ЗА 5-то КЛАСНИЦИТЕ

  • 11 747
  • 322
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 433
ох, да ви се оплача...
Мирела вече две седмици си идва с рев. Не и харесват учителите, не е съгласна с методите им...
Едни искали етикета да е точно в средата на учебника, други, картинки на заглавните страници...а учителят по рисуване я накарал два пъти да прересува възрожденската къща...
В съблекалните големите момичета не им давали да се събличат в резултат на което закъснявали за час. И всичко това +пубертета дето ги е настъпил си е = на жива трагедия и редове сълзи.
Опитах се да и обасня че е така  в  големите класове, но и е много мъчно за старата класна и разбирателството с нея. Едва днес си дойде малко поуспокоена, щото я избрали да носи дневника  на класа а за нея това си е голяма чест Hug
Но най много е притеснена ,че няма да се справи с купищата обемни уроци и домашни които вече започнаха да дават. А това колебание хич не е надобре!(
Как се справяте с промените????
За информатиката - и ние нямаме диск, ама никой и не каза че трябва да имаме. Първият урок е бил да включвати и изключват РСто а за домашно да направят резен диня и визитка на Пейнт-а. Мирела се чуди, чуди и заключи - тези дето са писали учебника не знаят ли че визитките не се правят на Пейнт а на Корел hahaha Ами знае детето - семеен бизнес в рекламата!!!! Mr. Green Да не говорим че групата е от 11деца а компютрите са 10 само! ooooh!Ами то у дома да ги преброя са 6 парчета... Изобщо...думи нЕмам!!!!! ooooh!

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 00:16 от JuliS

# 286
  • Мнения: 2 716
за ойлеровата задача с четирите множества ми се стори некоректно зададено условието  newsm78 камен нещо коментира ли по нея? или аз търся под вола теле и под математика терорист...

Да бе да - кръговете на Ойлер се учат по ЛОГИКА. Гадни математици  #Cussing out , всичко си присвояват.
SUNFLOWER стискаме си ръцете и пием по една блага ракия за здравето на младите.  Peace
При нас надпреварата си има предистория. В 3-ти клас моето гениално дете, след 5-дневна подготовка, влезе с най-висок резултат в предишното си у-ще. В 4-ти клас същото направи едно момченце, което момченце я биеше по точки в повечето състезания, на които се явяваха. Най-накрая, в средата на 4-ти клас, тя взе предимство на едно състезание и радостта беше неописуема. Но младежът е син на амбициозна мама и в резултат на "отпускането му" беше подложен на усилена подготовка  #Crazy
При класирането в СМГ, тоз човек отново се "издъни" с 19 вместо 21 точки. Не зная на какво е бил подложен в къщи, но сега получава само шестици. И сме там от където тръгнахме. Като добавим и малък флирт между тях за цвят, разбирате ли вече мащаба на трагедията???
А ние или нямаме учебник по информатика, или сме го купили и аз пак съм проспала  Shocked
Трябва да пиша когато детето е до мен, за да не се излагам.
Може ли някой да пусне Ойлеровата задача? Моооооля!!!

# 287
  • София
  • Мнения: 4 868
учебник по информатика май и ние нямаме - поне не помня да съм поръчвала и плащала такъв...

# 288
  • Мнения: 3 740
Нямаме, нямаме.

мама знае, задачата е в учебната помагало за ЗИП, но Камен си го отнесе в училище, та не мога да цитирам. Ставаше дума за клас от 20 деца, влизаха в 4 множества по ръст, тегло, цвят на очите и косите, броят на децата в едно множество беше между 14 и 17, не помня точните числа. Търси се колко е най-малкото възможно число деца, които имат и 4-те признака. Дано да си ме разбрала.

JuliS, големи формалисти тези вашите учители. Чак пък мястото на етикета на корицата... Уау.

# 289
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
мама знае по повод на майката - вярно амбициозна е ама има една още по.

Сега детето и е в 6 клас - там що уроци що чудо е, просто нямаш представа.

Едвам свързват двата края, но детето ходи на уроци по математика, защото имало талант.



Иначе  съученикът ви е едно много кротко дете - ама като е едно на мама и тати и всички амбиции са там - там също са подготовки на високо ниво, ама доколкото разбрах безплатно.



Аз да ви разкажа това лято бях на разходка из Боровец и там попаднах на пловдивски учителки, които бяха взели деца математици и е за такова образование си мечтая за моят син.
Учеха ги работа в екип. Бях 2-3 часа с тях и видях рисуване, игри шах и мини голф, изпитваха ги по английски за различни думи. Хем им беше забавно хем полезно. Ама дали беше частно или държавно училище не мога да кажа, но мога да се заинтересувам.

# 290
  • Мнения: 2 716
dorothy аз не се вълнувам от амбициите на майката, а разказвам историята на съревнонанието между двамата. Не намирам за нормално да се тормози детето с безкрайно учене. Моето дете сам́о иска да учи. Никой не му виси на главата.
Нивото на СМГ е определено високо и децата тепърва ще го усетят. Ще се научат на самодисциплина. Все пак те сменяват и класната с N-но количество учители, и класната стая с разходки по разни кабинети, и сградата на училището. И вместо да опознават стъпка по стъпка, те направо в дълбокото цопнаха. Но до месец ще изплуват всички, ще си поемат дъх и ще се развихрят. И както спомена yanita , събирането на толкова генийчета на едно място си е  #Crazy #Crazy #Crazy
А математичката ни е класна. Така че за нея илидобро или нищо! Да не ставаме на кълбета  Mr. Green

# 291
  • София
  • Мнения: 4 868
да спираме да говорим за математичката тогава.... Wink

на мой колега синът му е в смг - някъде в горните класове е - та от него чух само добри отзиви за математичката. сега остава децата ни да ги потвърдят...

а пък на друг колега дъщерята е в класа на лили...

# 292
  • Мнения: 2 442
Моят петокласник е от единственото училище в България, на което министърът отпусна още една седмица ваканция, затова започнаха да учат на 25.09. Така че благодарение на тази неочаквана ваканция децата си починаха повече и сега си учат съвсем спокойно без шантави изисквания за надписани учебници и размер на тетрадки. Тепърва ще направят входящите нива след като си преговорят и честно казано не съм видяла нито шашнато дете или родител.

# 293
  • София
  • Мнения: 4 868
кое е училището?

# 294
  • Мнения: 2 442
СОУ за европейски езици в Русе. Беше направена цялостна подмяна на дограмата, но фирмата изпълнител се забавила нещо и за да не учат децата в нопичестни класни стаи се взе това решение. Даже и по новините ни даваха - как децата доброволно ходиха да помагат, за стане всичко окей. Може би затова го даваме по-спокойно.

# 295
  • Мнения: 2 442
Опс, правописна гершка - непочистени класни стаи

# 296
  • София
  • Мнения: 4 868
а как тази допълнителна ваканция ще се отрази на учебните планове, които са съобразени с броя часове и не са особено гъвкави?

всъщност, я да си кажем: стреснати ли са много нашите петокласници?

# 297
  • Мнения: 2 442
Тъкмо пратих предния постинг и усмихнатия петокласник се прибра, обядва и излезе да си купува нещо от Мтел на промоция с приятелчетата си. Така е стресиран, че чак се чуди какво да прави, няма и домашни, пък и да има ги пише за отрицателно време.
Що се отнася до наваксването на часовете, вероятно ще се вземе от предвиденото за екскурзии време.

# 298
  • Мнения: 2 716
Добре си ни дошла в темата  percepolis !

нопичестни звучи много сладко. Извини ме, но се посмях от сърце /и аз бъркам клавишите често/
Явно в Русе се държат с децата като с деца. Ние, оплакващите се, сме се хвърлили в амбиция и за това ни се вижда нанагорно.  Laughing
А основният ни проблем си остава забавянето на отпечатване на учебници на време и съответно лудото препускане от магазин в магазин.
Тъкмо ще даваш информация от Русе.   bouquet

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 07:58 от мама_знае

# 299
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успяхте ли с всички учебници. На нас утре ни дават географията и остава информатиката

Общи условия

Активация на акаунт