COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 5

  • 912 332
  • 22 282
  •   2
Отговори
# 3 390
  • Мнения: 365
169 нови случая.
След малко като излезе по-подробната информация ще редактирам.

# 3 391
  • Мнения: 2 182
Пехоко, дори не знам кой ми е любимият лекар. Joy
Kaк така не знаеш - това е всеки лекар който твърди, че от маските няма смисъл Laughing

Еее, пиши го тогава с главно Л, всички да се сещаме за кого говориш 😄

# 3 392
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
169 нови случая.
След малко като излезе по-подробната информация ще редактирам.

2710 теста
791 хоспитализирани
36 интензивни
28 излекувани
0 починали

По области и София град:
https://coronavirus.bg/bg/statistika

# 3 393
  • София
  • Мнения: 5 247
Процентно растем. Това ми звучи тревожно.
А защо след като в началото ни учеха как да слагаме и махаме маските за да е ефективно, сега е прието да я слагаш в магазина и сваляш на улицата и пак същата вадиш от чантата си слагаш за градски транспорт и т.н. децата в клас на двора и т.н ? Къде остана безопасността?

# 3 394
  • Мнения: 11 546
Дъщеря ми носи маска (всъщност са 2-3) в училище по цял ден. Като я сложи сутрин в 8ч. още в колата и я маха в 16.30- 17.00, когато се върне вкъщи. За целия учебен ден имат само по 2 "почивки от маските" от по 10 минути през които излизат навън, спазвайки дистанция. През останалото вереме- часове и междучасия, маските са задължителни. Няма припаднали деца, а за починали да не говорим.

# 3 395
  • София
  • Мнения: 12 649
Скрит текст:
Да, точно така мисля и съм убедена. Това не е противогаз, да ти затруднява до такава степен дишането. Те и с противогази все пак дишат хората, не умират.
Няма смъртност от маски.
От КОВИД има обаче.

Не си права, зависи от много фактори. Писах вече.

Silverstone, много лесно се доказва : повишена концентрация на CO2. Отделно, че бяха в карантина и са изгубили тренинг. Двата фактора в комбинация може да са изиграли роля. И не, не е това изводът. Изводът е, че понякога при определени условия МОГАТ да бъдат смъртоносни. Вече имаше съфорумки, които казаха за припаднали деца с маски. Отделно една учителка писа тук преди няколко вечери и се оплака, че я боли главата.
Не че ще успея да ви убедя в каквото и да било, но аз за моето дете не бих рискувала дори и рискът да е малък.

А такааа, вечният въпрос, дали са умрели с маската или от маската Grinning Че то тая работа като с Ковида бре... Само дето при него милионите умрели нищо не доказват, пък тука искате с двама човека да приключите случая Joy

# 3 396
  • София
  • Мнения: 3 777
Чета, чета и се чудя на акъла на някои хора. Значи биха си изложили детето на риск от заразяване със смъртоносен нов вирус, но не биха му казали да носи маска, защото или риск да го за боли главата. Дори да има някакъв % риск детето да при падне, докато носи маска, той със сигурност е много, мноооооого по-малък от % риск детето да се зарази.
На никой не му е приятно да носи маска, но се налага, защото избираме по-малкото зло. Но явно има хора, които не искат да осъзнаят това.

# 3 397
  • В офиса
  • Мнения: 4 014
Дъщеря ми носи маска (всъщност са 2-3) в училище по цял ден. Като я сложи сутрин в 8ч. още в колата и я маха в 16.30- 17.00, когато се върне вкъщи. За целия учебен ден имат само по 2 "почивки от маските" от по 10 минути през които излизат навън, спазвайки дистанция. През останалото вереме- часове и междучасия, маските са задължителни. Няма припаднали деца, а за починали да не говорим.
Ако трябва да сме буквалисти, от 8 до 17 това дете има и един обяд, може би други закуски, най-вероятно и спорт. Не са само 2 по 10 минути почивките.

# 3 398
  • Мнения: 469
Не знам защо слагате всички под ОЗ за маските... До индивидуално усещане си е. Ако някой носи маски по цял ден и няма проблем, това изобщо не го прави валидно за целокупното човечество. Аз например маска сложих за пръв път сега, покрай този вирус. Никога досега не ми е и хрумнало да ползвам. Ами, пречи ми, задушава ме, дразни ме, когато я сложа, на втората минута вече почва да не ми стига въздух, изпотява ми се лицето, започва да ми става лошо.... Ако не съм приключила с работата /пазаруването в помещението, отивам в някой ъгъл, където няма хора и я махам. Като отминат симптомите, пак я слагам и си довършвсм задачите. Не помня от колко време вече са задължителни, но аз не мога да свикна. И не разбирам защо трябва да си внушавам, че ми е комфортно, като не ми е.... И честно казано, направо ми е жал за дечицата,които са принудени да търпят подобен дискомфорт с часове.

# 3 399
  • Пловдив
  • Мнения: 4 689
По повод на маските какво ми се набива в очи. Тези, които вярват, че маските били опасни, са хора, които по принцип са неразумно настроени към пандемията, неглижират мерките, хигиената, не вярват в сериозността на положението, вярват в слухове, конспирации, самите те неглижират носенето на маски отдавна. Нито един човек, който има съзнанието и отговорността за предпазване и спазване на мерки, дистанция и е наясно с опасността от заразата, не се върза, че маските можело да са опасни. Нито един дисциплиниран и отговорен човек не възропта срещу маските.
За мен това за "опасните" маски е предната серия от лъжите на конспираторите.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 20:14 от marzeliva

# 3 400
  • Мнения: 1 463
Случаят в Норвегия само доказва необходимостта от въздържане от всякакви сбирки , особено в затворени пространства.
Спазвали мерките, но това дишане заедно ето докъде води.
Което означава, че в училище няма как да не се разпространи вирусът, при положение, че много ученици и учители са заедно в едно затворено помещение!
И доказва, че незабавно трябва да се премине към ДО!
Болниците не са пълни, защото такова ни е здравеопазването. Как така през пролетта лекарите излизаха и говореха да бъдат пощадени от много работа, а сега - нямало болни!
Малко по-друга тема - както с психиатриите. Болните просто не ги вземат в тях, а те и в по-голямата си част - не искат да бъдат лекувани, и си стоят навън, а хората викат телевизии и други медии, защото не могат да си влязат нормално в жилищния вход!

# 3 401
  • София
  • Мнения: 12 103
В началото, ако помните, дори карантинираха във ВМА, а после по други болници. След това създадоха протокол и повечето хора се лекуват вкъщи. Само виповете прибират в болница, за всеки случай.

Виждам, че новата мода в мерките и в Европа е залъгване с карантиниране по региони, та и тук така явно смятат. Даниел Вълчев се изказал, че ще се мине на ДО ако бъдат преминати критични стойности в съответната област.
https://www.vesti.bg/na-uchilishte/krasimir-vylchev-sbydvat-se-n … KWMIMmMRLF0AinNgE

# 3 402
  • София
  • Мнения: 11 472
В началото, ако помните, дори карантинираха във ВМА, а после по други болници. След това създадоха протокол и повечето хора се лекуват вкъщи. Само виповете прибират в болница, за всеки случай.

Виждам, че новата мода в мерките и в Европа е залъгване с карантиниране по региони, та и тук така явно смятат. Даниел Вълчев се изказал, че ще се мине на ДО ако бъдат преминати критични стойности в съответната област.
https://www.vesti.bg/na-uchilishte/krasimir-vylchev-sbydvat-se-n … KWMIMmMRLF0AinNgE
Надявам се тази мода да се прилага по-често вбъдеще, вместо заключване на цялата държава. Обяснете ми логиката, ако в София и Благоевград има невиждан пик, защо да бъдат заключени по домовете и в Добрич, и в Кърджали и в Търговище......

# 3 403
  • София
  • Мнения: 12 103
В началото, ако помните, дори карантинираха във ВМА, а после по други болници. След това създадоха протокол и повечето хора се лекуват вкъщи. Само виповете прибират в болница, за всеки случай.

Виждам, че новата мода в мерките и в Европа е залъгване с карантиниране по региони, та и тук така явно смятат. Даниел Вълчев се изказал, че ще се мине на ДО ако бъдат преминати критични стойности в съответната област.
https://www.vesti.bg/na-uchilishte/krasimir-vylchev-sbydvat-se-n … KWMIMmMRLF0AinNgE
Надявам се тази мода да се прилага по-често вбъдеще, вместо заключване на цялата държава. Обяснете ми логиката, ако в София и Благоевград има невиждан пик, защо да бъдат заключени по домовете и в Добрич, и в Кърджали и в Търговище......
Това е така, но защо изобщо някой да бъде заключван, като просто може да има по-добра система за тестване и проследяване. Ние сме малка страна, имахме адски малко бройки, тук няма огромни потоци чужденци, нито толкова хора пътуват някъде. Не сме остров, и не сме толкова малко, колкото в Исландия, но пък и изобщо не сме нито Франция, нито Испания. А и поради малката територия тук региони няма практически. Всичко е на няколко часа път с кола, всеки има роднини в друг град и наистина трябва да се забрани пътуването, за да се говори за затваряне по региони.
Та по-лесно е откриване на заразените, проследяване и карантиниране само на контактните лица, вместо цели затваряния. Ама като РЗИ правят по между 100 и 300 теста за страната, това няма как да стане.

# 3 404
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз съм от тези, които спазват мерките, нямат против маските, но смятам, че е малоумно тяхното носене на открито. Убийство тяхното носене по време на физическа дейност. И нищо не го оправдава. Нищо. По никакъв начин не е опасно навън играенето на физическо, за да принуждава децата да носят маски, докато си товарят сърдечно-съдовата система. Не бих го позволила за моите деца, маските си ги носят в междучасието, макар че е супер излишно, като цял час са с другите деца. А по другото време нямат досег с друг клас, така че е глупаво. И всяко междучасие им се напомня да се дезинфекцират. Извинявайте, ама да се мажат детските ръце по 20 пъти на ден с дезинфектанти не е ок. То ще се види резултата. Големия ми син обаче, беше на състезание с много различни деца в една стая, нищо не съм му казвала, бил си е с маска през цялото време, сам си го е решил, не му пречело, и смята, че така е редно. На мен ми пречи. За това всичко е индивидуално, то и вируса е така, индивидуален. Да се носят маски на закрито е ок, другото обаче е смешно, излишно и е само пр.

Общи условия

Активация на акаунт