Отгледани от вълци

  • 11 505
  • 171
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 27 160
Ако се сещате във Фондацията на Азимов имаше една планета наречена ''Гея.'' Мисле че действието в нея се развиваше в Острието на Фондацията и Фондация и Земя. Та там всички живи и неживи неща в планетата бяха обединени в планетарен жив организъм. Камерън сигурно от там е крал и за Аватар идеята си, освен от Покахонтас разбира се. Wink

# 106
  • Мнения: 9 192
Въобще не свързах змията на Майка с Адам,Ева,непорочното зачатие и прочие.Има повече смисъл от моите наги,които са змиеподобни и живеят във вътрешността на земята и се водят богове.Обаче не се връзват в цялата идеология.
Аз мернах,че Ридли Скот е отговорил на няколко въпроса.
Позата на Майка когато е некрофил е взаимствана от скулптората на Атлас в Ню Йорк - тази .
Казва да помислим върху митраизма,който е  дохристиянски в включва  Ромул и Рем (от тук вече се обсъждат братоубийството).Митраизма заменя официалната религия и успоредно с това се разви форма на религия от чиста наука и така завършваща света, какъвто го познаваме.
Това вероятно означава,че в този свят не християнството става официална религия.

# 107
  • Мнения: 1 469
Казаха, че намерили записки за технологията на Сол, но това може и да е поредната фанатична пропаганда.
Дори и да е станало така, не е било скоро, вероятно е преди поколения. Мисля, че кадрите от земята бяха от Бостън 2135 г.

п.п Майка става некромансър, не некрофил Simple Smile

# 108
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Некромансър е просто по-... как да кажа? по-поетично /епично/ название за машина за масово унищожение. предполагам създателя й , понеже е по -различен и специален модел, и самият той е развил привъзразност а може би и чувства,  просто не е искал да и дава пореден номер /както е с всички машини в нашия живот  и както е в терминатора например/.
Само си го представете, връх на технологичното развитие - AI със супер сили и овър дъ топ умения да се казва LG5289f9. Некромансър определено звучи по-добре Grinning

# 109
  • Мнения: 1 469
Аз пак прегледах някои сцени и все повече клоня към цикличност, всичко се повтаря. Цивилизацията достига своя край, след това от Кеплер и пращат нови хора които може би всъщност ще са тези дошли от земята малко деволюирали или поне техните наследници. Докато пак не създадат некромансър и така до безкрай.

В пещерата обърнах внимание, че кораба с андроидите всъщност върви от планетата която изобразява Кеплер към няколко планети от които 3тата е по голяма.... Има и съзвездие но не го знам кое е.

Капсулата влизайки в ядрото беше точно като сперматозоид влизащ в яйцеклетка.  Епизода се казва "Начало"
Андроида затворен в онзи "куб" носи маска която е много подходяща за раждане на змия.
Змията е физическата форма на Сол.
Ще видим...

# 110
  • Мнения: 6 493
Balerion, интересно предположение, и напълно възможно. Ще изгледам пок последната серия.

А по спомен, кораб не се ли приближаваше над тропика? Подсигуряват хора за следващия сезон.Wink

# 111
  • София
  • Мнения: 5 883
И на мен ми дойде ту мач змиорката, явно сме доста разочарованите. Не можа ли да роди някое получовек, полуандроид. Сега къде ни метнаха в царевичака, очертава се да забият към пълни фантасмагории.

А от пети епизод ми тръгна по-добре гледането във възходяща градация, героите се развиха към изтрещяване, начело с Рагнар, и накрая развалиха всичко с тая змиорка...

# 112
  • Мнения: 47 981
Е какво очаквахте от тия кости и ями, които ни натрапваха от 1 епизод, от 1 кадър още?

# 113
  • Мнения: 15 311
Ами аз се чудих, чудих що ни ги навират тия кокаляци, пък до последно ги игнорират и ни занимават с ония деволюирали дзверилници и най накрая спрях да се чудя, пък то кво се оказа. Дивотия до шия. Joy

# 114
  • Мнения: 9 192
Ами аз се чудих, чудих що ни ги навират тия кокаляци, пък до последно ги игнорират .... Joy
И аз.
Реших,че са кости на динозаври Joy и са там,за да  напомнят на земята,изчезналите видове,еволюцията и така. Част от пейзажа,да изглежда по апокалиптично.

Кемпион взе правилно решение да яде гъбите,а не месото от деволюиралите хора,защото си се води канибализъм това.

# 115
  • Мнения: 381
Аз за костите си мислех също, че са на някакви същества като динозаврите, които са живяли на планетата и нещо е станало и са измрели. А то какво било. Тъпо, мноого тъпо.
И аз се надявах да роди полу-човек полу-андроид. Изобщо, май няма да го гледам втория сезон, хич не ми хареса в каква посока пое още от 1 сезон, а можеше много по-интересни неща да измислят и направят

# 116
  • Мнения: 47 981
Полуандроид е явно, но в стил Денерис, а не Робокоп Simple Smile На мен всъщност финала ми разпали любопитството, преди това беше много скучен Simple Smile

# 117
  • Мнения: 46
Ако някой се прежали да гледа отначало и да види информация за тези същества Simple Smile
Интересно е, че влияе и на хора, и на андроиди.
Споменаха, че Майка е изпълнена по инструкции на Сол Wink , което е доста интересно Wink
Явно Сол е истински, въпроса е какво е точно Simple Smile
Може би по "инструкции на сол, но за версията ѝ като некромансър. Този, който наричат  " създателят", сам каза за себе си, че произхожда от видно митранско семейство (сиреч религиозни), но е станал атеист. Той нали напълно препрограмира некромансър и от убиец го превърна в създател и пазител на живот? Няма как този атеистичен специалист да заложи религията, която отрича. А паролата, която беше заложил на татко за връщане към фабричните настройки, беше нарочно такава, каквато може случайно да бъде казана от митранитите.

# 118
  • Мнения: 8 988
Твърде много чиста и "механична" фантастика! Не може да стъпи на малкото пръстче на "Орвил"...

# 119
  • Мнения: 15 311
Е, нерде Орвил, нерде Отгледаните. Wink
За мен са много различни. Орвил е класическа "космическа" фантастика. Всъщност прилича на подбив на космическата такава. Не мога да го възприема на сериозно, по скоро е добра пародия на старите космически класики. Добре е направен и ми харесва, но не виждам допирни точки и база за сравнение с Отгледаните. Орвил е по скоро комедиен, много тънък хумор и сарказъм има в него.

Общи условия

Активация на акаунт