Деца от всички страни, добре сте дошли- 10!

  • 28 429
  • 737
  •   1
Отговори
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Добре дошли в новата тема!

Тук е старата тема!

Kaлалили, малкият още дава при раздяла
 въздушни целувки, а хем е на 8 години вече. Много му е важно да се сбогува с всичките му ритуали.
Дори и да изляза за минутка от нас, се прощава с целувки и чао, изпраща ме на вратата. Grinning

Може би и заради описаното от теб, тук не въведоха маски в час за деца от 4ти клас надолу, тоест 10-годишни. Влизат с маските и си ги махат на чина.
Задължителните маски в час ги премахнаха и за по-големите, но си остана препоръката за тях и в класа на голям Бибитко повече от половината клас продължавал да ги носи, вкл. и той.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 19:47 от Бибит

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 462
Благодаря за новата тема, Бибит!:hugs:
Кала, много хубава стена, браво!:hugs: Успех с новата работа!
Браво на Алиса! Hug Щом и е тръгнала- значи и се ходи на градина! Нека, леки и забавни да са и дните в градинката!
Да, децата са различни, някои бързо свикват в ДГ, други- не особено. Моите и двамата свикнаха сравнително бързо, пуснах ги на по 2+.
Ние сме добре. При нас дори се подновиха активитетите на децата- футболът, спортът в сряда и имаше 1 сбирка на хора. Това е, защото сме на село. И в района ни няма болни. Иначе чувам в други части на Норвегия е по- затегнато положението. Но да се оплача от времето- вятър, дъжд, и студ. Е, другото да е добре.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 19:54 от Мелина_3

# 2
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря за новата темичка Бибит!
Мелина хубаво е, че сте подновили спортните занятия! При нас още е затегнато в това отношение и само тези които са на вън работят.
Другите групи на затворено са с маски което не ми е комфортно. Дано имате още топли дни!
Бибит,  различни са да. При нас големия така се разделя. Ако ме няма в къщи за повече от 2 часа , ми звъни. Не че у дома е вързан за мен, но ей така да съм наоколо. Малкия и той е Много миловиден и гушлив.
Днес ще ходим на Рд на едно момиченце от неговия клас в Бг училището. Не знам от къде дойде идеята миналата година, че тя го обичала, та и той започна да разправя, че ще се жени за нея като порасне. От вчера ми каза да му приготвя ризка да си облече за партито , което ще е в техния двор и са поканени моите 3 + още 2 деца от бг училището.  Големи вълнения с нея.
Времето ни още е хубаво лятно. Всеки ден е подарък.
Ася, бърза адаптация на Алиса! Знам колко трудно ти беше с брат и. Дано ти е лесно сега!

# 3
  • Мнения: 505
Здравейте,

Бибитче, благодаря за новата тема. Радвам се, че не си пострадала при тази нелепа ситуация.
Кали, браво за стената. Чудна е. Честито и за работата.
Ася, честити тупуркащи крачета. Ще правиш ли прощъпулник? Браво и за яслата.
А-тита, теб все те забравям в кой край на света си. И на мен ми е тъжно лятото като си отива. Тази седмица забелязах че вече в 21 часа се стъмва и си казах, че сме на края на топлите дни за тази година.
Мелина, тръгнаха ли на училище малчуганите.
Перла, аз не споделям това виждане за яслата. Но и както някой беше казал, като работят и двамата и няма баби наоколо няма много избор. Радвам се че и двете ми деца, свикнаха безпроблемно и са много добре на яслата.
Малката и изби един кътник и сега я мъчи втория. Вчера и тази нощ и дадох парацетамол и моментално я успокой. Днес спа до 10,20 сутринта.

ММ ще се лансира със собствен бизнес засега на половин време и като потръгне ще се махне от работа. Ще поставя дограма и врати. Дано всичко върви добре.

Свеки ще дойде средата на октомври и ще постой до януари.

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 462
Брюксел:hugs:, те още от 18 август са на училище. Аз писах някъде по- назад. Нормално върви уч-щето, няма много затегнати мерки в тяхното уч-ще.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Брюксел, успех на мъжа ти.
Решила съм да правя прощъпулник, но тя още не върви. Държа я за ръка, само за 2-3 крачки се отпуска.
За сметка на това се качва по стълби 🤪, всякакви. Бързо. 😨

На нея й растат кътник и два кучешки, един горе, един долу, дясно, ляво... нощем мрънка здраво. За сметка на това яде много неща, включително люто.

Кала, много свежа стена? С какво рисуват после децата, какъв вид бои?

При нас пак настават жеги, 30+С🙄

Мелина, поне имате активитети, за децата е по-добре.

# 6
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Чудя се аз защо не пишете, а то нова тема имало...
Бибит, мерси за темата. Радвам се че се е разминало окото.
Ще наваксам с писането тези дни...при нас беше страхотно време, бяхме уикенда на океана. ММ тръгва командировка утре, пак за 10 дни, да се надяваме последната до края на годината.
Ще наваксам с четене и писане след утрешния ден.
Да се пазите!

# 7
  • Мнения: 2 470
Бибит, и аз благодаря за новата тема!
Имахме страхотен уикенд, слънчев и топъл и с приятели ходихме заедно извън града.
Засега нямам какво да напиша, но след два дена ще споделя как е минал първия учебен ден.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас също времето е хубаво, даже горещо, вчера беше нас 30С.
Обаче по магазините има вече коледни специалитети 😳
Вчера бяхме наблизо в една “ферма”, където напролет организират фестивал на аспержите. Всяка година все по-голям и с повече програма. Тази година потъна в локдауна.
Сега са декорирали с тикви, много е яко. Има и за децата къде да играят.
А беше във възторг.

# 9
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Привет!

Ася, супер декорация!

При нас отвориха повечето спортове, не съм се интересувала за всички видове, но като цяло има някаква нормалност. Май с танците още не е съвсем, както преди.

Калалили, как мина рождения ден на "любовта" на Лекси? Grinning Даже се и кипри вече, хаха, отрано другия пол го впечатлява. Малкият Бибитко е по жененето, но се притеснява от присъствие на някое момиченце, което му е симпатично. Големият не го вълнуват особено любовни тематики. Хвърчи из облаците и само неговите безброй любими теми  са му в главата. Вчера взе един лист и ходи да прави точен чертеж на нашата улица. Joy Като по градския план.

Калалили, какви бои ползва за стената?

Брюксел, успех на съпружието със собствения бизнес!
Леко избиване на зъбките на малката!

Ася, много интересно, че А. предпочита стълби при ходене. Ще си пада май по препятствията в живота. Stuck Out Tongue Winking Eye Дано с лекота ги преодолява.

При нас днес е разкошно време, последен напън на лятото, само за плаж, само дето си нямаме океан като Кътито.
Къти, дано мъжът ти не е толкова на път и е повече вкъщи!

При нас общо взето нещата си текат постарому.
Децата ходят на училище и засега няма коронни изненади, пу-пу!
Вчера големият ми разказа как в часа по плуване, който все пак разрешиха да се състои, са влизали с маски в плувната зала, после ги оставяли на една пейка. Под душовете били пак с маските и някои от момчетата се къпели директно с маски под душовете Joy. Нашичкият взел маската в ръка, държал я встрани да не е я намокрел, но накрая е станала мокра, за капак я е изпуснал на пода...Smile До училището са вървели с мокрите маски. Бибитко не се е сетил да си я смени после. Аз се учудих, защото беше суха. Неговото обяснение беше, че било топло времето и изсъхнала лесно. Satisfied
Другият път ще му слагам резервна маска вътре в сака.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 10:58 от Бибит

# 10
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет,
За стената си ползвах нормални латексови боли. 50% от цветовете си забърках сама поради липсата на семпъли в магазина. Децата няма да рисуват по стената , а ще правят хартиени проекти, които аз ще ламинирам и слагам на стената според сезона и празниците. Животинки, цветя, птици и т.н.
Бубит и у нас е малкия , който е влюбен не големия.
Вчера ме разби с теория. Решихме да направим списък с деца които иска да покани за Рд. Избори 2 момчета, приятелката му на която бяхме на Рд с брат и който е на годините на моя големия и спря. После размисли и ми казва, че ще покани и приятелката на сестра си, защото така тя няма да окопира неговата приятелка като единствено мониче. 😳
Вчера ми беше първия работен ден в новото училище, посрещнаха ме и директорката и учителката с която работя с малки подаръчета за добре дошла. Много мило ми стана.
Брюксел успех на половинката ти с новия бизнес!
Ася, много хубава декорация! И тук вече извадиха коледната и хелоуинската.  Много къщи вече са украсени също, а времето ни е прекрасно! Сутрин е хладно, но през деня се стопля доста.
Бубит, има едни торбички найлонови които се затварят като цип.  Нашите деца си слагат маските в такива надписани с имената им. Това е когато излизат навън да играят учителката ги събира и на входа им ги раздава обратно, но те са малки още. Помисли за такъв вариант може би.
Гледам снимки днес от бг и не разбирам оплакванията им всъщност. Маските са абсолютно проформа.  Масово са без. Хората са натъпкани един до друг макар и на вън.

# 11
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Kaлалили, отсега са украсени при вас къщите за Хелоуин? Големи мераклии. Grinning

Сега разбрах кой е влюбения. И гостите е разпределил вече. Grinning Малкият не иска момичета на рождения си ден, ама в никакъв случай. Satisfied

Ще мушна аз някаква торбичка за маската. Той има в раницата си резервна, но тя, раницата, остава в училището. Вземат само сак с принадлежности. Там ще сложа другия път маска. Да видим дали въобще ще се сети да я смени при нужда, в училището не се сеща. С маската е нон стоп, дори и на двора, но е само до обяд. Мерките от 5ти клас нагоре са по-затегнати при нас, що се отнася за маските.

Да, в България мерките са "мижи да те лажем". Кой спазва, кой не, има правила, но все се поставят под съмнение... Нещо куца в комуникацията, отражение e на общото недоверие към държавата, на цялата политическа ситуация.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 09:14 от Бибит

# 12
  • Мнения: 2 603
Здравейте, все не мога да се впиша тези дни. Бибит, благодаря за темата!
Най-сетне успях да набавя всички материали за градината, надписани са и ще ги занеса утре. Аз вече занесох част, но много неща бяха и не всичко лесно се набавя та трябваше някои неща по амазон. Големи разправии за едни пластмасови торби за резервните дрехи какви трябва да са точно. Докато намеря каквато те искат направо щях да полудея. Всеки ден някакви пликчета. Абе щуротии големи с тоя ковид.

Аз започнах да карам колело доста редовно. Много съм зле, карам един километър и дъха ми излиза. Първите дни едвам стигах до градината, не се смейте. На връщане без дете в столчето беше много лесно и бързо. От днес сме оборудвани и с ремарке вече та за пръв път ги карах двамата. Много ми допада и много съм ентусиазирана.
Децата също много го харесват.

Днес цял ден чувам честит празник и се чудя какъв празник е, то 15 септември. Тук няма такъв празничен ден за началото на годината, даже и вода не се сетих да лисна. Имам сериозен проблем с паметта и концентрацията напоследък, все търся някакви неща къде ги оставям. Мисля, че е от умора това. Хайде лягам, утре ще дописвам.

# 13
  • Мнения: 9 892
Здравейте,
Наминавам да кажа, че се оправяме - поне на този етап. Всички деца са в желаните училища, съобразяваме се с изискванията и местните нрави(сиреч купих черен анцуг и бели чорапи, облякохме учебници и хиляди тетрадки). Малките вече мразят да надписват етикети 😂 оттук нататък да видим как ще се впишат. Вчера Ясен отишъл пръв в стаята, седнал на първия чин до прозореца. Никой така и не седнал до него. Не се запознал с никого. Андрей го писали дежурен до края на седмицата, а също го разпитвали за предишното училище, на общата снимка изглеждаше много сериозен, но предполагам той ще се впише най-бързо. Тръгна вече и на флейта - и там се постресна от разликите. Баткото  също не се чувства напълно ок още, защото е единственият нов в класа и по-малък от съучениците си. Но всъщност днес за всички е първият съществен учебен ден. Първите им впечатления са, че тук децата се правят на интересни, търсят внимание по всякакъв начин, много шумят, прекъсват учителя.... да видим кога и те самите ще станат такива 😂 но училищата са добри. Да видим какво ще правят малките по английски, че учебниците са много бавни и елементарни, а в 7 клас децата вече ходят на частни уроци.
В основното училище ни се зарадваха на сертификата от българското училище. В РУО не се впечатлиха - признаването на гимназиалния курс е тегава работа и продължава с месеци.
Правилно четете за мерките тук. Проформа е всичко, хората се дразнят, има конфронтация(повечето пъти тиха, но се усеща напрежение). Мръсни маски, некачествени, висят под брадата, да те втресе само като ги гледаш. Градският транспорт не предполага дистанция, а от тази сутрин се чуват и хора да подкашлят и смърчат под маските.
Тази сутрин е 15 градуса и ми е студеноо 😂
Ася, много свежи тикви!

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тити, радвам се, че пишеш! По разказа ти ми стана едно домашно-носталгично чак 🤣
Вярно, че сега температурите за вас са също шок.
Учителката не е ли представила Андрей?
Защо баткото е с по-големи деца в клас? По напред с материала ли е?
Разказвай пак. Особено за училището.

Якамоз, и аз съм така с колелото. Щом се уморяваш и забравяш, изследвай си желязото и Б12.
Също гледай да ядеш повече протеини.

Кала, сега разбрах за стената.
Много ми е меркантилно при 30+С да се украсява за Коледа. 🙄

Като стана въпрос за Коледа, мислите ли подаръците?
Споделяйте моля!

Засега Дзвер иска тахо за колелото, за А обмислям кална кухня, че се в мръсотия се рови, но като че ли е по-добре за РД, зимата ще се ползва вътре, а за вътре имаме от Дзвер.

А вече се отпусна да върви, сега тренира едно стъпало 🤣
Дзвер вчера ми разказа как 3 момчета се скарали на двора и са били наказани. Той пак е бил синя каска 🤣

Общи условия

Активация на акаунт