Студенти в Нидерландия - 8

  • 56 984
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 82
Да, в крайна сметка се оказа, че пред терминала има бус на Рамус. Срещу 35лв и съвсем бързо, свършиха работа. Отиде 3часа и половина преди полета.

# 616
  • София
  • Мнения: 454
Работещите студенти трябва ли да подават годишна данъчна декларация?

# 617
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Работещите студенти трябва ли да подават годишна данъчна декларация?

Да, задължително

# 618
  • Мнения: 458
Ай ново 20 - от 29.01. и на идване в България трябва тест или трябва да стоят 10 дни в карантина.
Някъде бях мернала линк за лаборатории в Холандия, сега нещо не мога да го открия. Някой да помогне?

# 619
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Може да се направи тест в GGD, който е безплатен, но трябва да имаш симптоми или да си бил контактен с болен. Ако имаш Digit в рамките от 24 до 48 часа ще се види резултата.
Другият вариант е да се отиде в лаборатория, но там цените, които открих са от 110 евро до 150 евро със сертификат за пътуване.

Също така при пристигане в Нидерландия имат право след ден 5 да се направи безплатен PCR, за да се прекрати карантината.

# 620
  • София
  • Мнения: 82
Дори да направиш в GGD безплатния тест, който правят при наличие на симптоми, там изрично е посочено,че документ за отрицателен тест не издават. Именно да не се злоупотребява за пътуване
П.с. И тук е така, ако ти назначи личния лекар тест, пак не получаваш документ с който можеш да пътуваш...пак по същата причина

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 23:03 от valedo

# 621
  • Мнения: 80
Това е най-евтиния вариант за тест със сертификат.Проблема на всички лаборатории е,че пращат резултата на имейл.Не се знае как ще се третира това на летището.
https://www.planjecoronatest.nl/

# 622
  • Бургас
  • Мнения: 90
Прочетох, че за български граждани без PSR, просто те поставят под 10 дневна карантина, само че не зная дали УИЗ ЕЪР качват на борда  без тест към България.

# 623
  • Мнения: 6 269
Работещите студенти трябва ли да подават годишна данъчна декларация?

Да, задължително
Моля за малко повече информация? Къде се подава, в какъв срок, с digiD става ли?

# 624
  • Мнения: 5 321
Работещите студенти трябва ли да подават годишна данъчна декларация?

Да, задължително
Моля за малко повече информация? Къде се подава, в какъв срок, с digiD става ли?

second,не съм на сто процента сигурна, но ако греша, нека ме поправят холандските дами. С digiD влиза в платформа моите данъци, там би трябвало в един момент данъчната декларация да стане активна страница за отваряне. Попълва го , като нанася доходите си за отчетния период. Малко ми е странно, че трябва сам да си нанесе и  дължимата сума. Вероятно в процеса на попълване на документа е обяснено кое как. Подава я онлайн,  и мисля, е това. Дали не греша някъде?
В случая с моя син, декларацията все още не е активна за отваряне. Според него март месец се подава годишната декларация. Дали е прав, пак е под въпрос...

# 625
  • Мнения: 6
Днес проверих , от утре отваря и лаборатория на Варненското летище.
Ще се извършват  тестове за полета за Айдховен и е 4 часа преди полета.
Поздравления и за реакцията на летище Варна , благодарим .

# 626
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Работещите студенти трябва ли да подават годишна данъчна декларация?

Да, задължително
Моля за малко повече информация? Къде се подава, в какъв срок, с digiD става ли?

second,не съм на сто процента сигурна, но ако греша, нека ме поправят холандските дами. С digiD влиза в платформа моите данъци, там би трябвало в един момент данъчната декларация да стане активна страница за отваряне. Попълва го , като нанася доходите си за отчетния период. Малко ми е странно, че трябва сам да си нанесе и  дължимата сума. Вероятно в процеса на попълване на документа е обяснено кое как. Подава я онлайн,  и мисля, е това. Дали не греша някъде?
В случая с моя син, декларацията все още не е активна за отваряне. Според него март месец се подава годишната декларация. Дали е прав, пак е под въпрос...

Горе долу е така, но си има много особености - попълва се бруто дохода, попълват се още субсидии ако се вземта и много други неща. Като различните неща се попълват на различно място. Има суми които се приспадат от дохода - като например такси за обучение и др. С две думи, много е трудно да се справи сам (освен това няма английски вариант). Най-добре е да се обърне към счетоводител. Таксата е не повече от 50 евро (може и по-малко).

# 627
  • Мнения: 94
Спешен въпрос!
Какво е положението в Нидерландия- стачки, бунтове?
Има ли специални изисквания за маски, които трябва да  носят децата?

# 628
  • Мнения: 24 467
Протестите са сериозни и са в определени градове.
Няма изисквания, като в Германия, например, за точно определен вид маски. За сега. Току-що се чух с приятелка, чието дете учи в Германия - там има точно изискване за няколко одобрени модела маски, всичко друго е нарушение на изискването. Нашите значи нещо от там са преписали и са го копнали, тъкмо си мислех, чия глава го роди това тук - пак от Германия са преписвали, но са го адаптирали малко.

# 629
  • Мнения: 94
Протестите са сериозни и са в определени градове.
Няма изисквания, като в Германия, например, за точно определен вид маски. За сега. Току-що се чух с приятелка, чието дете учи в Германия - там има точно изискване за няколко одобрени модела маски, всичко друго е нарушение на изискването. Нашите значи нещо от там са преписали и са го копнали, тъкмо си мислех, чия глава го роди това тук - пак от Германия са преписвали, но са го адаптирали малко.
Имате ли информация кои са градовете? Синът ми утре каца в Айндховен. Трябва да пътува с влак до Енсхеде. Разбрах, че влаковете са спрени. В сайта на жп линиите обаче, нищо не пише.

Общи условия

Активация на акаунт