Борбата с рака - Духовното оцеляване, физическото преодоляване - 67

  • 40 333
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 373
Специална покана за варненските муцуни.
Заповядайте в темата за срещите, да се разберем кога, къде и как.
Те я тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1101916.new#new

# 61
  • Мнения: 2 360
Да обърна вниманието на варненските дружки, че срещите ни са много освежителни.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 137
Момичета от лъчето кожата на деколтето ми и към врата стана на пъпчици като от коприва.  Изписаха ми мазило Дермодрин, но не помага, днес ми беше 20 - та процедура имам още 8 притеснява ме, че може да се влоши. Някой имал ли е такъв проблем и с какво сте се мазали?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 373
Янис, вземи си крема на bioderma athoredm xerane. Този крем ме избави от проблеми с моята кожа, след химиотерапиите. Специално разработен е за дерматични проблеми за хора, като нас. Също гел от алое, 99% чист.

# 64
  • Мнения: 506
Аз имах обрив при последните 3-4 процедури имах общо 20. Специално за обрива не се мазах с нищо иначе по време на лъчето с Linola radioderm, но въпреки това не помогна срещу обрива при последните процедури. При мен беше в края на терапията, та стиснах зъби.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 184

На моята свекърва и помогна това. Кожата и беше станала на рани от лъчетерапията.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък мажа с непролизин. Добре ми е засега облъчваното място.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 123
Олив,не ги ли слага под мускула Романски?Ако са под него,кожата не би трябвало да има голямо значение.

Елза,съжалявам за диагнозата на майка ти,дано се повлияе от лечението.Чела съм ,че при бял дроб се правят някакви генетични изследвания и на база на тях после правят имунотерапия.

# 68
  • Мнения: 147
Ели,къде ще правиш лъчето и при кой лекар ходи за консулт? Питaм,понеже и на мен ми предстои в началото на ноември и още не съм решила къде да бъде.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 746
Олив,не ги ли слага под мускула Романски?Ако са под него,кожата не би трябвало да има голямо значение.

......
Да, под мускула са, но тъй като след мастектомията кожата е тънка и няма какво да я храни като кръвоносни съдове особено, може да започне да страда при твърде силен и голям натиск, особено ако изведнъж се сложи имплант, затова постепенно се пълнят експандерите и се следи. Може да се стигне и до некроза на кожата.
При мен сложиха 500 мл експандери и при последното пълнене, когато стигнах лимита, получих голямо червено петно на гърдата с лъче, а преди това другата /без лъче/ също се беше зачервила, но още в началото на мастектомията и първия месец от експандера, после това премина. Това петно на гърдата с лъче по едно време изчезна, после пак се завърна, сега е малко по-добре, според доцента защото импланта е по-малък - 450 мл, надявам се да изчезне, когато се успокои гърдата от операцията и насъбраната лимфа, че тези дни като махнаха дренажа малко се понаду и натиска там.
Затова пиша да се внимава при кого се прави реконструкция, това не е обикновено слагане на импланти за увеличение, по-сложни са нещата и доста по-деликатни при нас, хубаво е да се вземе поне още едно мнение.

# 70
  • Мнения: 31
Здравейте, моля ви за съвет , защото съм много объркана и притеснена! Ще обясня накратко: през 2016г., след море , майка ми получи някакво възпаление на гърдата със зачервяване и болка около зърното.Веднага отива на мамолог, който я праща на хирург/не онко и не гръден/ и и той и казва , че трябва да вземе биопсия и почисти мястото ...разбирам аз и решавам , че трябва да посети второ мнение на капацитет в тази област - хирург - онколог -мамолог  и близки ми препоръчаха Полихронов , като доктор , който ще реши проблема, да ама не .....отиваме веднага при него и той беше категоричен , че операция не трябва, защото това е бактериална инфекция и да пие антибиотик. Инфекцията отшумя , но остана едно уплътнение, което той наблюдаваше , първо на 1,3,6 месеца до юни тази година, когато забелязах тъмна точка в зърното на мама и някакво придърпване на гърдата...веднага отидохме на мамолог още в Бургас , който заяви че е за спешна операция, защото има голяма бучка....веднага отидохме пак при Полихронов, опипа я, гледа на ехограф и пак каза , че е от възпалението, което според него е хронифицирало и не е спешно , ама ще го почисти все пак....до тук добре, но когато излезе хистологията на конкретното уплътнение: големи интрадуктални карциноми и инвазивен карцином!!!!!! Направо ме гръмна..шашнахме се , каза , че трябва да махне цялата гърда и лимфни възли. Той излезе отпуск , а ние започнахме да се лутаме.Препоръчаха ни Седлоев , като добър професионалист и тъй като нямахме избор и време , той я оперира -махна и гърдата и лимфни възли. От тук на сетне , обаче незнам ,той ли ще назначава лечение и ще я следи или ние трябва да си изберем онколог  много съм притеснена , а ние сме се шашнали. Извинете за дългия пост, но се надявам да ни насочите към съвестни и човечни доктори! Успех на всички!

# 71
  • Мнения: 2 369
На мен пък ми направиха мастектомията и сложиха силикона подкожно с една операция и съм нямала кожни проблеми, освен, че поувиснаха нещо, но то е нормално. Рсзтегнс се тая ми ти кожа.

Аз искам да ви се оплача😑 По разните фейсбук групи от известно време наблюдавам една жена какво пише за синът си, който има ясновидски способности (тийнейджър) и ми звучеше доста убедително, че може и да е вярно. На майтап и написах да му покаже и мен на снимка и снощи насред щастливата ми вечер с новото полу-гадже ми прати отговорът на синът си. Не го каза директно, но ме е видял до две години, после внезапно съм щяла да заболея и ще дойдело от стомаха (не знам стомах или корем има предвид) и картините му в главата спират. Наистина се уплаших☹️ Наслаждавайте ми се, че имам още само две години животец😁 Между другото страдам от черва и неправилно храносмилане и отделяне. С вечен запек съм.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 746
Ох, Мариткаааа, не се занимавай с глупости! Smile

# 73
  • Мнения: 1 168
Скрит текст:
На мен пък ми направиха мастектомията и сложиха силикона подкожно с една операция и съм нямала кожни проблеми, освен, че поувиснаха нещо, но то е нормално. Рсзтегнс се тая ми ти кожа.

Аз искам да ви се оплача😑 По разните фейсбук групи от известно време наблюдавам една жена какво пише за синът си, който има ясновидски способности (тийнейджър) и ми звучеше доста убедително, че може и да е вярно. На майтап и написах да му покаже и мен на снимка и снощи насред щастливата ми вечер с новото полу-гадже ми прати отговорът на синът си. Не го каза директно, но ме е видял до две години, после внезапно съм щяла да заболея и
ще дойдело от стомаха (не знам стомах или корем има предвид) и картините му в главата спират.
Скрит текст:
Наистина се уплаших☹️ Наслаждавайте ми се, че имам още само две години животец😁 Между другото страдам от черва и неправилно храносмилане и отделяне. С вечен запек съм.

Маритка, чета с огромно удоволствие постовете ти и много се радвам за новото ти полу-гадже,
Относно тинейджърът ясновидец, ами той и да не е ясновидец, човек като ти види хубавото тяло и корем и плочки и прочие ще му спре картинката.....
Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 189
Момичета, извинявам се, че така нахлувам в темата ви, но ми я препоръчаха за съвет и инфо. Препоръчайте ми, моля ви във Варна добър и компетентен мамолог, гръден хирург. Ще съм ви много благодарна !

Общи условия

Активация на акаунт