Отгледани от вълци

  • 11 524
  • 171
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 330
Изгледах 10еп.
Не знам за вас, но аз съм разочарована.
Не ми хареса финала, да не говорим, че ми беше гнусен и извратен. Отврат.
И какъв по дяволите е тоя уж отворен финал, той не е отворен, а направо незавършен. Все едно тока в киното да изгасне на най интересната част и да ти кажат, че филма е свършил, като на теб ти се струва, че сякаш току е започнал. Нищо не разбрах. Какво стана, защо стана, само, че беше гнусно, сиво, кошмарно и гадно.
Пфууу, добре тръгват тия филми и изведнъж така се извращават, че ме хваща яд. Нужно ли е да е толкова извратено, чак болезнено извратено, що за болни фантазии има в болните им мозъци. Третия ден и той извратеняшки. Как, бе, как не направиха една прилична фантастика, ами само такива гадории.

Последна редакция: нд, 04 окт 2020, 01:28 от Джаста Праста

# 91
  • София
  • Мнения: 27 222
Току-що изгледал. Simple Smile

Май съм последно изгледал, така че няма да слагам спойлери и без това пишем 7 човека на кръст.
Втрещен съм общо взето. Като цяло сезонът ми хареса, но финалът по-скоро разочарова. Ще им простя само ако всичко е планувано в перспектива и всички чаркове си намерят местата през сезон 2. Искам също така да има положителна градация епизод по епизод. Видно е, че създателите на това шоу са се взели доста сериозно, така че е напълно основателно и ние да завишим критериите и да очакваме максимално сериозно развитие.

Значи финалът поражда повече въпроси отколкото да дава отговори. И общо взето ми е каша.
Пол разбра за тайната на ''майка си'' и ''баща си'' Как? Значи Сол съществува. Но това е някакъв разум извън нашите възприятия. Ядрото на планетата има разум и манипулира всичко??? Или всичко това вече се е случило???
Поне разбрахме, че тези странни 'хомо сапиенс' са местни човеци, които не са еволюирали, а напротив, те са деволюирали! Защо? Радиацията, нещо друго? И трябва всичко това да е свързано по някакъв начин и с 'майката Земя.'
Девицата Андроид роди от самия творец. Това не е ли заигравка с дева Мария и зачеването на Исус от Бог?
Иначе тази змия ми се вижда част от една обща метафора на религиите. Змията като символ на земята и на спасението, на подземния свят и т.н. Пол и Кампиън са Каин и Авел, Майка и Татко са Адам и Ева и т.н. Но така преплетено с добре познатитите ни идеи на Ридли Скот, които се опитва да ни ги набива навсякъде, че религията е зло и че е в основата на човешките страдания и деградацията на човешкото.

# 92
  • Мнения: 15 330
Дяволо, и аз си помислих същите неща, особено за змията - началото - религиите - познанието. Но някак доста изкривена метафора, която ми дойде малко в повече.
За тия "планетяни" и моята теория беше за деволюция, макар да ги виждах като пришълци, които са деволюирали поради условията на планетата,( както пишеш и ти) вероятно поради радиацията и вероятната приспособяемост на живота към особеностите на самата планета.

# 93
  • Мнения: 47 996
Само на мен ли сериала ми е смешен. Да, има заигравка с много символи, но някак висят. Не вярвам да има обща концепция или тя е просто това което описах. За мен еволюцията на змиите вече е станала веднъж, сега цикъла се повтаря. Те имат телепатия и влияят на хората. Така са си отглеждали и човечетата, и са ги смучкали, докато са дрволюирали. Както и всичко живо на планетата, подобно на хората на Земята. За да се повтори цикъла, са докарали нови, чрез Сол.
Не очаквам друго, а и някак не ми е особено интересно. Наистина липсва свястна фантастика. Чакам Дюн, дано няма "подобрения", а просто следва познатия сценарий.

# 94
  • Мнения: 381
Здравейте, за пръв път пиша, до сега само четях. Изгледах 10 епизод снощи. Просто отвратително, това ще кажа за раждането на тази змиорка. Пък и я кърми чак.
Когато започнах да гледам сериала, изобщо не предполагах в каква посока ще се развие.

И сега какво, змиорката се оказа,че расте много бързо и не мре? Явно в следващия сезон ще се борят с нея, както с Майка в половината първи сезон и беше някакво страшилище, пък изведнъж всички започнаха да я харесват. Joy

# 95
  • Мнения: 15 330
Мдаа, раждането на "бебето" беше гадно. Макар, че отде да излезе туй чудо я, като единствения отвор май беше през устата. Ама можеше и "секцио", де. Пфуу, неприятна работа.
И като се тръшкаха и тревожеха, и радваха, и говореха за/на "бебето" ми беше едно такова много странно, след като ви бях прочела и вече предполагах каква гад непоръбена ще се пръкне. Stuck Out Tongue Winking Eye

Хепи, ти виждаш идеята, че един вид това е планетата на змиорките и те си "канят" човеци да си ги "смучкат". Хм, интересно, не бях се замисляла върху нещата от този ъгъл.

Ако втори сезон ще се върти около тия летящи змиорки - дракони, аз май ще го отлюспя сериала. Не ми е интересен такъв развой.

# 96
  • Мнения: 1 469
Аз се връщах да гледам какво видя Пол в пещерата.
Ръка с нещо на нея и разни знаци на върха на пръстите
Кораба с който дойдоха на планетата, но със 9 кръгчета отзад (не помня дали оцеляха всички утроби или някои паднаха с него) От него илизат 8 нещо като пипала или дълги пръсти.
Змията, съществата но изправени. Разни планети и съзвездия.

Може да е някакво пророчество или наистина да е цикъл който се повтаря и местния за това се опита да убие Майка, но защо носеше череп в тази торба...
Черепа на андроид, който във видението плюеше бяла кръв.

Писнало ми е от библейски сюжето, но от Ридли Скот какво да очакваш....
 

# 97
  • Мнения: 6 993
И ние го изгледахме вчера, цяла нощ го премислях и още ми е много странно. Метнаха едни кукички, а никакви разяснения нямаше.
Това за Дева Мария, Адам и Ева и аз си го помислих Simple Smile

# 98
  • Мнения: 174
В стремежа си да създат "уау" продукция, личи едно яко умопомрачение.
Все едно студенти,завършващи режисура, си правят дипломната работа и се надцакват с все по - абсурдни и гадни метафори, за да предизвикат в зрителя интерес до колапс.
Е, да ,ама да видим.....зрителят не е бъгнат.
Дано има логика в това, което правят.

# 99
  • Мнения: 46
Новороденото беше голяма изненада. Вярно че имаше някакви остатъци от скелети драконово-змийски....Как се озова, обаче, в тялото на Андроида като зародиш? Много има да обясняват във втория сезон.

# 100
  • Мнения: 6 493
Аз реших, че Мама, Тате и бебе паднаха в ядрото или поне в гореща лава. Андроидите не започнаха ли да се "топят"? Как оцеляха? Все едно излязоха от другата страна в заветната тропичска зона.
Кой бодна Майка с тая летяща змиорка? Отиде и кеф и мечти...Smiley
Станахме свидетели на ИИ ревност и Роботски развод.Smiley

# 101
  • София
  • Мнения: 27 222
Ами именно това беше подсказка, че Ядрото на планетата има разум и контролира планетата. Самото ядро ги спаси, но защо? Тя роди това което трябваше да роди... Изобщо пълен 'нон-сенс' както се казва.
Очаквам с нетърпение втори сезон, защото много мразя така. Представяте ли си ако всичко бе приключило така само с този сезон? Grinning
Голям риск са поели...

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 16:28 от Diavolo

# 102
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 115
И аз съм същото животно - мразя да чакам! Grinning
Сега ще се поровя да търся инфо по -подробно, но едва ли е излязло нещо ново /търсих миналата седмица и тогава нямаше никва нова информация/. За съжаление, ще разберем чак когато почне да се снима, което се надявам да е по -скоро.

# 103
  • София
  • Мнения: 27 222
В редит нямат ли някакви теории, нещо?
Аз там не чета, но пък чета с интерес когато публикуват тук техни размисли. Там пишат продуценти, сценаристи, понякога хора от екипа издават някои неща, идеи, замисли... Simple Smile

# 104
  • Мнения: 47 996
Ако някой се прежали да гледа отначало и да види информация за тези същества Simple Smile
Интересно е, че влияе и на хора, и на андроиди.
Споменаха, че Майка е изпълнена по инструкции на Сол Wink , което е доста интересно Wink
Явно Сол е истински, въпроса е какво е точно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт