Скрит текст:
Ехография на щит.жлеза:
Правилна форма, нормална големина, без патологични промени.
Изследвания:
Глюкоза 5.5 mmol/l при реф.граници 2.80-6.11
Ft4 - 15.23 pmol/l при реф.гр. 9.61 - 26.00
TSH - 3.01 mKlU/ml при реф.гр 0.34 - 4.90

Обективно състояние при пулмулог:
Добро общо състояние. Без цианоза и диспнеа. Афебр.Везикуларно дишане без хрипова находка. РСД 98/мин. AH - 100/70. Крайници без отоци. САТ - 98%.

Обективно състояние при кардиолог:
Кожа норм.оцв.изр.подк.масна тъкан. Глава и шия - б.о. Дих. с-ма: нормост.гр.кош, ясен перк.тон, чисто вез.дишане, запазена респ.подв.двустр. ССС - в норма, ритъм.сърдечен 84-96/мин, чисти сърдечни тонове. RR 100/75. Корем - на нивото на гръдния кош, неболезнен. HEPAR ET LIEn - не се палп., Succ.ren. - дв.отр. Крайници - неоточни, запазени пулсации на аа.dorsales pedis.

Разбрахте ли от какво ви е задуха и оправиха ли се нещата при вас?

Скрит текст:
При мен се получи от НК.Изписаха ми едни лекарства за сенна хрема,от които получих ПА,световъртеж и трудно дишане.Дишах много бързо и с горната част на гърдите,дори ме болеше.Нещо като непрестанен задух.Започнах и да се прозявам или да въздишам на всеки 3-5минути.Отидох на лекар пак и ми обърка паниките с астма.Изписа ми кортизон.Вместо да се оправя,такава нервна криза ми докараха,че се бях уплашила да не умра.Започнах да се потя ,имах Т37.5,един месец на легло и липса на апетит,свалих 4-5кг.Насилвах се да ям.Мускулите ми отказваха,не можех да стоя права,силен световъртеж,треперене и безсъние 2 месеца.Беше ужас!
Спрях всички лекарства и започнах да се оправям.
Консултирах се с 4 психиатъра и нищо не ми изписаха,освен диазепам и то по мое настояване,от който изпих само 3 хапчета за това време.Пиех мента-глог-валериан и Алора,а после 1,5месец нищо.Защото съм в чужбина и бяха затворени границите и беше голям зор!
Дишането ми се оправи след 5 месеца.Едва тези дни дишам нормално и се прозявам или усещам,че не ми стига въздух,когато се сетя или притесня.
Трудността с дишане,когато има паник-атаки е механизъм,който се включва като защита на мозъка.Това означава,че имаш непрестанна тревожност.А също влияе и безсънието за това.Имам приятелка,която като не спи и на следващия ден не може да диша същи,души я в гърдите и само въздиша.При всеки в различно.
Това,което описваш е нервна криза,също като моята и се въоръжи с търпение,защото на организма му трябва време да се възстанови.Отнема поне една година.Аз без лекарства се възстанових за 6месеца.
Преди това ми пуснаха щитовидни хормони и кардиологичен преглед и рентген,за да изключат друг проблем със сърцето или щитовидната жлеза.
Накрая ми откриха анемия,която имам отпреди 3г и която е виновника за тези ми паники и тревожности/надявам се/.Сега пия Малтофер.И от толкова дълго време ,оттогава,обикалях по доктори,за да разбера защо имах сърцебиене,треперене,мравучкане,кръвно понякога,трудно дишане,най-вече при цикъл /мислех,че влизам в менопауза /все комплекс екстри,които 95% изчезнаха с приема на желязо.
Понякога едно дребно нещо се оказва от значение.И благодаря на Бога,че Той направи чудо,та най-накрая да разбера какво ми е,попадайки на читав доктор в България.

Как се оправи безсънието при вас?

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 14:11 от Не се сърди, човече