Деца от всички страни, добре сте дошли- 10!

  • 28 563
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, честит рожден ден на патерица! Бъди обичана и щастлива!

Добре, че е твоя РД, за да се раздвижи темата 😁

И при нас ураганен вятър! Гледам да сме навън когато може, че А доста настоятелно се бори за автономия и вкъщи е едно катерене, тръшкане 🤪
Навън обикаля, изследва, катери се. Има слонска памет.

Хибридният модел на обучение не ми допада, детето също се бърка. Имаха за задача да напишат приказка и Дзвер за 2-3 часа буквално изригна една цяла, завършена приказка. Учителката му казала да я преработи или да напише нова. Той каза, че първата е перфектна и не може да се преработи, втора измисли. Вчера е чел втората (по-комплексна и с повече екшън) и е получил овации.
Добре му се отрази, миналата седмица на писмения тест получи средна оценка и беше много отчаян.
Учителката е казала децата да напишат приказките на компютър и ще ги оформи като книга. Супер идея!

При нас ваксинирането не върви кой знае колко бързо, отвориха магазините, но не съм ходила. Имаме право по един безплатен тест на седмица, но незнам около нас къде да си го направя. До ЛЛ не ми се ходи, че е в съседния град.

# 691
  • Мнения: 5 302
Хей, Бибит, честит и от мен, макар и на патерици, рожден ден! И моят беше та 4.03, но ...не ми се получи празнично настроение.
ММ направил резервация за почивка в края на юли и много се надяваме да не си останем само с резервация.
Ние няма да се ваксинираме.

# 692
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да си жива и здрава, Карду!!!

# 693
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Бибит, Карду - де сте здрави, усмихнати и обичани!
Аз набързо че нещо ме хвана пак работата....

# 694
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 489
Карду, Честит Рожден Ден и на теб с малко закъснение! Да си здрава и щастлива и ти! Hug

# 695
  • Мнения: 2 603
Бибит, Карду, желая ви много здраве и щастие!

При нас от миналия петък затвориха пак всички детски градини и училища, не в цяла италия, но почти. Точно в четвъртък излезе заповедта и в петък дъщеря ми беше болна с температура, сополи. Правихме пср тест в събота и излезе отрицателен. Сега малкия беше болен и той, но по-леко го изкара той. Не се знае кога ще отворят , имало много огнища в училищата заради английския вариант. Тук ваксинацията върви също много бавно, нямам особена надежда скоро да ми дойде ред. Ние тези дни почти не сме излизали заради това, че бяха болни децата и в къщи е някаква лудница. Правим задачи от градината и два пъти седмично има видео урок.

Кала, честита ваксинация!

# 696
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Карду, и от мен честит рожден ден със закъснение! Flowers Tulip
Здраве и щастие да не те изоставят! Hug

Якамоз, значи пак с децата вкъщи. Карай, поне детето се разнообрази малко на детската градина. Ще дойде момента, когато ще се нормализира ситуацията.

Ася, да, хубава идея за приказките на децата да са събрани в книжка.
Браво на Тим за сполучливата приказка и овациите, това е най-добрата награда.

Нашата буря отмина, вчера по обяд беше пика, но за щастие не се оказа толкова екстремна, виждали сме и по-ужасни бури. В нашия квартал виждам само изпочупени клони.

# 697
  • Мнения: 111
Бибит, Карду, честит рожден ден със закъснение! Да сте здрави и щастливи!

Нещо не ми остава много време в последно време.
При нас училището продължава с по-сериозни ограничения. Сега, ако има отсъстващ учител, не може децата да са разпределени по другите класове. По тази причина вчера трябваше да гледаме сина вкъщи, в понеделник пак стачкуваха аниматорите... Но пак е по-добре от пълно затваряне на училищата.

В нашия район ситуацията е стабилна, но от района на Париж вече експортират  реанимирани пациенти към други райони. Ваксинацията във Франция върви бавно, едва от седмица насам се усетиха, че трябва да забързат нещата. (Проблемът е донякъде лошата реклама на Астра Зенека.)

# 698
  • USA
  • Мнения: 1 323
Карду,честит празник и на теб на патерица! Здрава и щастлива да си!
Ася браво на Тим за приказките! Чудесна идея! Големия правиха такива в БГ училище и доста се смяхме на измишльотините и най-вече на думите които са избрали ,защото както се сещате не им е силния език Simple Smile
Якамоз,добре,че не започна работа! Явно и тази година ще я пишем като 2020 пропиляна.
Аз пиша да кажа,че след ваксината съм си напълно добре.Нямах никакви реакции,но някой колежки имаха.На следващия ден бяха като болни. Ще видим как ще съм след втората доза.
Чета и аз за АЗ и вече не знам какво да мисля.То е политика,пари и какво ли не. Ама не ми се почва тази тема.

# 699
  • Мнения: 2 603
Да, Кала. И аз това си мислех днес. От понеделник затварят и яслите и просто щеше да е супер безсмислено да тръгне малкия за точно две седмици и сега до 6 април със сигурност няма да отворят и така и двете деца щяха да са в къщи, абе кошмар. Горките родители, които работят, направо не знам как се оправят. На мен и така ми е доста трудно и с двамата в къщи, но ще влезна в ритъм много бързо, все пак съм свикнала да гледам децата сама по цял ден.

# 700
  • Мнения: 202
Здравейте група 😀,

Как сте? Много се загубих. Мислех си, че след нова година ще имам повече време, а то стана точно обратното.
Най-първо да ви кажа, че сме добре, здрави сме. Тази зима нямаме настинки.
Имах много да ви чета, но успях с всичко. Много интересни теми сте подхващали. Децата са добре. Бяха 6 седмици в къщи. Този локдаун ми дойде много натовсрено с 3 - ма ученика. Имахме дни, в които дори не сме излизали на вън. Сега всеки си е на училище. Малкото започна и то, но не иска да ходи. Всеки ден уговорки, приказки. На градината месеци му бяха нужни да свикне, сега май пак ще е същото. Баткото е добре, той не е спирал с футбола. Те си тренират на вън. Но какака спряха с тренировките в залата и се преместиха онлайн. По 4 или 5 пъти седмично от 1.30 - 2 часа. Сега от време на време и на вън тренират. Имахме и сняг една седмицаи минус 10 градуса. Всичките бяхме доволни. Но седмица стига. Рапортите дойдоха на децата, минаха разговорите с учителите. Големите се справят отлично, оценките аа им много добри.
Аз се записах на курс за подобряване на езика. Но се оказа, че нивото което съм вземала преди 11 години сега не го покривам. Критериите са се завишили. Сложоха ме в една група на края на курса. Този месец имам изпити и се надявам да продължа за по-високото ниво.
Общо взето това е при нас. Нахвърлях ви набързо положението.
Ситуацията с ковид дори не я мисля. Няма да се ваксинираме. Ще видим как ще се развият нещата за напред.

Пожелавам ви приятна седмица.

# 701
  • Мнения: 2 147
Здравейте, момичета! Честит рожден ден на Бибит и на Анджи на Кала. Да са живи и здрави и малката и голямата рибка. И моята рибка имаше РД на 4ти март. Отпразнувахме в училище с голяма торта и после вкъщи с приятелите. А на 6ти заминахме на Малдивите и точно се връщаме! Беше тоооолкова хубаво, че не ни се тръгваше. Изкарахме си уникално, събрахме слънчеви лъчи и солена вода. Да се надяваме, че сега ще спрем с болестите (след Ковид хващахме всеки малък вирус, заради срив в имунитета).

Тук в Москва вече няма ограничения. Даже хората масово ходят без маски. Ние сме на ваксина на 18ти март и после съвсем ще му отпуснем края и ще си пътуваме спокойно. То ние и сега сме спокойни, защото сме с антитела, но са ни ниски. На ваксинираните ни познати са по 3,4 пъти по-високи от нашите.

# 702
  • Мнения: 505
Бибитче, честит ти рожденник. Да ти е жив в и здрав.

Кала, честита рожденичка и на Анджи. Да е все такава прекрасница.

Сноуче, завид за почивката. Искам и аз море и топло време.
Да ти е жива и здрава и твоята рибка. Моят рибок и той е на 4-ти март 😜.

# 703
  • Мнения: 5 302
Ехее, ми ние се събрахме цял рибешки пасаж, родени на 4 март.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 704
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Кала, честита рожденичка!!!
Да ти е здрава и все така прекрасна! Много радости и детски усмивки й пожелавам!
Весело празнуване!

Брюксел, честит рожденик! Здраве и щастие на порасналото момче!

Сноуче, и на твоето момиче много здраве и безгрижно детство!!!
Представям си, ако стигна до Малдивите каква депресия ще ме тресне първите дни, като се върна. Grinning

Плами, появи се и ти! Радвам се, че сте добре!
При нас детските спортове са забранени. От ноември нищо не се провежда, затова и се старая максимално да сме навън при възможност.

Моите момчета са на смесена програма в училище - 1 ден ходят, 1 ден учат вкъщи.
Тази седмица им съвпадат програмите и имам цели 2 свободни предиобеда, за първи път от 3 месеца насам! Grinning
Такава свобода, човек и на малкото се радва. Ходя на шопинг доколкото е възможно че и това в момента е много ограничено.
Но другата седмица им се разминават програмите, всеки ден все някой ще е вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт