приеме покана, която не го устройва.

Темата не беше ли за сумите, които се препоръчват в днешно време.
Двойка самостоятелно, двойка с едно дете или с две.
Сумите са различни, нали.

# 539
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Момичета, края на май месец сме на сватба. Колко според вас е удачно да дадем, произхождайки от факта, че мъжът е в IT сферата и като цяло и двамата са добре финансово? Не ме разбирайте погрешно - ако на наши близки са се нанесли скоро в нов дом или са очаквали бебе, а и сме знаели, че имат нужда от финансова подкрепа, сме оставяли повечко. В случая се опасявам да не  стане "кой е по-по-най" и кой е оставил повече като подарък.

Общи условия

Активация на акаунт