Клиники в Истанбул - тема 10

  • 42 121
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8
Здравейте, знаете ли нещо за терапията със стволови клетки - дали подобрява качеството на яйцеклетките? В момента се прави в Аджибъдем Маслак в Истанбул. След ПРП и 2 месеца с хормон на разстежа успяха да извадят 16 яйцеклетки, от които 8 се оплодиха, но само 3 ембриона достигнаха до 5-ти ден. Направихме генетичен анализ на ембрионите и се оказа че нито един не е годен за трансфер и са доста увредени. На 40 съм и вече се отчайвам какво да правя. Дайте някакви техники за подобряване на качеството на яйцеклетките.

Може ли да ми кажете като цена колко ви излезе лечението с хормона на разстежа за 2 месеца? Предстои ми такава процедура и искам да съм подготвена финансово.

# 691
  • Мнения: 19
Може ли да ми кажете като цена колко ви излезе лечението с хормона на разстежа за 2 месеца? Предстои ми такава процедура и искам да съм подготвена финансово.
[/quote]

Здравейте,
Зависи как ще ви го назначат. Една опаковка струва около 850 лири и ми стигаше за около седмица. Все още имам схващане в пръстите на ръцете като страничен ефект.

# 692
  • Мнения: X
Схващането да, и аз го имах, продължи повече от месец след спирането на хуматропа.
Аз пак да питам, знаете ли колко му е срока на годност, имам започната и недовършена опаковка.
И един гонал  писалка започната
и недовършена, но мина време .

# 693
  • Мнения: 19
Схващането да, и аз го имах, продължи повече от месец след спирането на хуматропа.
Аз пак да питам, знаете ли колко му е срока на годност, имам започната и недовършена опаковка.
И един гонал  писалка започната
и недовършена, но мина време .

Ето информация от интернет:

Как да съхранявате Хуматроп
Хуматроп не трябва да се използва след изтичане на срока на годност отбелязан върху опаковката.
Неразтвореният и разтвореният Хуматроп заедно с разтворителя се съхраняват в хладилник при 2° до 8° С. Да не се замразява разтворителя и разтворения патрон. След разтварянето на лекарството не го оставяйте извън хладилника за повече от 30 мин. на ден.
Патроните Хуматроп са годни до 28 дни след разтварянето с разтворителя за Хуматроп, като се съхраняват при тези условия.

# 694
  • Мнения: 273
Фани,
28 дена след отварянето на Хуматропа му е годността. За Гонал не знам, но е логично да е там някъде ако си смесила прахчето с течността.

Мен ме болеше кръстът от Хуматропа, но иначе се чувствах супер.

Има едни хора в Щатите са сложили активната съставка в Хуматропа, Соматропин, в гел, който се маже на китките, където е най-тънка кожата, и се абсорбира през нея. Те го правят за анти-ейджинг, хич не е евтин, и умират да се хвалят какви ефекти имат от него, как им потъмняват сивите коси, колко енергия имат, отслабват, мускули и какво ли не... (не пращат до Европа; трябва да го пратят до адрес в Щатите, а от там някой да ви го препрати и мен ме домързя да се занимавам).


https://jdjohnson.newulife.com/products/somaderm/

Това, което ние го бием, е по-концентрирано, разбира се, и го бием локално, близо до яйчниците, но същата идея, а културистите отдавна го бият същия Хуматроп, който ние взимаме, локално за мускули и то дългосрочно. Аз го намерих на сайтове за културисти като ми беше свършил. На тях масово явно им няма нищо...


Схващането да, и аз го имах, продължи повече от месец след спирането на хуматропа.
Аз пак да питам, знаете ли колко му е срока на годност, имам започната и недовършена опаковка.
И един гонал  писалка започната
и недовършена, но мина време .

# 695
  • Мнения: 19
Фани,
28 дена след отварянето на Хуматропа му е годността. За Гонал не знам, но е логично да е там някъде ако си смесила прахчето с течността.

Мен ме болеше кръстът от Хуматропа, но иначе се чувствах супер.

Има едни хора в Щатите са сложили активната съставка в Хуматропа, Соматропин, в гел, който се маже на китките, където е най-тънка кожата, и се абсорбира през нея. Те го правят за анти-ейджинг, хич не е евтин, и умират да се хвалят какви ефекти имат от него, как им потъмняват сивите коси, колко енергия имат, отслабват, мускули и какво ли не... (не пращат до Европа; трябва да го пратят до адрес в Щатите, а от там някой да ви го препрати и мен ме домързя да се занимавам).


https://jdjohnson.newulife.com/products/somaderm/

Това, което ние го бием, е по-концентрирано, разбира се, и го бием локално, близо до яйчниците, но същата идея, а културистите отдавна го бият същия Хуматроп, който ние взимаме, локално за мускули и то дългосрочно. Аз го намерих на сайтове за културисти като ми беше свършил. На тях масово явно им няма нищо...


Схващането да, и аз го имах, продължи повече от месец след спирането на хуматропа.
Аз пак да питам, знаете ли колко му е срока на годност, имам започната и недовършена опаковка.
И един гонал  писалка започната
и недовършена, но мина време .
Пак бих го слагала, ако знам че ще изкараме толкова яйцеклетки, независимо от страничните ефекти. Само остава да видим как да оправя качеството. Намерих една книга "It starts with the egg". Няма я на български обаче. Пише смислени неща, ако някой е спазвал написаното там нека даде отзиви. Някъде бях намерила инфо за една жена на 45, която спазвала горе-долу същите съвети и е забременяла естествено.

# 696
  • Мнения: X
При мен уви, не даде ефект за яйчниците , та със схващанията по ставите си останах като екстра. Нямаше сгъване на пръстите сутрин, доста болка и скованост. Докато ги раздвижа, и то дошло време за лягане, и айде пак наново.
Обаче да, косата леко ми потъмня, за корените имам в предвид, понеже се боядисвам иначе. Но процеса започна преди хуматропа, от няколко месеца назад.
Чудех се от къде дойде, от добавките ли. Единственото pqq добавих , и съвпада с този момент, а може би просто натрупване на всички добавки.
Благодаря за информацията за срока. Сега се замислям дали да не спретна една маска за коса с малко хуматроп с малко изтекъл срок на годност 😀

# 697
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, моля помагайте, имам въпрос свързан с мъжки фактор. Как е възможно това, едната спермограма да е 4 % по Крюгер и диагноза тератоспермия, а следващата правена след две седмици да е 16 % и нормоспермия? Вярно че в различни клиники са правени но пак ми се струва нереално голяма разликата. (първата в Малинов, втората в Токуда). Отделно в първата имаше някакви кръгли клетки много над нормата, а във втората са на долна граница. На коя можеме да вярваме?

# 698
  • Мнения: 169
момичета, имам въпрос. Преди две седмици и половина започнах да взимам еутирокс 25мг за сваляне на TSH. Направих го по препоръка на доц. Русев, макар и нивата да не са много високи (2,80). Говорих и с лекуващия ме гинеколог и той също ми препоръча да го започна, за да свалим до под 2 преди трансфер. Имала ли е някоя от вас смущенуя при цикъла по време на прием? Моят е изключително редовен, имам и пмс от около седмица, но има забавяне от 3 дена вече. Благодаря предварително!

# 699
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета, чета от известно време тук и накрая се престрашавам да пиша. Бих искала, ако можете, да ме посъветвате по моя случай, най-малкото просто да имам чувството, че говоря с някого, защото започвам да се стресирам страшно много Simple Smile
С мъжа ми се усетихме късно да правим опити за бебе (аз съм на 41) и през май забременях, но завърши с мисед в осма седмица, миналия месец пък имах биохимична. Пуснах си изследвания на своя глава, които ми се струват добри, АМХ ми е ниско, но от месеци не мога да си вдигна вит. Д, каквото и да пия, та не му се впрягам много, а понеже пуснах и Инхибин Б, имаше и заключение от лабораторията, колкото и да е относително, което беше също доста благоприятно. Пия основните добавки, правим секс по схема, ясно ви е. Накрая все пак мъжът ми отиде да си направи спермограма и се оказа доста, доста лоша (достатъчно като брой сперматозоиди, но доста увредени, 2% по Крюгер). Бях се консултирала преди с репродуктивен специалист, с много добри отзиви за него, но съм страшно разочарована, затова бяхме решили и преди спермограмата да се насочим към Турция. Според гинеколожката ми за ин витро имаме шансове, но препоръчва да се отиде на андролог. Та имам два въпроса - смятате ли, че е по-добре да се отиде тук (не съм много обнадеждена от отзивите за специалистите, на които попаднах), или да се свържем с клиника в Турция и да видим там накъде ще го насочат; и как точно да подходя към клиниките - да напиша по един имейл на трите или четирите, които са най-често посещавани, да видим как ще е възможно да се проведе първа среща, или по-добре като за начало да ползвам посредническа фирма? Уж се оправям сама, но толкова неща изведнъж изникнаха, че малко съвети няма да са ми излишни. Много ви благодаря предварително!

# 700
  • Мнения: 2 467
redberry, правиш ли контрола?
Ако е паднало TSH рязко ( при мен се удължава цикъла и имам топли вълни като падне под 0,5 TSH). При мен доза 25 еутирокс ми беше много висока и дълги години до преди да почна да правя стимулации приемах 12.5 еутирокс. До скоро  ( последната година взимах 5 дни 12,5 и събота  и неделя по 25 еутирокс) , но започнах да го поддържам над 2.00.  Сега взимам два дни 12,5   е един 25 еутирокс. За съжаление още не съм ходила да се тествам дали няма пак да ми е силна  дозата. Страх ме е да ходя до лаборатория... дано не ми изиграе TSH-то лоша шега.

Аз също имам въпрос.
Прекъснаха ми тази стимулация не растяха фоликулите ( по принцип един-два правя само).
Отначало стимулацията започна с Gonal  и  Мерионал до 8-ми ден включително от МЦ. На док не му харесаха как растат и продължихме   от 8-ми до 12  с  Гонал и  Фемара  на мястото на Мерионала.
На 12 -ят ден опитът приключи. 
Изписаха ми Cyclo -proginova веднага от същият ден да започна. 21 хапчета са .
Не можах да разпитам лекаря, защо ми ги изписва. Разбрах, че е за регулиране на хормоните и че като  ги спра ще ми дойде.
Някой пил ли ги е и каква им е ролята на Cyclo -proginova?

# 701
  • Мнения: 143
Момичета, моля помагайте, имам въпрос свързан с мъжки фактор. Как е възможно това, едната спермограма да е 4 % по Крюгер и диагноза тератоспермия, а следващата правена след две седмици да е 16 % и нормоспермия? Вярно че в различни клиники са правени но пак ми се струва нереално голяма разликата. (първата в Малинов, втората в Токуда). Отделно в първата имаше някакви кръгли клетки много над нормата, а във втората са на долна граница. На коя можеме да вярваме?
Аз имах голяма разлика в резултатите в Мемориал и в Токуда. В Мемориал и двата пъти морфологията беше 1% с разлика 1г. между двете. В Токуда морфологията все варираше и най-много е била 9%.
Морфологията се оценява от ембриолога, тоест е субективен резултат.

# 702
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, моля помагайте, имам въпрос свързан с мъжки фактор. Как е възможно това, едната спермограма да е 4 % по Крюгер и диагноза тератоспермия, а следващата правена след две седмици да е 16 % и нормоспермия? Вярно че в различни клиники са правени но пак ми се струва нереално голяма разликата. (първата в Малинов, втората в Токуда). Отделно в първата имаше някакви кръгли клетки много над нормата, а във втората са на долна граница. На коя можеме да вярваме?
Аз имах голяма разлика в резултатите в Мемориал и в Токуда. В Мемориал и двата пъти морфологията беше 1% с разлика 1г. между двете. В Токуда морфологията все варираше и най-много е била 9%.
Морфологията се оценява от ембриолога, тоест е субективен резултат.

Нещо много им варира на Токуда. преди две години беше 9%, сега 16%. За пореден път се убеждавам че тук нищо не трябва да се прави. Най-добре в Турция да направим.

Geri~, изберете си клиника в Истанбул, отидете на преглед и си направете спермограмата там. Не случайно държат да е при тях, виж при нас какво става, човек може само да се обърка от нашите специалисти.

# 703
  • София
  • Мнения: 2 970
Доколкото знам амх, инхибин и спермограми в Токуда се изпращат и работят в ачибадем в Истанбул. Поне лятото беше така.

# 704
  • Мнения: 2 022
Гери, изобщо не губи време в България.
Свържи се с координаторите на избраните клиники в Истанбул, те ще ти запишат час.
На Мемориал - пиши по Вайбър.
На прегледа ще разбереш истинската причина и състояние. Ако нямате нужда от ин-витро, ще ви препоръчат инсеминация, нищо излишно не правят.
Вярвам много повече на техните спермограми, както и на преценката им.

Общи условия

Активация на акаунт