Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - късметлийска тема 80

  • 51 714
  • 766
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Zaples, ти откъде си?
С отсъствията от работа проблемът е масов. Ние пътуваме по още повече. Пациенти сме откато  беше в Малинов, после Красна поляна още по-надалеч ми се стори. Но ако трябва и тоз ми ти мол ще посетим. Само докато чакаме да не останем на червено от разходки в мола Laughing

# 361
  • Мнения: 1 659

И за да не е само мрънкане и негативно, някоя да е правила вливка с Privigen 2.5  да ми каже колко време горе долу отнема и цената?

Аз имам две вливки - едната бях сама в стаята в АГ отделението, не вървеше системата и изкарах 2-3ч. на леглото, по едно време си мислех да поспя. Втората бях в отделение хирургия и беше супер - имаше още две жени, мед.сестра, която беше идваше често и мина бързо / бях си взела книга, която не четох/.

Рекламата в асансьора ми харесва, усмихва ме, като знам колко пъти съм се возила последните 7 години само, че със санитарката 😂😂
Рекламата е добра, когато се коментира, независимо харесва ли ни или не.

В болницата се усеща, че не стигат кабинетите. Едни от най добрите специалисти имат по няколко дни в месеца прием, докато излезе графика и вече няма часове. За ЖК е същото, много жени не могат да се запишат, защото няма часове. И не на последно място вероятно има някаква връзка с пандемията.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 22:02 от -INA-73

# 362
  • Мнения: 1 752
Нямам претенции къде ще ме приемат.
Скрит текст:
Я се стегнете, софиянки Wink Wink Wink Преди да си помисля как ще се придвижа вътре в София, имам още 2 часа междуградско с автобус. Не съм добър шофьор и предпочитам да избегна стреса, а и времето ще е все толкова. Като добавим и личното за тоалет преди пътуването, ето ви ставане в 5, за 5 минутен преглед в 11 ч. Ако правилно съм проследила с Moovit, от Централна гара до мола са 7 спирки до станция Витоша с линия №2, или ? Все още не са ъпдейтнали транспортните връзки на сайта си. Винаги ме е било яд, как е възможно автобусна спирка Централна гара и всички 3 автобусни спирки покрай болницата да са без навес. Едва ли има други такива в Сф. И в дъжд, и в сняг, и в 40 градуса все е голям кеф. От тази гледна точка
с метрото до мола ще е доста по-приятно, вместо с №60 до Красна поляна.
Чудно ми е как ще смогват, освен да редуват дните МОЛ-МБАЛ. Като знам как се "разпъва" графика им часово, дори не мога да си представя, че сутрин ще са на едното място, следобед на другото. Иначе все едно става работен ден от 2 смени. Те и досега бяха претрупани, всички се чудим кога почиват психически и кога имат време за семействата си.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 22:37 от Mandaria

# 363
  • София
  • Мнения: 154
Това за Женска консултация, че няма свободни часове за месец напред не е ок за болницата. Вече се сблъсках с това. Не може бременна жена след ин витро да не може да си запази час.

# 364
  • Мнения: 793
Момичета, има ли нещо задължаващо от страна на болницата, ако си направиш инвитро или инсеминация там и забременееш задължително да ходиш на консултации и наблюдение?Може ли да се ходи на друго място?

# 365
  • Мнения: 438
Момичета, има ли нещо задължаващо от страна на болницата, ако си направиш инвитро или инсеминация там и забременееш задължително да ходиш на консултации и наблюдение?Може ли да се ходи на друго място?

Може.

# 366
  • Мнения: 6 044
Те и досега бяха претрупани, всички се чудим кога почиват психически и кога имат време за семействата си.
И аз товя се чудя. Такава жертвоготовност да не си виждаш децата заради професията е за възхищение. Снощи влязох на преглед в 21.40 ч. и след мен останаха още 3-4 жени. Значи докторът сигурно се е прибрал в 22.30 ч.
Иначе си права. Живеещите в София не трябва да мрънкаме като знаем колко жени идват от страната и пътуват с часове.

На мен и двете реклами с асансьора ми харесват и ме карат да се усмихна. Хубаво е когато не всичко около нас е сериозно. Simple Smile

# 367
  • Мнения: 696

На мен само д-р Стаменов, Цветков и Тихомирова са ми познати.Кои са другите репродуктивни специалисти?

И пак въпроса, ако лекуващия лекар е д-р Персенска, може ли измерване на фоликули да стане в Парадайз при друг лекар?

# 368
  • Мнения: 217
Не мога да разбера каква е врътката с този мол. Подготвят ни за цялостно преместване ли...Иначе аз пътувам по 8 часа общо отиване и връщане за един преглед, така че дали мол, дали МБал Надежда, ми е без разлика Simple Smile Една идея ми е шантаво да ме преглеждат в мола,със сиг.и с това бих свикнала. Едва ли ще бъдат и на двете места всеки ден, пункция, бягаш, трансфери, манипулации...нереално ми звучи. Дано стане ясно по- скоро, че новостите ме стресират допълнително. Blush

# 369
  • Мнения: 1 659
В МОЛ ще има само прегледи, няма да има пункции и трансфери. Има и лаборатория, което е супер, защото пред др.стават големи опашки. На два пъти в август беше ужасно имаше над 20 човека, смесват се потоците на приеманите пациенти и на жени на прегледи и на мъже на жените за пункция.
За прегледите на др.специалисти им трябват екографи и кошетка, което не е сложно да го има в МОЛ.

# 370
  • София
  • Мнения: 13 298
Здравейте. Понеже досега това е единствената болница, в която не съм ходила, случвало ли ви се е буквално 2 ч. преди прегледа да се обадят, че трябва да го отменят за след месец или да чакам друг лекар да се освободи? Страшно несериозно ми се струва. А и копия от лична карта искат, зс да взема изследвания на съпруга ми, което е незаконно по GDPR!
Честно казано, замислям се дали да не сменим болницата, докато още не сме си хвърлили парите.

# 371
  • Мнения: 217
INA 73, може би моят пост е прозвучал глупаво, затова сте ми обяснили по този начин. Разбира се, че знам, че там няма да се извършват такива манипулации. Имах предвид,че никой лекар няма да препуска след пункция към мола, за да преглежда, според мен. А за лабораторията- чудесно, че ще има втора. Съгласна съм с вас. За кушетките също съм наясно. Постът ми по- скоро беше написан само като споделяне, че промените ме тревожат.
Относно часовете за преглед - един път са ми отменяли час и действително ми беше мн неприятно.
Човек трябва да е въоръжен с волско търпение и здрави нерви, когато се насочва към Надежда- има си чакане за прегледи, отменяне на такива, прехвърляне при др д- ри... За мен си струва чакането....А вие премислете,  ако не сте готови да се сблъскате с това, няма нужда да се подлагате на стрес, ако такива неща биха ви тормозили.
Успех и усмихнат ден!
Пс: Може би и ние пациентките трябва да участваме в такова предизвикателство с танц, за да се разведрим малко Confused

# 372
  • София
  • Мнения: 13 298
Това означава ли, че може да ме разиграват с месеци? Практика ли е това? Колко време отнема от първичен преглед до трансфер? Не действат ли веднага? Още повече, че ние отиваме с готова диагноза и изследвания.
Обикновено винаги са се съобразявали с нас, а не ние с тях. Очаквах повече гъвкавост от толкова голяма болница.
Казваш, че си доволна. Колко време се лекувате там?
Ходенето при различни лекари не ме притеснява. Стига това да не забавя нещата, а да може да си съобразявам и моя график с техния.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 09:29 от Fever Ray

# 373
  • София
  • Мнения: 154
Това означава ли, че може да ме разиграват с месеци? Практика ли е това? Колко време отнема от първичен преглед до трансфер? Не действат ли веднага? Още повече, че ние отиваме с готова диагноза и изследвания.
Обикновено винаги са се съобразявали с нас, а не ние с тях. Очаквах повече гъвкавост от толкова голяма болница.
Казваш, че си доволна. Колко време се лекувате там?

Здравейте. Ако искате да ползвате услугите на Надежда е хубаво да се научите да им влизате в положение. Съгласна съм, че не е приятно, но друг избор нямаме, ако желаем да ползваме техните услуги.
Колко време ще ви отнеме или дали ще действат веднага, няма как да ви кажем ние. Зависи си кой ви е лекаря, какъв е графика, колко момичета чакат преди вас, какво ви е състоянието и т.н.
Да те ще се събразят с вас, но трябва и вие с тях.

Желая ви успех. Имайте търпение и разбиране, все пак и те са хора и си имат своя максимален капацитет.

Друг е въпросът, че е хубаво да има повече специалисти, които да поемат големият наплив от пациенти, но поради една или друга причина не се случва това.

# 374
  • София
  • Мнения: 13 298
Явно съм тръгнала с по-големи очаквания. Или съм разглезена от други по-малки клиники. Очаквах, че имат повече специалисти и поемат толкова пациенти, че да могат да посрещнат адекватно нуждите им.

Да не говорим, че, когато съпругът ми отиде на изследвания, погрешка му пуснаха други, а не тези, които бяхме записали. Още не съм ходила там, а вече няколко разочарования. Sad Дано да ме опровергаят.
Благодаря за пожеланията! Ще им дам шанс засега. Ще споделя впечатленията си по-натам. Благодаря за вниманието!

Общи условия

Активация на акаунт