Как НЕ обичате да се обръщат към детето ви ?

  • 7 124
  • 168
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Мразя да й викат Радка Sick, но досега не се е случвало, тъй като ги предупредих още в началото (поне близките), че ще има бой Laughing Свекър ми по едно време опитваше да й вика Раче, но бързо се отказа (то всъщност идваше от това, че е зодия рак).
Ние й измисляме всякакви вариации - Ради, Рада, Радинка, Радунчо, Радостинооо... Съседката обаче като я нарича Радинка и някак не ми звучи хубаво Crazy

# 76
  • Мнения: 5 877

Аз обаче съм Зорница и в училище много ме дразнеха когато ме наричаха ЗорницЕ или ЗорницО  #Cussing out. Иначе сега всички ме наричат Зори, случвало се е и Зорке  Laughing, а запазена марка на мама и татко е Зоро (ама няма нищо общо със филма, навремето още го нямаше даже, просто така се обръщаха към мен, когато не ми викаха "пиле"  Laughing).

Хе-хе, дъщеря ми е Зорница. Вече съм подготвена какво да очаквам Simple Smile Ние засега си я наричаме с цялото име, а околните спонтанно засега само Зори са я кръщавали та няма проблеми. Но син ми се казва Пламен и като чуя вариации като Пацо или Пачо направо откачам. В къщи никой не умалява името му.

Simple Smile не можеш да очакваш нещо по-сериозно от Зорница-солница (личен опит, ама бързо мина). Но това се случва с всички имена, брат ми отнесе "Драгота в компота" (Драгомир се казва).

# 77
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Защо питам ? Защото моята дъщеря се казва КалиНА.И умирам от яд като каже някой "КалинКЕ !" Тя не се казва КалинКА,а КалиНА !!! Хиляди пъти правя забележки,кога тактично,кога не...ама не,хората пак си и казват Калинка Sad Дразня се,защото държа на оригиналното и име.И защото съм я кръстила на дървото калина,а не на калинката ,която е бръмбар.
Незнам,може и да не съм права,но си държа на своето ! Naughty
Калинка ми звучи адски тъпо и дразнещо,дано някой ден околните ме разберат и спрат да я наричат така..... Sad
Кажете,има ли обръщение към детето ви което и вас ви дразни ? Thinking


Питаш ли ме мен какво ми е като ме нарекат Калинке Confused И аз съм дърво Laughing и жестоко се дразня, просто полудявам, забележки съпм правила милиарди пъти и пак се намира някой неразбрал и нечул.
 За детето ми се дразня, когато го наричат Савчо - Има чудно хубаво име , състоящо се от четири букви, звучно и така нататък - казва се Сава, ама Савчо ми идва прекалено. Виж Савелий(както го наричам отвреме-навреме) Mr. Green ми звучи чудесно.

# 78
  • Мнения: 384
Не обичам да й викат Наде,но това рядко се случва.Аз и затова не я кръстих Надежда,щото щеше да е Наде.Сега почти всички и казват Надина,Надинка,Надинче.Тя си вика Нини,а също много ми харесва умалителното Нана,много й отива и вече я наричат и така.

# 79
  • Мнения: 2 673
 Не разбирам, защо българите омазваме чудесни имена Петър \пешо\, Михаил\мишо\, Теодор \тошо\, Георги \гошо\, Димитър \митко-калитко\..и пр. Да не говорим за Мария -марооо...марче, мацка .., Никола \кольо\, Богдан\боце\, абе резил!!!

# 80
  • Мнения: 5 323
Бърка ми в здравето - Вале, Валерка - бебка е Валерия, Валерийка, Валери  Grinning!
За баткото - Слави и Светльо - той е Светослав, Светославчик  Grinning!

# 81
  • Мнения: 1 187
Дъщеря ми се казва Елена и не обичам да й казват Ленче, рядко някой й казва така, но се дразня. Ние си й казваме Ели.

# 82
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Не разбирам, защо българите омазваме чудесни имена Петър \пешо\, Михаил\мишо\, Теодор \тошо\, Георги \гошо\, Димитър \митко-калитко\..и пр. Да не говорим за Мария -марооо...марче, мацка .., Никола \кольо\, Богдан\боце\, абе резил!!!


Това със сигурност не е български патент. И в други държави хората си имат умалителни имена. Дали са чудесни - това е друго нещо. Ще ти дам лек пример. В Гърция на звучното име Димитрис - най-често срещаното е Мицо. Мога и още примери да ти дам, ама няма смисъл.

# 83
  • Мнения: 335
Не обичам да казват на дъщеря ми Ани,Аничка и т.н  Twisted Evil след като се казва Анна-Мария.Всички и викаме Анна-Мария и тя така си знае името.Ако исках да и викат Ани,щях така да я кръстя.Носи две хубави имена(поне за мен) и искам така да се обръщат към нея.
На чуждите деца викам,като им казват родителите  Peace

# 84
  • Мнения: 1 416
Не ми харесва, когато я наричат "Марги". Повечето хора обаче го правят, няма спасение...  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 1 263
Не разбирам, защо българите омазваме чудесни имена Петър \пешо\, Михаил\мишо\, Теодор \тошо\, Георги \гошо\, Димитър \митко-калитко\..и пр. Да не говорим за Мария -марооо...марче, мацка .., Никола \кольо\, Богдан\боце\, абе резил!!!


Това със сигурност не е български патент. И в други държави хората си имат умалителни имена. Дали са чудесни - това е друго нещо. Ще ти дам лек пример. В Гърция на звучното име Димитрис - най-често срещаното е Мицо. Мога и още примери да ти дам, ама няма смисъл.
Може, ама и на мен не ми харесва. Аз казвам на мъжа ми цялото име и се дразня като чуя да употребяват съкращението Confused

# 86
  • Мнения: 1 464
Ауу,побеснявам направо #Cussing outДъщеря ми е Вероника,по сто пъти на ден поправях всички защото всеки си й викаше както му падне.Дъртите бабички от блока и викат Верче,Вере,откачам направо ако исках това щях да я кръстя Вяра,много се дразня и на Рони,все едно е куче SickТя не можеше да си каже името и започна да си вика Виви и вече за всички е Виви или Верони Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 214
Не разбирам, защо българите омазваме чудесни имена Петър \пешо\, Михаил\мишо\, Теодор \тошо\, Георги \гошо\, Димитър \митко-калитко\..и пр. Да не говорим за Мария -марооо...марче, мацка .., Никола \кольо\, Богдан\боце\, абе резил!!!
И аз това се чудя newsm78
Виж тук всички почти се разписаха в това да не се умалява името.
Никой не харесва умалението, но всички умаляват.

# 88
  • Мнения: 5 468
То моето се казва Гергана и освен Гери, по друг начин не й викат.
Но аз за сметка на това, я наричам как ли не... всеки път различно. Както и мъжа ми... така им извращавам имената, че самите те се чудят, тях ли викам. Мъжът ми е свикнал вече, ама малкото още се чуди Crazy.

# 89
Първи пост
Христина - Иса, Миса Sick, Дамяна - Дамянка, Дами, Яно ( скоро и Татяно newsm78Sick Sick SickСоня - Сонке, Сонче Confused и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт