Как върви захранването - част 9

  • 13 736
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 562
Понеже няма къде да се похваля-ще го направя тук! Беба от днес е на кухня и супата и манджата и харесаха!  Simple Smile До сега бяхме на другаря Ганчев. Само се моля да няма проблеми със стомахчето или друго.  Praynig


# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
smily_5q , аз разреждах с кърма, прясно изцедена. Но слагах съвсем малко, две-три впръсквания, колкото за мирис. Според мен най-добре е с лъжичка. Да, трудно е в началото, по-голямата част винаги е отвън, но ще свикне.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз да се включа в новата темичка. Ние продължаваме в същия дух-5 лъжички на обяд зеленчук и 10 следобяд плодово. Сега въвеждаме кафявия ориз /въведохме картофа и моркова/.После тиква, тиквичка, грах.
А от плодовете мисля....слива, круша /досега сме на ябълка и банан/.

# 18
  • Мнения: 804
Микки, много ти благодаря за куража. Аз се опитвам да го правя по-рядко newsm78, с по-вече кърма.
 Дарра, твоето пък обича оризовата каша Party, дано и моята да я захаресва. А смесвате ли кашата с плод? Много ми се ще да пробвам с банан, струва ми се, че повече ще и хареса Thinking Давала съм и да ближе разни плодове и забелязах, че пъпеш и банан смуче с ухота.

# 19
  • Мнения: 2 553
Здравейте!

Да се включа и аз набързо:)

От днес въвеждам месце - пилешко (със зеленчуци), домашно приготвено и пасирано.Дадох около 6 лъжички, пък утре повечко.Иначе дъщеря ми папа плодови, зеленчукови пюрета, понякога слагам и по малко сиренце в зеленчуковото на обяд, каша и това е май  newsm78 Попара не иска, а кисели и грисове-не съм стигнала до тях  Crazy

Поздрави на всички  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 630
А смесвате ли кашата с плод?
Досега не съм смесвала оризова каша с плод, но днес  разглеждах готовите пюрета и каши и явно оризът може да се комбинира с много неща. Утре ще и дам ябълка с ориз - готово  пюре.

# 21
  • Мнения: 393
Здравейте и от мен! Laughing
На всички мами , които се притесняват че напредват бавно със захранването искам да кажа - Не се отчайвайте!! При нас все още има периоди на отказ от твърда храна.А и доста от бебетата на 5-6 мес. вече ги сърбят венците и това също може да е причина за нежелание за хранене. Трябва да се въоръжите с търпение и да не насилвате бебоците.Негативните реакции от насилването се помнят много и се завърта порочен кръг...Това от опит с големия син и до сега имаме пробеми с яденето понякога 
Искам да питам как се преминава на обща храна? И кога? Митко вече свикна с по-големи парченца в пюрето, но дали е рано да яде от нашите манджи newsm78Иначе си суче по 5- 6 пъти на ден.

# 22
  • Мнения: 804
Кеми, в една книга пише, че могат да ядат всичко със семейството след годинка, виждам, че вие сте близо до този момент, но лично не съм го изпитала все още.
 Дара, тук не съм виждала готови пюрета в комбинация с ориз, но може и да има. Аз днес дадох оризова каша с банан(готова каша на прах, има и с ябълка). Май и хареса, дадох я 30 мин след кърменето. Не съм сигурна дали е правилно, но ми се струва че пряко след кърмене е напълнена и няма желания за друго. Не мога да повярвам, но се справи много добре, нацедих 20гр и направих кашичката по-гъста този път. Дори забелязах, че последните няколко лъжички не ги върна с езичето,  сякаш го придобива рефлекса за хранене newsm78 Може и да си въобразявам от вълнение де Party, след повече хранения ще установя със сигурност.
 Благодаря ви за куража Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 630

.... Дара, тук не съм виждала готови пюрета в комбинация с ориз, но може и да има. Аз днес дадох оризова каша с банан(готова каша на прах, има и с ябълка). Май и хареса, дадох я 30 мин след кърменето. Не съм сигурна дали е правилно....
 

Не бях погледнала, че си толкова далеч Laughing.
Радвам се, че виждаш промяна в хранителното поведение на бебата Simple Smile. При нас също успехът не дойде веднага. И сега си има моменти, в които не е толкова "кооперативна" Mr. Green. Тогава я оставям и пробвам по-късно. Пожелавам ви успех и на двете  bouquet.

# 24
  • София
  • Мнения: 630
Забравих да добавя - четох писано от Бу, че е добре след кърмене да се изчака 30-40 минути и тогава да се предложи пюре или каша. Бяха се включили и майки, които не са спазвали това правило, така, че явно много зависи как усещаш детенцето си. Лично аз също предлагам между кърменията.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
Аз докато давах пюрето след кърмене при захранването чаках 30-тина мин. Сега му давам направо пюре или каша, коолкото изяде, ако иска после да суче му давам когато и колкото поиска, понякога иска веднага да суче, понякога след час , а др път хич не ще.....та наистина както си усещаш детето така Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз давам зеленчуково преди да го накърмя, но само няколко лъжички. Плодовото го давам след кърмене - или веднага, или след 20-30 минути, ако реша, че доста е сукал.
Сега да питам и аз...аз варя ориза, пасирам го и си замразявам в малки чашки в камерата. Мога ли да замразя така и тиквичка или тя идва много водна?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
А от шише може ли да яде -
Не, нито биба, нито шише.
Вече два дни малко повече приема кашата като сложа плод, но зеленчукови пюрете - не. Сега пак ще я мъча - ще пробвам и тях с плод  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 44 115
А от шише може ли да яде -
Не, нито биба, нито шише.
Вече два дни малко повече приема кашата като сложа плод, но зеленчукови пюрете - не. Сега пак ще я мъча - ще пробвам и тях с плод  newsm78

То тогава май най-много проблем с млякото ще видите.
Иначе моя като мн упорства така му маскирам зеленчуковото - гребна 1/2 лъжица от него и после 1/2 лъжица плодово и той се лъже и яде защото първо усеща вкуса на плода и отваря устата....но като цяло избягвам да го правя...

# 29
  • Мнения: 1 353
 Дали някой е правил домашна оризова каша и как я приемат бебетата като не трябва да се слага захар? Така не е ли много гадна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт